Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tanec = zdroj životního elánu??

Neexistuje snad člověk, kterého by rytmická, líbivá hudba nechala chladným. Který by alespoň kdesi uvnitř sebe neměl snahu "souznít" s oním rytmem. Často se dokonce podvědomě začne do rytmu pohupovat či alespoň poklepávat nohou...
Přidat na Facebook

Problémem je, že se mnohdy tančit stydíme. Přitom nás tanec, ve svých různých formách, provází celý život. Ze své přirozenosti tančí úplně malé děti, pro radost tančí dospělí i mnozí senioři. Schopnost tančit je dána pouze a jenom člověku, stejně jako schopnost řeči, nebo lásky. Tanec je přirozenou lidskou reakcí na rytmus či melodii.

Tanec je nejen jistou formou společenské komunikace, sportem, uměním či milostnou předehrou. Je potřebou každého z nás. Jen kvůli mnohým zábranám a potlačeným emocím o tom často ani nevíme. Naštěstí již dávno přestalo platit, že tanec je škodlivý, nebo dokonce hříšný.

Je důležité být v rytmu
Ne každý pohyb na hudbu je však možné považovat za tanec. Velmi důležité je, aby náš pohyb, náš tanec, měl určitou pravidelnost, byl tzv. v rytmu.
Málokdo z nás si přitom uvědomuje, jak mimořádný význam má rytmus pro život každého člověka i pro celý lidský rod.


Rytmus hluboce působí na lidskou psychiku - dokáže člověka nabít novou energií. Tanec je tedy zejména vnitřním prožitkem. Jsou prokázány blahodárné účinky na celkové lidské zdraví. Při pravidelném tanečním pohybu dochází k aktivnímu a přitom šetrnému zapojování všech důležitých svalových skupin, zejména v oblasti ramen, zad, břicha a hýždí.


Napomáhá tedy k udržení či dokonce ke zlepšení fyzické kondice a k modelaci postavy. Má významný vliv na činnost srdce a prokrvení celého organismu, zlepšuje dýchání a stav pokožky. V oblasti krční a hrudní páteře dochází k samovolnému uvolnění svalového napětí a ke zmírnění či dokonce k vymizení častých migrén.Tančit se dá v každém věku
Při tanci dochází ke značnému vyplavování endorfinů - hormony mající pozitivní vliv na psychiku = tancem se tedy můžeme dostat z depresí a psychických problémů. Ve společnosti si též zlepšujeme sociální chování.

Tanec je provozován povětšinou dobrovolně, v příjemném prostředí (častokrát ho sice spojujeme s užitím alkoholu, ale i tak je tanec hlavní pojítko společnosti).
Tanec je vhodný pro lidi v jakémkoli věku. Nezáleží přitom na jeho formě. Není důležité, zda Tančíte hip-hop, flamengo, lidový, společenský, disco nebo břišní tanec. Je fuk, jaký styl vám vyhovuje (ať už je to styl "hledám něco v kapsách", "dostal jsem ránu proudem", "připadám si jako ptáček", nebo hodně rozšířený a velmi známý "šlapání zelí").

Důležitá je pravidelnost a radost z pohybu, z hudby, z prostředí a lidí kolem sebe. Proto lidi, nestyďte se, udělejte něco pro své zdraví, zlepšete si náladu, seznamte se....Tančete!
DaDiKa
(Petra Daňková)
pátek 26. 10. 2007 08:00
Daňková, Petra. 2007. Tanec = zdroj životního elánu??. Vychytané.cz. [Online] 26. 10. 2007. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=800. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tanec-=-zdroj-zivotniho-elanu??
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 10:51