Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

25 let svobody

První společný koncert kapel Buty a SBB a happening Davida Černého
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
25 let svobody
středa 4. června 2014 20:00
(konec +- čtvrtek 5. června 2014 03:00)
Meet Factory
Praha 5 (CZ)
Historicky prvním společným koncertem dvou hudebních legend – české kapely Buty a polských SBB vyvrcholí unikátní komponovaný večer 25 let svobody, který se koná 4. června v pražském centru současného umění MeetFactory.

Skupiny SBB a Buty, „sousedé“ z Katovic a Ostravy, začaly hrát ještě za komunismu a od té doby si vychovaly několik generací věrných fanoušků po obou stranách hranice. Výjimečná hudební událost začne ve 20 hodin. Vstup na celý večer 25 let svobody je zdarma!
Právě 4. června před pětadvaceti lety se v Polsku uskutečnily první polosvobodné volby ve východním bloku, zakončené zdrcujícím vítězstvím Solidarity. Následoval pád Berlínské zdi a Sametová revoluce v Československu. Letošní 25. výročí znovuzískání svobody má ve světle současných dramatických událostí, odehrávajících se nedaleko našich hranic, výjimečně silný kontext. Večer věnovaný tématu svobody v čase minulém, přítomném i budoucím v MeetFactory v 18 hodin otevře výtvarný happening pod uměleckým vedením Davida Černého a jeho přátel, nazvaný Co pro Tebe znamená svoboda?. Každý návštěvník dostane možnost vyjádřit slovy či obrazem odpověď na tuto klíčovou otázku. 25 let svobody doprovodí výstava plakátů Takoví jsme. Poláci 1989-2014, která je občas radostným a občas hořce ironickým shrnutím toho, co jsme s darem svobody za poslední čtvrtstoletí udělali. Prezentovány budou vítězné plakáty letošního ročníku soutěže Galerie AMS.„Nechceme jen vzpomínat na výročí pádu komunismu ve střední Evropě, ale chceme tuto událost oslavit ve společnosti umělců spojených s MeetFactory a skvělých kapel SBB a Buty. Tyhle dvě kapely, jež si přes polsko-českou hranici doslova koukají do oken, se spolu na jednom pódiu sejdou na naší akci úplně poprvé,” uvedl ředitel Polského institutu v Praze Piotr Drobniak.Organizátory akce jsou: Polský institut v Praze, Velvyslanectví Polské republiky v Praze, MeetFactory, festival United Islands of Prague a Opona o.s.

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 29. 5. 2014 12:00
Chovancová, Michaela. 2014. 25 let svobody. Vychytané.cz. [Online] 29. 5. 2014. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7877. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/25-let-svobody
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 18:01