Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Stalo se včera v noci

Co všechno byste byla ochotna riskovat pro svou nejlepší kamarádku? Odpověď dává Adele Parks v knize Stalo se včera v noci.
Přidat na Facebook
Britské spisovatelce Adele Parks u nás v těchto dnech vychází druhá kniha. Nakladatelství Domino ji posílá na pulty knihkupectví pod názvem Stalo se včera v noci. Už Život té druhé, první přeložený titul této autorky, který vyšel vloni na podzim také v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy, vyvolal mezi českými čtenářkami obrovský zájem. Není se čemu divit - romány Adele Parks jsou velmi oblíbené, byly přeloženy do šestadvaceti jazyků. Adele je dnes označována za královnu britské ženské prózy. Je porotkyní v literárních soutěžích, nositelkou mnoha literárních cen, ale i čestného doktorátu.A o čem kniha Stalo se včera v noci vlastně je?

Třicet let jsou nerozlučnými kamarádkami, jedna pro druhou by i dýchala. Stephanie je ta rozumnější – žije spořádaným životem příkladné manželky a matky, zatímco nezkrotně romantická Pippa potřebuje každou chvíli vytáhnout z průšvihu. Všechno se obrátí naruby v okamžiku, kdy Steph vysloví osudnou větu: “Potřebuju, abys mi na policii dosvědčila, že jsem v noci byla u tebe.”

Stephanie, ještě včera zosobnění zodpovědnosti, zoufale prosí svou přítelkyni, aby do policejního protokolu lhala. Pokud totiž tato lež nezazní, Stephanii hrozí rozpad manželství, soud a dost možná i vězení. V sázce není jen její pověst, ale také osud jejích tří dětí.

Pippa byla až doposud rozevlátou bohémkou, k níž praktický svět moc nedoléhal. Teď najednou stojí před celou řadu nepříjemných otázek, na které bude muset rychle najít odpověď: Má lhát z pouhé vděčnosti a pocitu odpovědnosti? Kvůli tomu, že Steph zná třicet let? Co by to udělalo s jejich přátelstvím? A neohrozila by tou lží vše, čeho se jí v poslední době, po dlouhých letech mizérie, podařilo dosáhnout?

Nakladatelka Karin Lednická k Adele Parks dodává: „Za třináct let napsala třináct románů, z nichž se vyklubalo třináct bestsellerů. Patří k těm autorkám, které si spřádaly spisovatelské sny už od dětství. Jako důkaz má doma schované sešity, do nichž sepisovala příběhy už na základní škole. Nikomu o nich neřekla, nikomu je nedala přečíst. Až jednou se s tím svěřila kamarádce, která pak tak dlouho naléhala, až si Adele našla v Londýně agenta. Ten si přečetl její rukopis a rozeslal ho šesti nakladatelům. Do týdne všichni poslali pochvalný dopis a nabídku k vydání... Jako autorku jsem Adele Parks objevila sama. Od přečtení její první knihy jsem byla přesvědčená, že to je TO ONO. Jsem moc ráda, že jsme se domluvily a její tvorbu mohu vydávat i u nás, a pevně věřím, že se líbí. Na podzim připravujeme její další knihu Tady a teď, která jí v Británii přinesla doposud největší uznání literární kritiky.“

Kniha Stalo se včera v noci vychází 11. června v nakladatelství Domino v překladu Jitky Šišákové jako další počin edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy.Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 4. 6. 2014 10:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Stalo se včera v noci. Vychytané.cz. [Online] 4. 6. 2014. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7890. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Stalo-se-vcera-v-noci
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 01:01