Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vítejte v Království..

Za devatero horami, devatero řekami. Blbost. Zpět. V tomhle království má i malé dítě pořádnou zbraň. Jejich otcové je nutí dívat se na utrpení a umírání jiných lidí. Těch zlých, jak oni říkají. Co pošpiňují a haní jejich víru. Téma terorismu pro režiséry a producenty je velice těžce zpracovatelné, ale…
Přidat na Facebook

Na začátku snímku je zručně natočen teroristický útok proti civilním americkým základnám v Saúdské Arábii z roku 2003, při kterém zahynulo 35 lidí a na 160 jich bylo zraněno. Čtyři nejlepší specialisti a vyšetřovatelé jdou na vlastní pěst hledat viníky brutálního útoku. Jsou vedení rozhodným agentem Donaldem Fleurym, který má v plánu do týdne dopadnout pachatele, bohužel není jim přáno. Místní úřady a obyvatelé jim hází klacky pod nohy. Nakonec vyjde stejně najevo, že na obou dvou stranách jsou hrdinové a padouši.

Díky trpělivosti se jim stejně podaří proniknout, tam kam chtěli. I když je to stálo mnoho úsilí a trpělivosti. Po odklízení trosek a ohledávání mrtvol (na které nesmí šáhnout, pokud jsou islámské víry), se jim podaří najet na pravou stopu. Ale i z lovců se může stát kořist. Teroristi si nenechají nic líbit a rozpoutají pořádnou krvavou řezbu, kdo z koho.

Herecký výčet tohoto snímku je docela slušný. Jemine Foxx vypadá dostatečně autoritativně, což už prokázal v akčňáku Miami Vice. Jenifer Ganerová dokáže, že taky není žádné béčko. Dále hrají Chris Cooper, kterého můžete znát z filmu Adaptace a nakonec Jason Beatmen.

Za extrémními teplotami simulující rozpálený Rijál tvůrčí štáb vycestoval do americké Arizony. Největší část osmdesátimilionového rozpočtu byla pochopitelně použita, kromě hereckých honorářů, na všemožné exploze a demolice. Samotné natáčení bylo mimochodem provázeno automobilovou tragédií, při které zemřeli dva členové štábu.


The Kingdom, USA 2007, 109 min., české titulky, režie: Peter Berg, hrají : Jamie Foxx, Jennifer Garnerová, Jason Beteman, Chris Cooper
joslin
(Petra Hrabalová)
pondělí 29. 10. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Vítejte v Království... Vychytané.cz. [Online] 29. 10. 2007. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=806. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vitejte-v-Kralovstvi..
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 13:30