Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Barbie, Ken a my...

Jen růžová to může být! Dnešní středeční párty se nese v duchu téhle barvy, kterou tolik zbožňuje fenomenální Barbie. Takže si lidi opovažte hrát na barvoslepé nebo jinak postižené a nebojte se šáhnout do svého šatníku pro žůrovku!
Přidat na Facebook
Největší oblíbenosti se plastiková panenka těšila v devadesátých letech. Kdo ji nevlastnil byl děsně out. Každá holčička toužila mít svou dokonalou Barbie s blond hřívou a božsky vymodelovaným tělem. Ken byl jenom takový cool doplněk, aby se naše super hračka necítila v domečku sama :o).

V roce 1945, kdy Ruth a Elliot přizvali svého blízkého přítele Harolda Mattsona, aby spolu založili společnost vyrábějící nejznámější a nejúspěšnější panenku, která kdy byla. Svoji firmu nazvali MATTEL - složeninou jména MATTson a ELliot. Mattel se rozrostl z velmi prosperující malé firmy do obchodního gigantu. A tak začal komerční kolotoč…

V roce 1959 si Barbie našla cestu na přehlídku hraček v New Yorku, kde ale byla chladně přijata od obchodníků s hračkami. Přišlo jim příliš riskantní nakoupit a prodávat Barbie, protože byla úplně jiná než v té době oblíbené panenky. Po uvedení Barbie do obchodů byla veřejnost jiného názoru. V roce 1960 se změnila móda a objednávky do firmy Mattel se jen hrnuly. Během deseti let nakoupili lidé panenek Barbie za 500 miliónů dolarů.

Barbie prošla za ty roky mnoha změnami a řídila se módními trendy jak v oblékání, tak i v úpravě vlasů a líčení. Je obrazem historie oblékání od doby, kdy byla uvedena na trh hraček. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Momentálně je naše hlavní hrdinka opomíjena. Dědičky po sobě raději střílí napodobeninami zbrání anebo se zabývají šikanou. Ach, kam ten svět spěje? Barbie akorát používají jako doplněk, kterému vyškubávají vlasy, ulamují ručičky a nožičky a ještě pro jistotu ji věší z balkonů.Ale to je nám všem šumák. Hlavní je dnešní řádění. Vše vypukne ve 20:00, to je velitelský čas, seřiďte si prosím všichni správně hodinky. Kena za hracím pultíkem taky máme (majkl), růžové hadříky se najdou nebo půjčí, studentů bude plný A, takže se musí pořádně zapařit. Ať žije Advert party 2007!!!!!!!
joslin
(Petra Hrabalová)
středa 17. 10. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Barbie, Ken a my.... Vychytané.cz. [Online] 17. 10. 2007. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=792. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Barbie,-Ken-a-my...
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 23:18