Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Drsní muži jsou zpět!

Vychází nový příběh Oldřicha z Chlumu Vlastimila Vondrušky, proslulý americký krimi román Miami Blues, nová krimi Johana Theorina i česká detektivka z golfového prostředí. Právě teď!
Přidat na Facebook
Červen je u nakladatelství MOBA ve znamení brilantních detektivek z celého světa. Drsní muži, kterým nebude těžké podlehnout, přijdou na kloub všem záhadám a odhalí nástrahy ve skvělých krimi románech. Spolu s nimi zavítáme do Slezska za doby krále Přemysla Otakara II., do amerického Miami, kde řádí psychopat právě propuštěný z věznice, na „klidný“ švédský ostrov Öland či na golfový green u lázeňského města Bohdaneč. Na své si přijdou i milovníci historických a romantických románů.

Legenda amerického krimi žánru Charles Willeford navázal v krimi románu Miami Blues na styl americké drsné školy. Willeforda proslavila zejména série příběhu detektiva Hoka Moseleyho, jehož úvodní příběh se právě dostává do rukou českého čtenáře. Mnozí budou znát Miami Blues z jeho filmové podoby v hlavní roli s Alecem Baldwinem. Sám autor prošel mnoha povoláními (boxer, cvičitel koní, staniční hlas v rádiu, editor, sloužil v armádě, studoval kresbu v Paříži,...), než se stal spisovatelem. Ani sám Quentin Tarantino nepopírá inspiraci, kterou našel v jeho knihách pro film Pulp Fiction… Přeložila Petra Hesová.V příběhu se vypravíme do Miami, kde Fredy „Junior“ Frenger, násilnický psychopat čerstvě propuštěný z věznice v San Quentinu, chce začít nový život. Ale zůstane jen u předsevzetí. Ještě na letišti ukradne zavazadla a zabije cestujícího. Nelze se tedy divit, že se mu brzy dostává na stopu seržant Hoke Moseley, který vraždu na letišti vyšetřuje. Rodinná idyla, již si mezitím Fredy vybudoval s naivní prostitutkou Susie, se brzy změní v drama, v hon, který se odehraje v kubánském ghettu a na miamských předměstích.

V hrdinství a jasné mysli vyniká i další hrdina nakladatelství MOBA. Oblíbený středověký playboy Oldřich z Chlumu Vlastimila Vondrušky bude řešit Smrt ve Vratislavi a zmizení vyslance českého krále ve Slezsku. Ten se ztratí a vůbec nikdo netuší, kde by mohl být. Protože jde o ožehavou diplomatickou misi, je třeba postupovat taktně. Král Přemysl II. Otakar samozřejmě nechce nechat pátrání jen na vratislavských úřadech, proto posílá do Slezska v přestrojení svého věrného služebníka Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníky panoše Otu a velitele Diviše. Jakmile však ti tři dorazí do Vratislavi, dojde k vraždě, která nejen že pátrání zkomplikuje, ale odvede jejich pozornost zdánlivě úplně jiným směrem.Johan Theorin obsadil do hlavní role knihy Mlýny osudu završující ölandskou sérii opět rozvážného hrdinu znajícího po mnoho let poměry na klidném ostrově Öland. Uprostřed noci zabuší na jeho dveře dvanáctiletý Jonas Kloss a s hrůzou mu vypráví o tom, že na moři viděl loď, na jejíž palubě byli umírající námořníci a šílenec se sekyrou. Na Ölandu se zatím rozbíhá hlavní turistická sezona, přijíždějí sem tisíce lidí, ne všichni tu ale chtějí strávit dovolenou nebo obdivovat krásy ostrova. Starý muž jménem Aron Fredh se vrací po mnoha letech z ciziny na Öland s jediným cílem: pomstít se. Vysvětlení je třeba hledat jak v minulosti, tak v přítomnosti, a především v bohaté rodině Klossových, která na ostrově vlastní přepychové rekreační středisko. Jediný Gerlof začíná tušit, kdo by mohl Fredh být; možná se s ním dokonce kdysi dávno setkal. Oba spolu tehdy stáli na hřbitově u čerstvě vykopaného hrobu, když vtom zaslechli, jak se z rakve ozývá bouchání.. Do češtiny přeložil Jaroslav Bojanovský, originální název Rörgast.Edice původní česká detektivka zahajuje třetí stovku knihou Magnolie z Masters Jaroslava Kuťáka . Partička nerozlučných golfistů najde v močále golfového hřiště v Bohdanči mrtvolu neznámého muže. A nezůstane jen u jedné. Soukromý detektiv Karel Schwarz a jeho krásná asistentka Marie mají co dělat, i když původně měli zcela jiné plány…Další červnové novinky nakladatelství MOBA:
Brněnské židovky, Naďa Horáková, historický román
Milenec rudé komisařky, Jan Bauer, historický román
Květy z půdy, Virginia C. Andrews, román

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 5. 6. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Drsní muži jsou zpět! . Vychytané.cz. [Online] 5. 6. 2014. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7892. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Drsni-muzi-jsou-zpet!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.063s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 00:08