Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

HOOVERPHONIC přijedou v záři s novou deskou REFLECTION

Populární belgická skupina Hooverphonic přijede 29. září do Lucerna Music Baru s novou deskou Reflection. Osmé studiové album, které vyšlo 15. listopadu 2013, se nahrávalo přímo doma u fanoušků a je hodnoceno jako jedno z nejživějších a nejenergičtějších, jaké kdy kapela nahrála.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
HOOVERPHONIC
pondělí 29. září 2014 20:00
(konec +- úterý 30. září 2014 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Na albu Reflection, které je druhým studiovým počinem se zpěvačkou Noémie Wolfs, se Hooverphonic vrátili k přirozenému analogovému zvuku. „Mám problém s dnešní standardizací. Všechno má svůj preset. Všechno, co slyšíte, je digitálně produkováno a ztrácí hloubku a přirozenost. Toto album je reakcí na současné nahrávání. Chtěl jsem nahrávat v prostorech, ve kterých nikdo před tím nenahrával“, říká basista a producent Alex Callier.

Tato myšlenka vedla ke zrodu ambiciózního projektu Hooverdomestic. Kapela se na začátku roku 2013 obrátila na své fans s prosbou, jestli by byli ochotní poskytnout svůj domov k nahrávání. Nakonec se sešlo dohromady 180 kandidátů, z nichž vybrali 5 míst, kde se deska nahrávala. Hooverphonic rozložili svoje nástroje v bývalé cihelně přeměněné v loftové byty, ve dvou majestátních domech v regionech Gent-Brugge a Champagne a ve staré farmě patřící jednomu známému umělci. „Páté místo byl kostel, kde jsme nahrávali vokály“, upřesňuje Alex. Způsob nahrávání se blížil dřevním dobám v 50. letech, kdy se nahrávalo ve speciálních echo komorách, kde se zvuk „efektoval“ pomocí dřevěných panelů, cihlových zdí, prázdných chodeb a vysokých stropů. „Reflection je špinavé album. Drsné, žádné ozdůbky. Co jsme nahráli, to taky dostanete, žádný copy/paste“, popisuje novou desku Alex.Oproti ostatním deskám Hooverphonic postrádá Reflection smyčcové nástroje, které nahradily tři doprovodné vokály. „Chtěli jsme pro Noémie maximum prostoru pro její hlas, proto jsme tentokrát vynechali smyčce a podpořili její zpěv doprovodnými vokály“, doplňuje Alex.

Navzdory všem potížím, které doprovázely zdánlivě bláznivý koncept Hooverdomestic, je zřejmé, že album Reflection uhodilo hřebíček na hlavičku. Singl Amalfi zaznamenal nejsilnější start v historii skupiny a nastartoval novou a divokou jízdu celého alba. Jen tři týdny od vydání se píseň Amalfi usadila na prvním místě belgické radio hitparády a usídlila se také v Top 10 tamní prodejní singlové hitparády.

Hooverphonic se naposledy předvedli v Praze v květnu 2012 v zaplněné velké Lucerně za doprovodu dvanáctičlenného symfonického orchestru. Přijďte si je v září užít do klubového prostředí, kde vám zahrají nové věci a zbrusu novou show.Předprodej vstupenek startuje v pátek 4. 7. Do 31. 7. nebo do vyprodání limitovaného počtu vstupenek je cena 590 Kč (+ poplatky), od 1. 8. za 690 Kč (+ poplatky). Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku), na webu Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, GoOut.cz a Eventim.

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 4. 7. 2014 09:00
Chovancová, Michaela. 2014. HOOVERPHONIC přijedou v záři s novou deskou REFLECTION. Vychytané.cz. [Online] 4. 7. 2014. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8014. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/HOOVERPHONIC-prijedou-v-zari-s-novou-deskou-REFLECTION
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 22:59