Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

25,5 důvodu, proč jít na United Islands of Prague

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
United Islands
čtvrtek 19. června 2014 21:00
(konec +- pátek 20. června 2014 04:00)
Praha
Praha (CZ)
1.) Koncert Elly Eyre
V pátek 20.6. vystoupí Ella Eyre na hlavním pódiu v Kinského zahradě. Viděli jsme její aktuální videa a fotky ze zahraničních festivalů a jedno je jisté – všude předvádí skvělou show, tour jede se sehranou kapelou a její hlas je naživo ještě naléhavější než z desky.

2.) Letní ostrovní brunch
V sobotu 21.6. od 11 hodin proběhne v Kinského zahradě, na Kampě a na Újezdě velký letní ostrovní brunch. U většiny stánků bude připraveno přesně to, co chcete na pravou pozdní snídani. Ať už jste vajíčkový, palačinkový, čajový, kávový nebo koblihový typ, v gastro-zónách si vyberete, co na jednom menu jinde nenajdete. K tomu už samozřejmě bude hrát muzika a bude připraven i doprovodný program.

3.) Partnerské aktivity
Pivem letošního ročníku je Gambrinus Excelent, který Vás zve do baru s excelentní vyhlídkou v Kinského zahradě. Přijďte se rozhlédnout! Česká spořitelna bude mít netradiční festivalovou pobočku ve své „Modré zóně“ s překvapením. Canon, Intel a Dell bude mít svou Tech zónu s možností připojení na internet a dalšími tech-vychytávkami. V blízkosti Kinského zahrady hledejte mobilní „íčko“ Pražské informační služby s označením PragueCityTourism, to v případě, že byste se cítili ztraceni nebo potřebovali jakékoliv (nejen turistické a festivalové) tipy, rady či informace.

4.) Limitovaná edice kelímků United Islands of Prague 2014
Poprvé bude letos k dispozici omezený počet kelímků s designem letošního ročníku United Islands v Kinského zahradě. Kelímky jsou z pevného plastu a prodávané oproti záloze 50 Kč. Kdo ho bude chtít vrátit, tak ho vrátí, kdo si ho ponechá jako suvenýr, tomu bránit nebudeme :)

5.) Gastrozážitky
K dispozici bude spousta stánků s kvalitním jídlem. Letos jsme si dali opravdu záležet, aby festival byl i kulinářským zážitkem. Jen pro příklad – v Kinského zahradě budou čerstvé džusy od Ugo a jejich točenou zmrzlinu bude nabízet pojízdný stánek na Újezdě. Chuťové buňky veganů jistě polechtá GreenBeans se svou nabídkou veganských burgerů a pro masožrouty jmenujme třeba El Arriero – stánek s jihoamerickou kuchyní a vyhlášenými steaky. V kavárnách a čajovnách proberete nad skvělou kávou či bubble tee třeba právě prožité hudební zážitky.

6.) Vinařství Spielberg
Poprvé na UIOP budeme mít opravdu kvalitní víno! Ceněné moravské vinařství Spielberg se postará o to, že bude spokojen běžný konzument vína stejně jako náročný vinař.

7.) Vodní taxi ze Střeláku na Žofín pro zákazníky T-Mobile
Obejít všechny scény se dá i pěšky, ale proč se nesvézt vodním taxi, které bude zdarma. Provozovat ho bude T-mobile a povozí vás tak po Vltavě, až si budete zkracovat cestu ze Střeleckého ostrova na Žofín.

8.) Klubová noc
Festivalu United Islands předchází tradičně Klubová noc. 19.6. ve čtvrtek tak 12 pražských klubů ožije živou hudbou, vstup do všech klubů bude zdarma a vystoupí mnoho zásadních jmen české hudební scény. Dobrou zprávou je zařazení industriálního prostředí Nákladového nádraží Žizkov, kde zahrají třeba Kieslowski či Republic of Two. A pokud rádi něco jedinečného, tak doporučujeme se stavit v Paláci Akropolis, kde se zpěvák Nylon Jail nechá přímo při koncertě potetovat. Program Klubové noci zde: http://unitedislands.cz/program/?d=ctvrtek

9.) Neodolatelný doprovodný program plný aktivit, zábavy i služeb pro jedince i rodiny
Rodiny jsou tradiční návštěvníci United Islands. Děti do 140 cm v doprovodu rodičů tak mají na UIOP vstup zdarma, pro ostatní bude na místě k dispozici snížené rodinné vstupné. Komfort pro maminky s těmi nejmenšími pak v Kinského zahradě nabídnou i přebalovací pulty, či hlídaní dětí se zkušenými baby-sitterkami z Baby Office. Pro děti jsou dále připraveny tvůrčí dílny, workshopy, soutěže a zábavné hry

10.) Turnaj ve stolním fotbálku Rosengart
V pátek můžete na Kampě u stolních fotbálků Rosengart potrénovat a v sobotu už se ve 12:00 rozehraje regulérní turnaj! Přihlásit se můžete do soboty 12:00 na místě a nebo na tomas.pokorny@rosengart.as. MS v Brazílii má skvělou atmosféru, pojďte ji alespoň setinu přenést i na Kampu na United Islands World Cup 2014. :)

11.) Historické osobnosti a interaktivní hry
Každé místo United Islands bude letos doprovodným programem spojeno s osobou, která má na místě svou sochu. Žofín – Božena Němcová - skládání úryvků z významných děl této české autorky (pouze sobota); Střelecký ostrov – Jaroslav Foglar - plnění různých úkolů, skládání bobříků; Kampa – Miroslav Tyrš - skok do výšky, disciplína známá z tělocviku; Petřín – Karel Hynek Mácha - skupinová recitace básně Máj, skládání origami; Kinského zahrada – Taras Ševčenko - zeměpisný kvíz. Hry jsou k dispozici po oba dva festivalové dny v časech: pá 16-21, so 11-21.

12.) Kapverdský bál
Součást portugalského bloku Lusófona – v africkém stylu s hudební skupinou Kalaka, která se skládá z kapverdských hudebníků. Nebude chybět rychlokurz kapverdských tanců a africké pokrmy a drinky! La loca klub – pátek – 20:00.

13.) Prezentace neziskovek
Dělají záslužnou činnost, dělají to rádi a bez nich by to nešlo. Přijďte se na Kampu seznámit s aktivitami několika neziskových organizací. Zasoutěžit si můžete u stánku Člověka v tísni, INEX-Rozvoj pro fotbal ukážou výrobu afrických míčů a exhibici keňských fotbalistů a kolekci českých designerů, která pomáhá, představí City Souls. Stavte se ale třeba i u Transparency International, Brontosaurů v Himalájích, Fóra donátorů nebo u jakékoliv další.

14.) Manželé Ille a Kittchen
V sobotu od 16 hodin v Kinského zahradě odehraje svůj set zpěvačka Ille (vlastním jménem Olga Königová), ve stejný den ve 22:30 o něco níže, v klubu Jazz Dock, vystoupí její manžel Jakub König se svým projektem Kittchen. Oba byli za své skvělé desky v loňském roce nominováni na Cenu Apollo.

15.) Bajofondo
Latinskoamerický temperament a rytmy v kombinaci s elektronikou a vizuálními efekty, to bude poslední open-air vystoupení letošního ročníku UIOP. Čekáme výbornou atmosféru a vyvrcholení programu. Sobota 21.6. od 21:00. Vstupné na www.unitedislands.cz/vstupenky.

16.) Oficiální afterparty s DJ Shadow
21.6. nezapomeňte po hlavním programu zamířit do MeetFactory na Smíchově. Od půlnoci zde bude hrát plnohodnotný set DJ Shadow. Support mu bude dělat Ritchie Ruftone, Garden City Movement, Aid Kid, Friky a Dignity Dope. Vstupenky za 630 Kč ZDE a v předprodejní síti Ticketstream. To bude mejdan!

17.) Open Mike
Disciplína, při níž jste pouze vy a mikrofon. Probíhat bude celou sobotu na křižovatce Újezd. Spolu s úplnými nováčky, kteří vystoupí před publikem poprvé v životě, se opět přihlásili již ostřílení artisté, byť ne ještě příliš známí – a potom někteří, jejichž působení zanechalo v povědomí kulturychtivé společnosti již znatelné stopy. Šanci dostanou i odvážlivci z publika. Program je ZDE.

18.) Procházky po ostrovech centrem města bez aut
Takhle Prahu opravdu neznáte! Most Legií a ulice kolem křižovatky Újezd budou pro automobily uzavřeny. Výjimkou jsou tramvaje, které budou mít uprostřed mostu Legií při vstupu na Střelecký ostrov speciální zastávku „Festivalová“. Nic Vám tedy nebude bránit v tom, udělat si hezkou procházku. Začít na Střeláku, kde bude Jazz stage Českého rozhlasu a World stage, pokračovat k amfiteátru umístěném ve spodní části Petřína, kde vystoupí především tuzemští interpreti, pak pokračovat do klenotu letošního ročníku – mystické a magické Kinského zahrady. Následně seběhnete na Kampu, kde kromě stage bude i nejvíce doprovodného programu, a pak už jen na druhou stranu na Žofín, kde bude odpočinková scéna věnovaná stand-up comedy a slam-poetry.

19.) Piano na ulici
Úspěšný projekt Piana na ulici bude mít své zastoupení i na křižovatce Újezd. Přijďte si zapreludovat přímo na ulici a prostě jen tak zpříjemnit náladu sobě i ostatním.

20.) Přes 150 koncertů
Bude probíhat na více než dvaceti místech Prahy. Představí se na nich interpreti z 23 světových destinací. Každému to, co je mu nejbližší. Stačí si vybrat, žánry jsou zastoupeny téměř všechny: PROGRAM.

21.) Hazmat Modine
Netradiční kombinace dechových nástrojů včetně tuby a duduku se zvuky harmoniky, akordeonu i elektrické kytary ústí v blues, jazz, ale i klezmer – to jsou nezaměnitelní Hazmat Modine.

22.) Childhood
Přijdou vám dodnes aktuální legendární alba The Stone Roses, Primal Scream nebo House of Love? Zní vám mile návrat shoegaze scény? Očekáváte na kytarové scéně opravdu svěží vítr? Potom si nesmíte nechat ujít londýnské indie hrdiny Childhood.

23.) Ohm Square
Legendární kapela, která do českých luhů a hájů vnesla hudbu pracující s prvky drum’n’bassu a breakbeatu a bez níž si již nelze představit historii české alternativy a popu. V současné době působí v duu tvořeném hudebníkem a producentem Janem Čechtickým a zpěvačkou Charlie One.

24.) Křest zahrady s Republic of Two
O slavnostní otevření Kinského zahrady se postarají Republic of Two, kteří zahrají s novou deskou Silent Disco. Melancholický pop autorského dua Jiřího Buriana a Mikoláše Růžičky tak rozezvučí Kinského zahradu jako vůbec první.

25.) Jerusalem Vibes
V rámci Dnů Jeruzaléma v Praze zahraje v sobotu na United Islands mnoho izraelských kapel – v čele s theAngelcy, Elladem Gellartem a Garden city movement. Určitě zajímavá hudební sonda pro vše.

25,5.) Jak si užít United Islands of Prague?
Je to geniálně jednoduché – přijďte, procházejte se, poslouchejte kvalitní muziku a hlavně se bavte… stres a nervy za Vás po tyto dny převezmeme my :)

Zdroj: UI
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 16. 6. 2014 09:00
Chovancová, Michaela. 2014. 25,5 důvodu, proč jít na United Islands of Prague. Vychytané.cz. [Online] 16. 6. 2014. [Citace: 15. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7941. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/25,5-duvodu,-proc-jit-na-United-Islands-of-Prague
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.238.174.191
Serverový čas: pondělí 15. dubna 2024 20:37