Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Let It Roll 2014: Praktické informace

Areál // Doprava // Parkování // Stanování // Ubytování v okolí // Služby // Press // ZTP // Vstupenky a další užitečné informace o festivalu Let It Roll Open Air 2014.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
LET IT ROLL OPEN AIR 2014
pátek 1. srpna 2014 21:00
(konec +- sobota 2. srpna 2014 04:00)
Areál bývalých kasáren
Benešov (CZ)
Místo konání:
Benešov, areál bývalých kasáren
Benešov - okres Benešov, Středočeský kraj
sjezd 29km dálnice D1 směr na Benešov, Tábor
Souřadnice: 49°46'27.114"N, 14°41'25.508"E

Otevírací doby:
čtvrtek 31. 7. / pátek 1. 8. / sobota 2. 8. / neděle 3. 8.

AREÁL (hudební část s pódii):
pá: 16:00 – sobota 6:00
so: 12:00 – neděle 6:00

POKLADNA a AKREDITACE / GUESTLIST (prodej vstupenek na místě):
Čt: 12:00 - 24:00
Pá: 12:00 - sobota 03:00
So: 12:00 - 00:00

KEMP:
čt: 12:00 až neděle 16:00 nonstop

PARKOVIŠTĚ:
čt: 12:00 až neděle 16:00 nonstop

SPRCHY:
čt: 12:00 až neděle 16:00 nonstop

PLATINA BAR (Platina zóna):
pá: 16:00 - 6:00
so: 12:00 - 6:00

TENT INN KEMP (pronájem stanů):
čt: 18:00 - neděle 12:00 nonstop

CAR KEMP:
čt: 12:00 až neděle 16:00 nonstop

Program:
Seznam účinkujících festivalu Let It Roll Open Air 2013 je uveden v sekci LINE UP: http://www.letitroll.cz/line-up/
Přesný časový lineup bude brzy doplněn.

Vstupenky:
Typy vstupenek a co obsahují:
Na festival Let It Roll lze zakoupit 3 základní typy vstupenek: KOBALT, CHROM a PLATINA. Veškeré informace ohledně vstupenek a doplňkových služeb (kempovné, upgrade vstupenek) naleznete v sekci TICKETS.

Vstupenky na místě:
Vstupenky budou k dostání i přímo na místě akce. Budou se prodávat vstupenky typu Kobalt (jen vstup do hudební části festivalu, cena 1700 Kč) a Chrom (obsahující: kempovné, úschovnu a sprchy zdarma, cena 1900 Kč).

Parkovné bude možné zakoupit v areálu festivalu. Kapacita parkovací plochy je dvojnásobně navýšena. Přijíždějící řidiči budou řazeni na parkovací místa dle zakoupeného druhu vstupenky (Kobalt parkoviště, Chrom parkoviště. V místě parkoviště bude také možné zakoupit příslušnou vstupenku. Město Benešov bude na svých parkovištích vybírat 250 Kč parkovné.

Vstupenky na jednotlivé dny:
Vstupenku jen na pátek nelze zakoupit. Vstupenku jen na sobotu lze zakoupit jen na místě akce za cenu 1000 Kč.

Benešovské vstupenky:
Osoby s trvalým bydlištěm v Benešově v občance, mohou získat na festival volnou vstupenku Kobalt. Na vstupní bráně se pak bude kontrolovat číslo občanky zapsané při převzení vsutpenky a číslo občanky držitele vstupenky. Na jednu osobu lze získat pouze jednu benešovskou vstupenku. (prodejní/výdejní místo: Kulturní a informační centrum, Masarykovo náměstí 230, Benešov).

Kempování a parkování:
Příjezd, zaparkování, zakempování a vstup na do hudební části festivalu:
Po příjezdu k festivalu (nebo vyhrazeném příjezdu pro Platina návštěvníky) je postup následující:
(návštěvník s autem a stanem = body 1 – 5)
(návštěvník bez auta a se stanem = body 3 - 5)
(návštěvník bez auta a bez stanu = body 3 a 5)

1) u příjezdu na festivalové parkoviště se službě prokážu vstupenkou KOBALT, CHROME nebo PLATINA nebo KOBALT + UPGRADE
2) dostanete samolepku „parkovačku“, bude mi nalepena na sklo auta zevnitř a budete vpuštěni na festivalové parkoviště, kde vás navedou na vaše parkovací místo
3) pěšky půjdete do „páskovacího stanu“, kde vám bude vyměněna vstupenka za pásku na ruku
4) za „páskovacím stanem“ je vstup do kempu. Zde se prokážete páskou na ruce a budete vpuštěni do kempu. Zde si můžete na libovolném místě postavit stan.
5) „vstupní brána“ hudební části festivalu je hned za východem z kempu. Zde se na „vstupní bráně“ provede bezpečnostní prohlídka, zkontroluje páska na ruce a budete vpuštěni do hudební části festivalu.

Kempy a parkoviště. Ubytování v Benešově:

Auto u stanu:
Na festivalu Let It Roll bude ve všech případech oddělené parkoviště od kempu (kromě Car kempu). Tzn. není možné mít auto přímo u stanu. Toto opatření je zejména z důvodu bezpečnosti, děkujeme za pochopení. Z kempu se dostanete do areálu nebo na parkoviště během 3 až 5 minut chůze. Parkoviště, pro držitele VIP Platina vstupenek, je situováno v blízkosti VIP kempu. Parkování u stanu je možné jen ve speciálním Car camping zóně.

Kemp už od čtvrtka 1. 8.:
Je možné dorazit zakempovat už ve čtvrtek 1. 8. Kemp bude otevřen od čtvrtka od 12:00.

Rozmístění kempu a vzdálenosti od parkoviště / areálu:
Kemp je situovaný přímo hned u areálu festivalu. Je umístění mezi parkovištěm a areálem. Z kempu se dostanete do areálu nebo na parkoviště během 3 až 5 minut chůze. Ve vyhrazeném kempu pro návštěvníky s Platina vstupenkou bude parkoviště cca 50 metrů od kempu.

Možnost odjezdu a opakovaného příjezdu na parkoviště festivalu:
Každé auto, které má parkovné v ceně vstupenky bude po příjezdu opatřeno samolepkou „parkovačkou“ zevnitř auta na sklo. Poté bude možno odjet a bezplatně se poté vrátit do areálu.

Vlastní odpad na festivalu:
Každý návštěvník, který má vstupenku do kempu (Platina, Chrom nebo Kobalt s Upgradem) dostane k pásce na ruku zelený zatahovací pytel na odpad. Pytel slouží především ke shromažďování vlastního odpadu v kempu. Plný pytel zavažte, odneste k nejbližší košové konstrukci nebo nechte na místě. Na infostánku dostanete na vyžádání další pytel v případě, že jeden nestačí. V neděli budou další pytle u výkupního místa kelímků.

Možný odjezd z carcampu:
Čtvrtek a Pátek: do 21:00
Sobota : od 10:00 do 20:00

Doprava, kyvadlová doprava:
Areál festivalu v přímé blízkosti benešovského vlakového (600 metrů, tj. 9 minut chůze) a autobusového nádraží (600 metrů, tj. 9 minut chůze). Vlaky a autobusy jezdí do Benešova z celé ČR, proto díky této skvělé dostupnosti, nebude zřízená kyvadlová doprava.

Služby:
Informace na místě – infostánek, ztráty a nálezy:
U vstupu a na dalších místech budou k dispozici letáčky s mapkou areálu a časovým line-upem. Dále bude k dispozici infostánek, kde se budou shromažďovat ztráty a nálezy a dozvíte se zde potřebné informace. Pokud budete mít ve vážných případech problém s organizací festivalu, nechte si od osoby na infostánku zavolat odpovědnou osobu z produkce.

Záchranná služba, hasiči:
U vchodu do hudební části areálu bude k dispozici záchranná služba a hasičská hlídka - nastudujte si prosím pozorně tuto pozici na mapě, jakmile bude mapa zveřejněna. V průběhu akce (pátek-neděle) bude návštěvníkům k dispozici non-stop přímá tísňově-informační linka tel.

Sociální zařízení, sprchy, pitná a užitková voda:
V areálu i mimo něj bude dostatečný počet mobilních WC (oproti minulémlu ročníku bude počet navýšen). Firma Toi Toi, která WC dodává, bude v průběhu festivalu záchody průběžně čistit, mimálně 3x denně. Sprchy, které jsou v ceně kempovného a budou umístěny v kempu.
V areálu i v kempu budou cisterny s pitnou vodou. Budete si moci vzít s sebou prázdné PET lahve k natočení vody. V kempu bude nonstop otevřený bar, kde si v době úklidu budete moci koupit pití. V kempech také bude k dispozici vždy cisterna s užitkovou vodou pro zajištění hygieny. Prosíme všechny návštěvníky o uzavírání vodovodních kohoutků, při nepřetržitém proudění vody dochází k rychlému vyprazdňování cisteren, který má za následek častý nedostatek vody.

Bary:
V areálu bude dostatek bohatě vybavených barů s alko a nealko drinky. V areálu bude také speciální cocktail bar a bar s prémiovými pivy. V kempu bude jeden nonstop bar. Pro návštěvníky s Platina vstupenkou bude vyhrazen jeden speciální bar, kde budou mít vybrané alko a nealko pití zdarma.

Bankomat:
Přímo v hudební části areálu bude umístěn bankomat ERA pro výběr hotovosti.

Jídlo:
V areálu a v kempu bude umístěno spousta stánků s širokou nabídkou jídel. V kempu bude umístěna také kavárna s nabídkou sortimentu, vhodného ke snídani či svačině.

Platba v EUR:
Na barech a na pokladně u vstupu bude možné platit kromě český korun také v EUR měně. Při platbě v EUR měně bude výdavek vrácen v českých korunách dle aktuálního kurzu.

Dobíjení telefonů a foťáků:
V areálu bude umístěn zvlášť vyhrazený stan s obsluhou, kde bude možné dobíjet telefony, fotoaparáty a další. Kapacita oproti minulému ročníku je trojnásobně navýšena navýšena.

Měření alkoholu během festivalu:
I v letošním roce si můžete změřit hladinu alkoholu během festivalu na stáncích službou CONVOY. Měření bude provedeno dechovou zkouškou certifikovanými přístroji. Stánek Vás uvítá u vstupu do festivalového areálu. Více informací naleznete na www.convoy.cz

Chraňte si svůj majetek, úschovna:
Žádáme návštěvníky, aby se vyvarovali možnosti vykradení stanu. Bude zřízena úschovna, kterou budete moci využít po celou dobu konání festivalu. Úschovna je zdarma pro majitele vstupenek Titan, Chrom a Platina. Je umístěna před vchodem do hudební části festivalu. Provozní doba úschovny je non-stop od pátku 16:00 do nedělních 08:00.

Trička, mikiny a doplňky Let It Roll:
Letos jsme opět ve spolupráci s výrobcem streetwear oblečení Escape Wear připravili novou kolekci Let It Roll oblečení a doplňků. Vše seženete i přímo na festivalu v červeném stánku Escape Wear, kde se můžete vybavit novým stylovým přírůstkem do svého šatníku. Oblečení se dá také koupit online v eshopu www.escapewear.cz

Doplňující informace:
Doprovodné aktivity:
Na letním Let It Rollu letos do programu přibudou nové doprovodné aktivity, soutěže, workshopy a chillout zóny. Podrobné informace budou brzy doplněny. . .

Systém omyvatelných 0,5l kelímků na festivalu
I letos využijeme službu umyvatelných kelímků na nápoje 0,5l. Aby se dosáhlo našeho cíle, mít čistější festival s menším negativním dopadem na ekologii, budou kelímky zálohované. Seznamte se se systémem zálohovaných kelímků ve článku.

Zákazy a prosba o respektování pravidel, oheň, bezpečností prohlídka, psi:
V celém areálu, včetně stanového městečka a parkoviště, platí přísný zákaz rozdělávání ohně. Povoleny jsou jen grily v kovových nádobách. Z důvodu zvýšeného rizika vzniku požárů prosíme i o opatrnost při kouření a zodpovědné likvidování nedopalků. Žádáme návštěvníky, aby dodržovali pořádek a respektovali přírodu.

Do hudební části areálu festivalu je zakázáno vnášet jídlo, pití, omamné a psychotropní látky a zbraně. Do kempů je možné vnášet vlastní pití, ale musí být v plastu. Je zakázáno do kempů vnášet skleněné láhve. U vstupu bude prováděna bezpečnostní prohlídka. Je důležitá pro bezpečí nás všech, a proto děkujeme za její respektování. Psi mají do areálu a kempu vstup zakázán (nařízení majitele pozemku).

Případná nepřízeň počasí:
Letošní ročník se uskuteční v místě, kde bude z větší části zpevněný podklad, festivalový areál projde několika terénními úpravami. Avšak velmi doporučujeme vzít si sebou vhodnou „festivalovou“ obuv. V praxi je vhodné si vzít krom sportovní obuvi a letních „žabek“, také holinky a pláštěnku, jelikož počasí neporučíme. Pro případ nepřízně počasí je 5 z našich sedmi pódií pod pevnou střechou. Hlavní stage je „open air“ (bez střechy, přímo pod širým nebem).
Pokud by došlo k silné bouřce nebo vichřici, hudební produkce bude přerušena a všichni návštěvníci budou vyzváni k opuštění areálu, dokud se situace nezlepší. Prosíme o respektování tohoto opatření, které je nutné k vyhnutí se možnému nebezpečí.

Zdroj: LIR
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 21. 5. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Let It Roll 2014: Praktické informace. Vychytané.cz. [Online] 21. 5. 2014. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7944. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Let-It-Roll-2014:-Prakticke-informace
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.154s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 08:57