Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

HHK2014 – BACK AGAIN

„To snad není možný, ten rapuje z playbacku. Ty vole. Ty skreče? To pouští, to není možný. Ta show? To je snad hologram, to není možný. Tů dů du dů,“ “Worst Comes To Worst“ obrovská husina a jdu znovu k oltáři…
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
HIP HOP KEMP 2014
čtvrtek 21. srpna 2014 15:00
(konec +- neděle 24. srpna 2014 01:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Všechno je možný. A že jsou Evidence, Rakaa a DJ Babu aka Dilated Peoples zpátky na Kempu? To není možný, to je jasný! Bys chtěl víc? Víc je samozřejmě to, co tady pro tebe máme. Sleduj.

Back again, for the very third time. Jak třetí oko v jejich logu. Co vám říct o Dilated Peoples, co byste ještě nevěděli? Že kdyby se vyhlašovala nejlepší kapela v historii fesťáku, byli by minimálně na bedně? Tedy v top 3? Každej ví. Stejně tak ne každej musí nutně překvapovat a šokovat. Bubny, rapy, skreče. Jak je to jednoduchý. Možná že nějaká ta jistota v zemi překvápek přijde vhod. Takže zase jednou spolu. Po pár letech, kdy na svět dopadlo několik jejich sólo projektů, Evidence chytil dech a slinu a krom svých alb vydal třeba skvělou desku s Alchemistem jako Step Brothers. Tu pak v den vydání mimo jiné prezentoval z pódia pražského Lucerna Music Baru a tak. Co je ale hlavní: v červnu zase po letech spojí Expansion Team konečně síly a výsledkem bude deska Directors Of Photography. Kdo nevěří, ať tam běží a řekne všem, že Dilated jsou zpátky.

Charizma. Možná trochu provařená věc, chvástá se jím kde kdo, jako by to bylo automatický. Ale Torch? To je úplně jinej příběh, nejen jinej level, ale úplně jinej sport. Kdo pamatuje rok 2004 a Stříbrňák, ví svý. Německej náčelník kmene Rapačů? Jak tam nakládal v lyžařských brejlích? Tak, že jak v hypnóze se aspoň na hodinu vlnili i prudící ochránci místní zahrádkářský kolonie, s hubou sice otevřenou, ale konečně neprudící? O fanatismu, co způsobil v řadách běžných rapových fandů nemluvě? Deset let uteklo jak voda, ale že je Torch vládcem jakéhokoliv pódia, na které vstoupí jeho veličenstvo, na tom se nezměnilo nic. Tohle je týpek, co to tu celý načal. Chodící styl a kronika. Zulu Nation, Afrika Bambaataa… když se to tu rodilo, byl u toho. Žádnej páprda, co považuje věk za zásluhu, tohle je opravdovej kmotr. Dvacet let jeho labelu 360° Degrees Records, deset let od jeho hraní na Kempu, za majkem ještě Toni L. Veliká oslava. Vyvěste prapory. Huf, huf.

Domácí klasici, jejichž hymny zlidověly – PSH, ti na Kempu chybí jen výjimečně. Proč letos do programu vypisujeme jejich tři jména, když si obvykle vystačíme se třema písmenkama? Nesnažíme se udělat z docela dost ještě víc? Bys chtěl víc? To proto, že Vladimir 518 bude rapovat svoje sólo věci z desek Gorila vs architekt a hlavně aktuální Idiot, za kterou nedávno nafasoval během jednoho víkendu hned dvě hudební ceny - Žebřík a Anděl. A Orion bude rapovat svoje sólový věci z nový desky Noční vidění, která mu vychází v Červnu. A Mike Trafik jim to z celkem zásadní části produkoval. A protože by nám všem asi jen těžko prošlo, aby odešli dřív, než zahrajou nějaký šlágry od PSH. Tak proto. A protože tahle parta ke konciku na Kempu přistupuje pokaždé se vší vážností, můžeme si jen tipnout, co chystaj teď. Jaký překvapení, hosty nebo nějakou další nadstavbu.

A když už jsme u stavby. Čistychov a DNA byli na Kempu naposledy snad ještě v dobách Názov Stavby, když Hip Hop Kemp probíhal na parkáči u koupaliště Cihelna v Pardubicích. O jedenáct let později a pár kiláků vedle nás tedy čeká jeden velký comeback s novým projektem 4D. Čisty, DNA, zpěvák Mišo Biely a producent G Bod. Co spolu mají? Kapelu. A ta? Šest a půl mega views na YT, sto koncertů za rok, 125 tisíc fans na FB, zlatou desku za svůj debut Kryštal, tři rádiové #1 hity – “Zelený dym“, “Jediná“ a “Slobodný“… Mají toho za rok opravdu dost. Teď už jen ten debut na HHK.

Na samý závěr velká věc. V duchu celé dnešní várky comebacků ztracených synů tu máme jeden velký návrat těch, co ještě nikdy nepřišli. Na Hip Hop Kempu se za těch třináct let vystřídala spousta kapel. Ze zásadních asi dost, až většina. Z těch zásadních východních snad úplně všechny. I když úplně asi ne. Jak je možný, že tu nikdy nebyli Fokus a Rahim? Jako Paktofonika ne, sólo ne, jako PFK ne, ani jako Pijani Powietrzem ne? Nebyli tu nijak nikdajs nikec. Až teď. Jejich poslední rozlučkový turné Pokahontaz a poslední šance si zakřičet, že Jesteś bogiem tak nahlas, aby to slyšel i Magik (RIP).

A tak to bysme měli. Opakovat se jak zaseklá deska? Ne. Silný motivy se vrací jak dobrej refrén. Občerstvíme to i novejma, co jste ještě neslyšeli. Okresní přebor? Jasně, okresní jak Kendrick Lamar. Nech se překvapit, další várka ve stejný den na stejným místě jako vždycky. Už příští pátek tady. Dobrý den, rapu zdar a Kempu zvláště.Hip Hop Kemp 2014

ONYX + Snowgoons /USA, D/

BIZARRE RIDE 2 THE PHARCYDE /USA/

DILATED PEOPLES /USA/

KONTRAFAKT /SK/

SAMY DELUXE /D/

VLADIMIR 518, ORION & DJ MIKE TRAFIK / PSH /CZ/

POKAHONTAZ /PL/

360° DEGREES RECORDS 20TH ANNIVERSARY ft. TORCH, TONI L & GUESTS /D/

RAPSODY & 9TH WONDER /USA/

RASMENTALISM /PL/

PRAGO UNION + Champion Sound /CZ/

TEN TYP MES /PL/

4D /SK/
Fred
(Fred Durst)
sobota 29. 3. 2014 08:00
Durst, Fred. 2014. HHK2014 – BACK AGAIN. Vychytané.cz. [Online] 29. 3. 2014. [Citace: 3. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8060. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/HHK2014-–-BACK-AGAIN
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.115.114
Serverový čas: úterý 3. října 2023 17:03