Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Na Szigetu bude EVROPSKÁ SCÉNA včetně zástupce z ČR

Evropská scéna na Ostrově svobody - the Island of Freedom - je speciálně věnovaná novým a nadějným evropským skupinám, které svojí hudbou skutečně reprezentují ,,starý kontinent" a multikulturalismus.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sziget Festival
pondělí 11. srpna 2014 15:00
(konec +- pondělí 11. srpna 2014 22:00)
Budapešť
Budapešť (Maďarsko)
Každý rok je jedna skupina pozvána i ze vzdálenějších kontinentů, letos je to až z Austrálie. V roce 2014 se festival zaměřuje na současnou a trend udávající berlínskou hudební scénu neboť letos slavíme 25. výročí pádu berlínské zdi na mnoha místech festivalu Sziget. Nás může těšit, že i ČR zde má zastoupení.

Konceptem nové Evropské scény je důraz na zvětšování a větší barvitost, spojují se zde bývalá Mambo scéna se scénou Holland meets Hungary, čímž se zprostředkuje skutečně evropská alternativa... je to určitě to pravé místo, kde můžete nalézt nové evropské talenty, kteří jsou už známí ve svých zemích, ale stále se snaží prolomit do mezinárodního věhlasu. V roce 2014 Evropská scéna také slouží jako důležité místo, které představí berlínskou hudební scénu, ale také uvede italské, holandské, španělské a mnoho dalších skupin ze starého kontinentu. Za ČR zde vystoupí skupina DVA, která sklízí úspěchy po celém světě a její poslední album Nipomo vyšlo u US labelu Northern Spy Records.

Nezapomeňte se přijít také podívat na Youropen Talent Festival, a který představí vítěze talentové soutěže z více než 14 zemí ve dnech 0 a -1. Vitězové budou hrát na pódiu, které v následujících dnech bude hostit tento seznam interpretů Europe Stage:

Europe Stage:
3FM Serious Talent goes Sziget (NL)
Amsterdam Klezmer (NL)
Band (NL)
Aucan (I)
BaLaKo (RO)
Ballett School (D)
Caparezza (I)
Carnival Youth (LV)
Charity Children (D)
Compact Disk Dummies (B)
Diaodato (I)
Dubblestandart (A)
DVA (CZ)
Fismoll (PL)
Gloria Boateng (B)
Gubás Gabi és az Éjszakai Nesz (H)
Hornsman Coyote & Soulcraft (SRB)
Kid Simius live (D)
Longital (SK)
Mighty Oaks (D)
Money for Rope (AUS)
Raggalution (SLO)
Rumatera (I)
Salmo (I)
Seward (E)
Siriusmo (D)

Je třeba zmínit, že italské skupiny budou hrát důležitou roli na Sziget festivalu, zatím jsou potvrzeni: The Bloody Beetroots (Hlavní scéna, 12. srpna), Salmo (13. srpna), Caparezza (14. srpna), Joseph Capriati (Colosseum, 13. srpna), Diodato (15. srpna), Canzoniere Grecanico Salentino (15. srpna na World Stage), Aucan (16. srpna) a Rumatera (17. srpna). Většina z nich zahraje na nové Evropské scéně a propagaci zajistí Sziget festival, L’Alternativa a Puglia Sounds. Evropská scéna se vyvinula z Puglia Sounds - Mambo Stage, což trvá poslední dva roky a vystupovali zde ti nejzajímavější italští interpreti. Tímto rokem počínaje, tato scéna je věnována mezinárodní hudbě: jedná se o plochu více něž 1000 čtverečních metrů s obrovským pódiem pro interprety, je zde také Puglia Village s množstvím workshopů a aktivit spojenými s apulijskými kulturními tradicemi a rozlehlý a útulný prostor pro kempování. Jde o obrovskou mezinárodní přehlídku italské hudby, která také letos bude reprezentována některými z nejzajímavějších a nejuznávanějších umělců včetně velkého počtu apulijských kapel.

Více informací naleznete zde www.szigetfestival.cz a www.facebook.com/SzigetCZ
Předprodej v síti Ticketpro – www.ticketpro.cz

Dodal: Přemysl Štěpánek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 25. 6. 2014 14:00
Chovancová, Michaela. 2014. Na Szigetu bude EVROPSKÁ SCÉNA včetně zástupce z ČR. Vychytané.cz. [Online] 25. 6. 2014. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7979. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-Szigetu-bude-EVROPSKÁ-SCÉNA-vcetne-zastupce-z-CR
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.112s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.239.95.36
Serverový čas: středa 22. května 2024 13:40