Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Film: Tvůrci filmu Díra u Hanušovic mají rádi nenápadný humor

Na „Díru“, kde se problémy řeší palicí, zvou filmaři v novém traileru
Přidat na Facebook
Při práci na filmu Díra u Hanušovic se sešla řada vynikajících hereckých osobností. Režisér Miroslav Krobot do svého filmového debutu obsadil vedle Tatiany Vilhelmové Ivana Trojana, Lenku Krobotovou, Jaroslava Plesla, Johannu Tesařovou, Simonu Babčákovou, Lukáše Latináka, Hynka Čermáka nebo Davida Novotného. V menších rolích se objeví také Klára Melíšková nebo Martin Myšička. Od dnešního dne je v kinech vidět filmový tralier, do českých kin vstoupí „Díra“ 24. července, distribuovat ji bude A-Company Czech. První diváci ale uvidí načernalou komedii Díra u Hanušovic už na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kam byl film vybrán do hlavní soutěže.Celý film se natáčel na Jesenicku v obci jménem Vikantice, která je od skutečných Hanušovic vzdálená pouze necelých deset kilometrů. Jeseníky učarovaly i hercům a celému štábu. Na rozdíl od jiných natáčení, kdy se velmi často pendluje mezi domovem a placem, bydleli herci i štáb několik týdnů na místě lokace.

Pro scenáristy Miroslava Krobota a Lubomíra Smékala bylo podstatné, aby hrdinové načernalé komedie Díra u Hanušovic promlouvali naprosto věrohodným jazykem, který patří k prostředí Jesenicka. Proto postavy mluví v nářečí. Režisér Miroslav Krobot dokonce namluvil hercům jejich role v nářečí na CD a s předstihem jim cédéčka rozdal, aby měli dostatek času se dialekt naučit. Výběr Jesenicka jako místa děje samozřejmě nebyl náhodný. Jde o prostředí, které Krobot se Smékalem důvěrně znají a vnímají ho jako kraj se specifickou dramatičností a svéráznými lidmi. Svérázná je i hlavní hrdinka Maruna, kterou ztvárnila Tatiana Vilhelmová. „Maruna má můj obdiv. Myslím, že kdybychom se spolu potkaly, a pokud by se se mnou vůbec dala do řeči, zírala bych na ni s otevřenou pusou. Řekla bych si: tak to je ženská. Jsem úplný ořezávátko! A Jeseníky jsou velmi inspirující místo; kdybych byla malíř nebo spisovatel, tak tvořím jenom tam,“ říká Tatiana Vilhelmová.Stejně jako prostředí Jesenicka byl pro tvůrce důležitý i humor. „Humor je pro mě nezbytnou součástí díla. Mám rád humor, který netrčí v podtitulu jako zadání, ale je zdánlivě samozřejmý a nenápadný, humor, který dokáže být na hraně tragického, provokuje mozkové buňky a hravost,“ říká Miroslav Krobot.

Producentem filmu je Ondřej Zima ze společnosti Evolution Films, koproducentem filmu je Česká televize - Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové, RWE a Soundsquare. Film vznikl za finanční podpory Státního fondu kinematografie a za podpory Olomouckého kraje a organizací Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu a Jeseníky Film Office.

Dodala: Martina Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 5. 6. 2014 14:00
Chovancová, Michaela. 2014. Film: Tvůrci filmu Díra u Hanušovic mají rádi nenápadný humor. Vychytané.cz. [Online] 5. 6. 2014. [Citace: 25. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7895. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Film:-Tvurci-filmu-Dira-u-Hanusovic-maji-radi-nenapadny-humor
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.111.121
Serverový čas: pondělí 25. září 2023 11:07