Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Supraphon: MIREK TABÁK vydává album ČERNEJ PASAŽÉR

Zahostovali si zde PAVEL BOBEK a MAREK EBEN
Přidat na Facebook
Nestává se příliš často, aby se na trhu objevilo album interpreta, který je veřejnosti zcela neznámý, není to zrovna žádný mladík, neprošel žádnou z mnoha talentových soutěží a navíc chce zůstat utajen a aby takové album současně přinášelo písně hudebně i textově výjimečně vyzrálé, s jasným sdělením, v profesionální interpretaci špičkových studiových hudebníků a s hostováním známých zpěváků. Přesně takové je album Mirka Tabáka s názvem Černej pasažér, které vydá Supraphon v pátek 27.6.2014. Album uvádí duet s Pavlem Bobkem Klub štvanců.Když se člověk, který si zvolil tento pseudonym, obrátil s nabídkou vydání alba na Supraphon, důležitým aspektem, díky kterému bylo jednání zahájeno, byly zpočátku především informace o hostování Pavla Bobka a Marka Ebena na albu jinak zcela neznámého umělce. Nyní lze ale s jistotou říci, že hlavním důvodem, proč se Supraphon nakonec riskantně rozhodl veřejnosti nabídnout album „zpěváka bez kariéry“, který nechce, aby mu, jak říká, „šoubyznys vlezl do baráku“, je překvapivá kvalita jeho poměrně přímočarých písní po hudební, textové i interpretační stránce.

Mirek Tabák je původní profesí středoškolský učitel hudební výchovy a češtiny, který si v jisté životní fázi musel přivydělávat jako noční taxikář. A právě příběhy jeho pasažérů, kolegů a jeho vlastní byly inspirací pro písně alba Černej pasažér.

Jako náruživý hráč na kytaru Tabák své noční texty průběžně sám zhudebňoval a neumělé demosnímky se rozhodl přímo v taxíku postupně pustit svým dvěma slavným pasažérům – Pavlu Bobkovi a Marku Ebenovi. Povzbuzen jejich slovy uznání se nakonec pustil do realizace, zásadní finanční pomoc získal od kamaráda z reklamní agentury a s využitím kontaktů od Marka Ebena se nakonec podařilo, že album vzniklo v proslulém Studiu Sono ve zvukové péči vynikajícího mistra zvuku Milana Cimfeho a za účasti kapely složené ze špičkových hudebníků, jako jsou Peter Binder, Pavel Ryba, Martin Vajgl, Vlastimil Bičík, Luboš Malina a Luboš Novotný z Druhé trávy, Radek Pobořil z kapely Čechomor, Ondřej Konrád a řada dalších. Ve sborových partech figurují i umělci poměrně nečekaných jmen, kteří studiem v příslušnou dobu prošli a Tabákova hudba je oslovila – mezi nimi například Oskar Petr.Na spolupráci kývl i Marek Eben, který namluvil recitativ v titulní písni a také již zmiňovaný Pavel Bobek, kterému Mirek Tabák napsal společný duet „Klub štvanců“, první singl z alba, víceméně na tělo. „Pavla jsem si nesmírně vážil jako zpěváka i člověka a je mi líto, že už tady není. Potkal jsem se na jeho pohřbu s pár lidmi, které jsem znal už z nahrávání, zavzpomínali jsme si a vznikla myšlenka, že by si Černej pasažér zasloužil konečně vydat. Album tak věnuju Pavlově památce," říká Tabák.

Album Mirka Tabáka „Černej pasažér“ je v pravém smyslu slova objevem roku a je důkazem toho, že má smysl objevovat a veřejnosti předkládat kvality dosud utajené i za situace obchodně riskantní.

www.supraphon.cz
www.supraphonline.cz
www.mirektabak.cz
www.facebook.com/mirektabak

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 19. 6. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Supraphon: MIREK TABÁK vydává album ČERNEJ PASAŽÉR. Vychytané.cz. [Online] 19. 6. 2014. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7963. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Supraphon:-MIREK--TABÁK-vydava-album-CERNEJ-PASAZÉR
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.239.95.36
Serverový čas: středa 22. května 2024 13:28