Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Novinky z nakladatelství MOBA

Ďábel, Jako zvěř, Vodní apokalypsa, Pád císařova zeťě a spoustu dalších knižních titulů je připraveno pro měsíc červenec u nakladatelství MOBA.
Přidat na Facebook
Nakladatelství MOBA připravilo pro měsíc červenec skutečné knižní lahůdky, které by neměly chybět ve vaší knihovně. Tři z nich – od světově proslulých autorů – vycházejí v absolutní premiéře.

Úplně poprvé vyjde v češtině kniha amerického spisovatele Donalda Raye Pollocka Ďábel (The Devil All the Time), kterou přeložil Jakub Kalina. Doprovázejí ji skvělé recenze a tak nezbývá, než si vyznačit v diáři datum 15. července, kdy se poprvé objeví na pultech knih.

Kdo vraždí nevinné stopaře? Je americký šerif skutečně ochráncem zákona a nedostudovaný kazatel ctnostným mužem? Jak silná je touha po spravedlnosti a jakou roli hraje v našem životě náhoda? Výjimečné krimi, thriller a velký americký román, který zobrazuje osudy několika bizarních postav, propojené ve strhující příběh z drsného amerického venkova, v němž nechybí ty nejhorší zločiny, jakých je člověk schopen.Na konci července (29. 7.) vyjde již druhá kniha v češtině od švédsko - německého páru Kerstin Signe Danielssonové a Romana Voosena s názvem Jako zvěř (původní název Rotwild), přeložila Eva Osinová. Už jejich prvotina Motýlí dům vzbudila u nás před několika měsíci obrovskou pozitivní čtenářskou odezvu. A tak se nelze než těšit na další příběh netradiční ženské dvojice policejních vyšetřovatelek – Stina Forssové a Ingrid Nyströmové.

Mrtvé tělo na břehu a tajemné znamení v katedrále – o letním slunovratu jsou všechny dosavadní jistoty rázem zpochybněny. Během jednoho červnového rána je nalezena mrtvola učitele. Tělo má probodané šípy. Zdá se, že zemřel hrůznou mučednickou smrtí. Jenže umírají další lidé. Komisařku Nyströmovou i její kolegyni Forssovou stále více sžírá přesvědčení, že o náboženskou rituální vraždu nepůjde. A tak jsou tyto dvě rozdílné vyšetřovatelky hnány až na samou hranici svých možností.Pro všechny, kteří milují Jane Austenovou... Přichází úžasně zábavná nová série z pera Stephanie Barron. Startuje první knihou s názvem Jane a nepříjemnost na panství Scargrave (původní název Jane and the Unpleasantness at Scargrave Manor), do češtiny ji přeložila Jana Krollová, vychází 29. 7.

Na návštěvě panství své přítelkyně, mladé a krásné Isobely Payneová, hraběnky ze Scargrave, se stane Jane svědkyní tragédie. Isobelin manžel – gentleman ve zralém věku, je postižen záhadným a trýznivým onemocněním. Smrt hraběte se jeví jako krutá rána osudu pro čerstvě vdanou Isobel. Přesto truchlící vdova brzy zjistí, že to je jen začátek jejího neštěstí…Brzy obdrží zlověstný úřední dopis, ve kterém ji obviňuje Earlův synovec z cizoložství a z vraždy. Zoufale se bojí, že ji dopis vystaví skandálu obřích rozměrů, a proto požádá svoji přítelkyni o pomoc. Jane se tak zaplete do nebezpečného vyšetřování, které ji zavede až k vězení Newgate a do Sněmovny lordů. Sama se však ocitne v ohrožení života…Chybět nebude ani tradiční historická detektivka Pád císařova zetě Jana Bauera, která nás zavede do doby panování Karla IV.

Karel IV. se s rakouským vévodou Albrechtem II. dohodl o příbuzenském propojení Lucemburků a Habsburků. Když provdal svou dceru Kateřinu za Albrechtova syna Rudolfa, netušil, co se z tohoto nadaného mládence vyklube. Sebevědomý a ctižádostivý Rudolf chce po svém tchánovi, aby se v jeho prospěch vzdal koruny lombardských králů a jmenoval ho arcivévodovou. Když s návrhem neuspěje, vyrukuje na svět s listinami, podle nichž dávní císařové učinili z Rakous arcivévodství nezávislé na Svaté říši římské. Karel si samozřejmě takovou vzpouru nemůže nechat líbit a posílá svého tajného agenta dominikánského mnicha Pavla, aby celou záležitost vyšetřil. Je nejvýš na čase, protože zeť chce proti tchánovi dokonce vytáhnout do války!Dále v červenci u nakladatelství MOBA vychází:
Irena Závacká, Šaty pro bohyni – historický románJarmila Pospíšilová, V pekle ptáci nezpívají – edice Původní česká detektivkaVáclav Erben, Na dosah ruky – edice Původní česká detektivkaAlena Jakoubková, Dopadlo to špatně… vzali se – román pro ženyDodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 14. 7. 2014 17:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Novinky z nakladatelství MOBA. Vychytané.cz. [Online] 14. 7. 2014. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8049. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Novinky-z-nakladatelstvi-MOBA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.062s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 19:44