Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

HHK2014 – DJ, ZÁKLAD RAPU

Klasika. Profesor Indigo lejno jak Peter Nagy. Rozbúraj štyri steny, načo byť zložitý? Dneska to nebudeme komplikovat kudrlinkama, ale půjdeme na dřeň. Nejkratší cestou.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
HIP HOP KEMP 2014
čtvrtek 21. srpna 2014 15:00
(konec +- neděle 24. srpna 2014 01:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Vrátíme to ke kořenům z parku v Jižním Bronxu. Dvě kola z oceli a majk je to jediný, co budeme pro dnešní info potřebovat. Nebudeme okolo toho dělat divadlo a troubit fanfáry. Stačí, že to bude top kvalita. Týpky z Dánska i Slovenska znáte, ale máte sakra dobrej důvod se na ně těšit. MC/DJ kombo. Tradice. Eric B. & Rakim, Rob Base & DJ E-Z Rock, Audio Two, Gang Starr, Eyedea & Abbilities… A i když smrt byla v pár případech rychlejší, než naše pozvánka, neznamená to, že základům hiphopu neumíme vzdát hold a vám nabídnout žrádlo pro uši i oči. Sleduj.

Když přijel DJ Static na Kemp poprvé, psal se rok 2005. Záda si kryli s parťákem na majku jménem Nat ill a předvedli takovou sadu, že to svět neviděl. V „době před Seratem“ dokázal Static jet se svým MCm odpovídačky jen díky wordcuts. Připravený štos vinylů jako by se s nima chystal vypodložit stage... O tři roky později jsme se ještě nestihli ani pořádně vzpamatovat a už se vrátil s dalším projektem – Majors. Víc MCs (Nat ill, Negash Ali a J-Spliff), víc DJs (Static a Noize) a mnohem víc rapu. Přetoč dalších šest let a jsi v současnosti. DJ Static, jeden z nejuznávanějších evropských scratch DJů ever, je nejen stále ve hře. Těsně před čtyřicítkou má venku album Rolig under, na krbu cenu za první místo v dánské prodejní hitpošce a na krku úplně novou show. Co nás tedy čeká? No, co si tak přesně představit, když někdo jako on řekne, že „posunuli live show z dob Static & Nat ill“, když jsme ji považovali za takřka dokonalou? Sakra velký kombo DJingu, MCingu, párty vibrací a organizovaného chaosu. Tady DJ není bezpáteřní jukebox na dvou nohách, tady je DJ dirigentem veškerého dění. V sestavě jich je napsaných 6 - DJ Static & Denmark Allstars feat. Nat ill, J-Spliff, Temu, Peaceful James, Nappion a další. Ale už teď vám prozradím, že těch „dalších“ bude osm a na stagi jich tak bude čtrnáct! Tohle bude vážně kolosální. Power to the DJ!

A jestli je Static s homies synonymem MC/DJ symbiózy v Evropě, doma je to určitě Strapo a DJ Spinhandz. Jejich společný mixtape může být šest let starý, ale stejně ten jejich pódiový MC/DJ ping pong nevystihne nic lépe, než jeho název - 50/50. Že Strapo patří k nejlepším domácím performerům, se ví roky. Žádný jakože DJ, žádný jakože hypeman, žádný jakože double time. Hypeman vůbec žádnej. DJ the real, žádný manekýn zkurvený. A rapy rychlopalný jak rychlopal. Jak to udejchá, je odpověď na otázku za milion. Loni v hangáru málem urval strop a nemyslím, že letos by na tom chtěl na hlavní stagi snad něco měnit. U je ba lo dekel.

Pche. 2 jména? A ještě z Evropy? Přesně tak. Kde je Amerika? Pokud mě paměť neklame, stále na stejném místě – tam za velkou vodou v rákosí. Už nemáte co dávat? Ale jasně, že máme. Jen jsme to do vás začali prát pod takovým tlakem, že určitě neuškodí pro jednou zvolnit v počtech a zemích a poslat do hry párek černých koní. Že budou dnešní jména patřit k vrcholům fesťáku? To si můžeš vsadit. A příští tejden? Těžkotonážní Amerika. Bleděmodrej pátek, heavy edice. Připravte se velmi poctivě.

Hip Hop Kemp 2014

ONYX + Snowgoons /USA, D/

BIZARRE RIDE 2 THE PHARCYDE /USA/

DILATED PEOPLES /USA/

KONTRAFAKT /SK/

SAMY DELUXE /D/

DJ STATIC & DENMARK ALLSTARS feat. Nat ill, J-Spliff, Temu, Peaceful James, Nappion /DK/

VLADIMIR 518, ORION & DJ MIKE TRAFIK / PSH /CZ/

POKAHONTAZ /PL/

360° DEGREES RECORDS 20TH ANNIVERSARY ft. TORCH, TONI L & GUESTS /D/

RAPSODY & 9TH WONDER /USA/

RASMENTALISM /PL/

PRAGO UNION + Champion Sound /CZ/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

TEN TYP MES /PL/

4D /SK/
Fred
(Fred Durst)
sobota 5. 4. 2014 08:00
Durst, Fred. 2014. HHK2014 – DJ, ZÁKLAD RAPU. Vychytané.cz. [Online] 5. 4. 2014. [Citace: 4. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8061. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/HHK2014-–-DJ,-ZÁKLAD-RAPU
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.205.26.39
Serverový čas: pondělí 4. prosince 2023 21:09