Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

HHK2014 - NAVŽDY BIZARNÍ RIDE 2 THE KEMP SIDE

Už mě to zase vzbudilo. Tebe taky? Ozvěna nějakýho skandování. Sen, ale živej tak, že si nejseš jistej, kdy spíš a kdy jsi vzhůru. Nějak se to prolíná. Pořád se to opakuje.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
HIP HOP KEMP 2014
čtvrtek 21. srpna 2014 15:00
(konec +- neděle 24. srpna 2014 01:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Nejdřív je to jen hluk. Tři zvuky. Slova nejsou rozumět. Roste to. Graduje. Lidská kůže se mění v kůži husí. Začínám tomu rozumět. Ty vole, už se to blíží. hip hop kemp, Hip hop kemp, Hip Hop Kemp, HIP HOP KEMP! Tohle vypadá bledě. Přímo bledě modře. Je tu další várka. Hurá. Jsou věci a jejich kombinace, který dávaj smysl a takový, který míň. Jsou kapely a mejdany, co k sobě patří a ty, co se míjí. Na Kemp se snažíme trefovat. Některý kapely se k nám vrací jak dobří holubi. Jiný přijíždí po letech čekání, ale nepatří sem o nic míň a jako by tu s námi byly odjakživa. Proto pro vás dneska máme Bizarre Ride 2 The Pharcyde, Kontrafakt the most legendary a za červenobílý se na místo činu vrací Ten Typ Mes. Pow.

Víte, kdy nastane konec světa? Modří už vědí? The Pharcyde to věděli už na svý první desce. A protože nejsou škrti, nakreslili to na obal svého klasického debutu Bizarre Ride II The Pharcyde. Až bude mít kunda zuby… Sranda. Vize. Zjevení. Přesně tak působila i muzika týhle party z LA. V jejich hoodu South Central hlídal formu Ice T – hlavně se tvářit ledově drsně. V létě v kulichu to jde nejlíp. Bylo potřeba zachovávat gangsterství. A do průšvihu vás přeci můžou dostat špatně vyšněrovaný Chuck Taylory. A do toho si dřepne parta vyhulenců, co má na salámu? Může bejt. Ze všeho toho „reportérování syrový reality ghetta“ už byl odvařenej málokdo a „příchuť krvavý kaluže po přestřelce na růžku“ už zvedala maximálně kufry. The Pharcyde vyvětrali a do west coast rapu přinesli alternativu. Fresh zvuk. Humor nejen na účet tvý tlustý mámy. Uvolnění. O 22 let později přenesou to samý na Kemp. Jejich klasickej debut od začátku do konce. Stejně šťavnatej jako v den, kdy vyšel. “Passin’ Me By“, “Ya Mama“. Ko ne čně!

Kontrafakt je zpět. I když z Kempu vlastně nikdy nikam neodešel. Sem jezdili tri špinavé mená ještě v době, kdy Rytmus krupiéroval v Piešťanech. Jezdili na něj v době, kdy Rytmus vydával sóla, transformoval svou tvorbu a Ego s Anysem makali na diplomech. Jedou tam teď, když se triumfálně vrací na pódia, co jim uctivě líbají podrážky. Co mají všechny ty hraní na Kempu společnýho? Nebyly to koncerty, byly to shows. Byly každej rok, letos tedy dotřináctice všeho dobrýho. Tucetkrát to zabili a není důvod si myslet, že by se na tom mělo snad něco měnit. Bez ohledu na všechno pozlátko i zlato a drahé kamení. Bez ohledu na počty views, větší než počet obyvatel Slovenska. Bez ohledu na všechnu kontroverzi a píčoviny. Bez ohledu na rozjebaný BMW… Je pořád bez debat, že KF jsou tu nejen the most legendary, ale hlavně, že na Kempu budou prostě NAVŽDY..

Se zavádějícím jménem jako Ten Typ Mes to nemůžete mít lehký. Sedm je solidní číslo. Pro někoho dokonce šťastný. Pokud jde o zářezy na pažbě za počet alb, co máte těsně po třicítce na svědomí, je to sakra obdivuhodná potence. Deset to sice není, ale slušný, vážně slušný. Ale k cíli, jdeme oklikou. No, stejně jako tenhle typ z Varšavy. Ten Typ Mes, muž mnoha zvuků, stylů a tváří jede vždy jinak a jinam. Experimentuje, překvapuje okolí i sám sebe. Svůj největší hit nahraje na ulici i se vším bordelem zvukovým i jiným. Hraje si s obsahem i formou. Jednou nasává inspiraci z kalifornského pimp cupu, jindy z krabicáku životem dobitého poety. Jednou jako striktní rapper, jindy v kočičí masce. Pokaždé ale po pódiu skáče kopačky z výskokem jak kung fu panda. Ujetej, ten je náš. Přesně tak. Na fesťáku s atmosférou je ostatně jako doma. Nejen, že tu už hrál i s různými projekty svýho labelu / crew Alkopoligamia.com, ale taky tu každý rok natáhne TISÍCE lidí na houbu. Maxi houbu. Na legendary polskou freestyle bedlu. Schválně, co dá letos?

No, tak to se povedlo, milé kolego. Není ještě ani konec března a zaděláno už je solidně. Je zcela na místě, obávat se nejlepšího. Takže May the knedlíky force be with you. Pokračujem už za tejden. Další pátek, další várka… Další vykopávka? Tvoje bába je vykopávka. Klasika v nejlepší formě nerezaví a k ní to nejlepší z mlaďasů. Snad nemusíme nikomu dokazovat nic, ne? Ne, nemusíme, ale chceme. Děláme, co milujem a milujem, co děláme. Další důkaz za tejden. A to je to, co je nahoře. Jsem fuč. Jedna.

Hip Hop Kemp 2014
ONYX + Snowgoons /USA, D/
BIZARRE RIDE 2 THE PHARCYDE /USA/
KONTRAFAKT /SK/
SAMY DELUXE /D/
RASMENTALISM /PL/
RAPSODY & 9TH WONDER /USA/
PRAGO UNION + Champion Sound /CZ/
TEN TYP MES /PL/
Fred
(Fred Durst)
sobota 22. 3. 2014 08:00
Durst, Fred. 2014. HHK2014 - NAVŽDY BIZARNÍ RIDE 2 THE KEMP SIDE. Vychytané.cz. [Online] 22. 3. 2014. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8058. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/HHK2014---NAVZDY-BIZARNÍ-RIDE-2-THE-KEMP-SIDE
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.131s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 00:25