Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Supraphon: Michael Kocáb oslaví životní jubileum výpravnou kompilací

Michael Kocáb - výrazná osobnost tuzemského (nejen) kulturního života letos v červenci oslaví významné životní jubileum, ke kterému si společně s vydavatelstvím Supraphon nadělil výpravné trojalbum Povídali, že mu hráli / Zlatá kolekce.
Přidat na Facebook
Výroční kompilace, která vychází v pátek 13. 6., představuje Kocábovo hudební curriculum vitae prostřednictvím téměř padesátky nahrávek z let 1980 až 2014 a na jejím sestavení se výraznou měrou podílel sám umělec.

Rozdělení kompilace, jež svým názvem připomíná Kocábův sólový debut z roku 1988, není toliko chronologické jako spíše tematické. První nosič představuje Kocába v jeho rockové inkarnaci. Podstatnou část tak tvoří logicky skladby Pražského výběru a pokračovatele této kultovní formace s označením II. Výjimkou je jen závěrečná skladba Warning, jež je ukázkou z aktuálního Kocábova progrockového spojení s pány Proudfootem, Sheehanem a Donatim, s nepochybnými mezinárodními parametry a přesahy.

"V této písni se projevuje velká virtuozita jednotlivých hráčů zejména pekelným tempem, které hrají s nesmírnou lehkostí, a přitom dokonale přesně. Žádné kvantizace (zpřesňování), žádné střihy do hudby. Tak, jak mi to poslali, jsem to jen nasadil do Pro Tools a bylo. Je to nářez. Nikdy jsem takto komplikovanou desku nevyrobil tak snadno. Jsem rád za tuto zkušenost a pokusím se udělat s Glennem ještě alespoň jednu," komentuje skladbu Kocáb.Album s pořadovým číslem dvě je pak příležitostí pro Kocábovu šansonovou pěveckou podobu, velmi úspěšnou s písněmi z projektů Petra Hapky a Michala Horáčka i těmi vlastními pro Pražský výběr či sólová alba. Mezi celkem sedmnácti písněmi tak nechybí majstrštyky jako Stáří (zde spolupracoval Kocáb s Josefem Kemrem) či s Cizí ženou v cizím pokoji. Shodně po čtyřech skladbách jsou zde zastoupena i obě Kocábova sólová alba Povídali, že mu hráli a Za kyslík (2002), ale najdeme tu i dvě písně z muzikálu Michala Pavlíčka Excalibur (Mor na ty vaše hrady a Chci být netopýr) nebo dosud nevydaný Kocábův duet se Zlatou Kinskou Náš chléb.

Závěrečná část kompilace je věnována Kocábovým kompozičním, instrumentálním, aranžérským i produkčním pracím pro Marthu Elefteriadu, Evu Olmerovou, Jiřího Korna či dceru Natálii Kocábovou a další duety s Lucií Bílou, Petrem Jandou nebo Petrem Kolářem.

"Úplný závěr Zlaté kolekce pak patří vážné, či spíše orchestrální hudbě v podobě suity z baletu Odysseus, který jsem napsal v letech 1986-1987 pro Laternu Magiku. Odysseus je asi mým nejúspěšnějším hudebním dílem, a proto jsem ho také zařadil na závěr. Dočkal se přes 1000 repríz po celém světě a hostoval např. i 3 týdny na slavné Broadway v New Yorku. Odysseus nestárne a dodnes se hraje, z čehož mám velkou radost. Na Odysseovi jsem se také setkal z řadou světových umělců," komentuje Kocáb svůj výběr.

www.supraphon.cz
www.supraphonline.cz
www.facebook.com/michaelkocabofficial

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 9. 6. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Supraphon: Michael Kocáb oslaví životní jubileum výpravnou kompilací . Vychytané.cz. [Online] 9. 6. 2014. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7905. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Supraphon:-Michael-Kocab-oslavi-zivotni-jubileum-vypravnou-kompilaci-
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.239.95.36
Serverový čas: středa 22. května 2024 14:16