Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Slovácké léto 2014 je u konce

Desetidenní jízda v písečné aréně končí s nadšením návštěvníků a spokojeností pořadatelů
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Slovácké léto 2014
pátek 4. července 2014 10:00
(konec +- pátek 4. července 2014 22:00)
Uherské Hradiště
Uherské Hradiště (CZ)
Zhruba 800 aktivních sportovců, asi 20 000 návštěvníků, 30 pořadatelů a organizátorů, kteří se starali nejen o technické zabezpečení. Na 37 hudebních a zábavních projektů, 13 sportovních disciplín, beachová aréna o rozměrech 28x18 metrů, asi 250 tun písku. Přes 240 folkloristů, 2 dětské dny, 2 sportovní programy pro ženy, 3 benefiční projekty.

To je jen malý výčet toho, co se za uplynulých deset dnů událo v Uherském Hradišti. Právě to patřilo 7. ročníku Slováckého léta, které jako vždy proměnilo historické centrum města v písečnou pláž plnou sportu, hudby a zábavy pro všechny.

„Vzhledem k předpovědi k nám počasí bylo ještě docela milosrdné. I přesto ale naši fanoušci ukázali, že jsou srdcaři, a přišli, i když zrovna pršelo,“ pochvaluje si hlavní organizátor Slováckého léta Marek Pochylý. A dodává, že největší návštěvu zaznamenaly dle očekávání koncerty hlavních hvězd – Iné Kafe a Divokej Bill. „Atmosféra byla úžasná, oba koncerty se mimořádně vydařily. Jen bychom asi měli popřemýšlet, jak do příštího roku zvětšit náměstí. Na oba koncerty bylo úplně přeplněné,“ usmívá se Marek Pochylý.

Program Slováckého léta byl oproti minulým letům ještě bohatší, což je podle organizátorů záměr. „Stále zkoušíme, co bude návštěvníky bavit, necháváme se inspirovat. Letos jsme například uspořádali dva sportovní programy přímo pro ženy, dvě dětská odpoledne jsme tematicky zaměřili na sport a výtvarné tvoření, do dvou večerů jsme rozprostřeli folklorní program. Na racionální hodnocení je teď ještě brzy, nicméně se zdá, že drtivá většina návštěvníků byla spokojena. A to je náš cíl a odměna,“ doplňuje PR manažerka Slováckého léta Petra Kučerová.

Také benefiční aktivity se staly už nedílnou součástí Slováckého léta. Letos probíhal prodej plyšových hraček (I malý plyšák může vykouzlit velký úsměv) a k dispozici byly benefiční trampolíny a skákací hrady (Skákej pro dobrou věc). „Naše snažení o dobrou věc ale nekončí s posledním dnem Slováckého léta, ve sběru finančních prostředků se budeme snažit pokračovat dál. Zkusíme vymyslet nějaký projekt v rámci LFŠ, až do konce letní sezóny je benefiční jeřábek na plyšáky umístěn v aquaparku. Konečný výtěžek tedy vyčíslíme až na konci léta,“ vysvětluje Marek Pochylý. Navíc finance získané z jednoho z volejbalových turnajů (pátek 11. 7.) putovaly na konto obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku. Celkem 4 700 korun bude použito na přepravu darovaných jízdních kol do Gambie.

Celkově hodnotí organizátoři 7. ročník Slováckého léta jako mimořádně vydařený. „Znovu se ukázalo, že pokud se sejde správná parta srdcařů z řad organizátorů, partnerů a účastníků, může vzniknout úžasná desetidenní pohoda plná sportu a zábavy. Jedinečnost naší akce je složena právě z vás všech, kteří se jakkoli podílíte, a my vám za to ze srdce děkujeme,“ dodává Marek Pochylý.

www.slovackeleto.cz

http://www.facebook.com/slovackeleto?ref_type=bookmark

Dodala: Petra Kučerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 14. 7. 2014 09:00
Chovancová, Michaela. 2014. Slovácké léto 2014 je u konce. Vychytané.cz. [Online] 14. 7. 2014. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8047. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Slovacke-leto-2014-je-u-konce
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 17:46