Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tři sestry na šampionátu v ORC námořním jachtingu

Tři sestry Sailing Team na Evropském šampionátu v ORC námořním jachtingu
Přidat na Facebook
Český TŘI SESTRY SAILING TEAM na jachtě THREE SISTERS se v prvním červencovém víkendu ve španělské Valencii zúčastnil evropského šampionátu v ORC námořním jachtingu, a to v konkurenci 51 lodí z 11 zemí starého kontinentu, rozdělených do dvou skupin. Soupeřem Třem sestrám bylo dalších 27 posádek ve skupině B a naši námořníci si nevedli vůbec špatně.

V první den byla na programu rozjížďka dlouhá 63 námořních mil, odstartovaná za extrémního větru přes 30 uzlů a třímetrových vln. Pětina lodí ji vůbec nedojela pro technické problémy, roztrhané plachty i zranění posádky, naštěstí ne vážná…Námořníci z THREE SISTERS se potýkali nejen s nepřízní moře, větru a hustým deštěm, ale též mořskou nemocí části týmu. Nakonec však všechno dobře dopadlo a bylo z toho výborné 3. místo.

Další den v pátek byla za středního větru odjeta jen jedna inshore rozjížďka, v níž se české jachtě nedařilo a zakončovala až za první třetinou startovního pole.

V sobotu 4. 7. 2014 se vítr měnil od slabšího po silný a ve třech závodech toho dne byl výkon našich námořníků lepší, než předchozího dne.Před posledním dnem mistrovství tak figurovala naše jachta na 7. místě celkového pořadí.
V neděli jela posádka velmi dobře, avšak těsně před cílem byla jediná a poslední rozjížďka šampionátu zrušena pro změnu větru. Nakonec do celkového hodnocení promluvili rozhodčí penalizací estonské jachty KATARINA II pro překročení technických pravidel a naše jachta se posunula na konečné a zasloužené 5. místo. Vítězem se stal exmistr světa a Evropy italský LOW NOISE, následovaný jachtami MOVISTAR a MORGAN IV.

Podrobnosti na: www.trisestrysailing.cz

Dodala: Alena Rydvalová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 11. 7. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Tři sestry na šampionátu v ORC námořním jachtingu. Vychytané.cz. [Online] 11. 7. 2014. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8043. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tri-sestry-na-sampionatu-v-ORC-namornim-jachtingu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 20:47