Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

CHASE AND STATUS NA ROCK FOR PEOPLE!

A feeeeel so alive! Oh I feel so alive!!!!!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People 2014
čtvrtek 3. července 2014 21:00
(konec +- pátek 4. července 2014 04:00)
Letiště Hradec Králové
Hradec Králové (CZ)
Bylo by až příliš křečovité psát něco ve smyslu: “Přesně takhle se člověk cítí při poslechu refrénu jednoho ze stěžejních tracků dvou anglických džentlmenů vystupujících pod pseudonymem Chase and Status.“ Proto se toho vyvaruju a popřeju Vám jen příjemný poslech téhle luxusní záležitosti!A pokud vám tento hudební předkrm zachutnal, těšte se na hlavní chod v podobě live show, kterou si pro vás připravili organizátoři letošního 20. ročníku Rock For People v Hradci Králové! Pro nerozhodné strávníky přikládám pár doplňujících informací.

Saul Milton (Chase) a Will Kennard (Status) spojili své hudebními nápady překypující hlavy v roce 2003 poté, co se rozhodli vykašlat na univerzitu a pokusit se prosadit v hudební branži. Svoji pošramocenou pověst u svých rodičů si asi moc nevylepšili ani svojí oblibou ve street artu, když podobu manchesterských ulic zkrášlovali nespočtem grafitů. Ale takoví přesně jsou Chase a Status – originální, bojující proti hudební a kulturní šedi vůbec, šokující. Dokladem toho je například píseň Pieces, na které spolupracovali s jejich dlouholetým souputníkem Benem Drew (aka Plan B) a jejíž klip musel být pro komerční účely zcenzurován.Pieces se s dalšími 12 tracky dostal na první studiové album, které vydali Chase and Status v roce 2008 pod názvem More Than Alot. Drum and bassem napěchovaná deska si získala na svou stranu nejen fanoušky ale i hudební kritiky, kteří ji ocenili v rámci Drum & Bass Awards jako album roku, a track Take Me Away se stal skladbou roku! http://youtu.be/xdTbvS8Oef4
Od té doby se z undergroundových Chase and Status stala značka, za kterou se dobře platí a jejich jméno nesmí chybět na line upech významných tanečních festivalů. Jejich tvorby si všimli světoví umělci jako Snoop Dogg nebo Rihanna, které dodali nový, dub stepově laděný sound pro skladby jako Madhouse, Gangster 4 Life a Wait Your Turn.

Jak ale Saul v jednom rozhovoru podotkl, jejich cílem není vyvážet se na věhlasu popových hvězdiček, i když by to byla patrně ta nejsnadnější cesta. Naopak, sami se snaží objevovat nové talenty a dávat jim příležitost, třeba skrze label MTA Records, který v roce 2008 společně založili. Jejich vize propagace nových tváří se potvrzuje i při pohledu na jednotlivé tracky 2. desky No More Idols (2011) – co track, to jiný MC. Nejvýznamnějším počinem alba je dle mého skromného názoru píseň Blind Faith. Na youtube ovšem na celé čáře zvítězil song Time, na kterém zazářila toho času dvacetiletá rodačka z Paříže Dalilah.Brand New Machine je jméno posledního přírůstku Chase and Status. V říjnu 2013 jím obohatili hudební průmysl o dalších 14 pecek. Malinko vyklidněnější, klubovější album, kterým Saul a Will pokračují v nastolené filozofii podpory méně významných umělců (podepsalo se pod něj 26 muzikantů), opět zabodovalo a mezi tanečními deskami ve spojeném království obsadilo první místo (dle OCC)! Trackem Alive s vokály Jacoba Bankse se prodrali i na zelený pažit světového virtuálního fotbalu, když se objevili na velmi ceněném oficiálním traileru Fify 2014.
Na závěr mi dovolte trochu té propagace osobního vkusu a hlavně ukázky toho, jak to také může vypadat na hradeckém rockáči!Podle posledních aktualit uvedených na oficiálních stránkách festivalu se můžeme těšit na Chase and Status poslední večer, tedy v sobotu 5. července!! Ale raději čekujte newsky na www.rockforpeople.cz, ať to neprošvihnete!!!

Autor: MarKorb/Vychytane.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 29. 5. 2014 09:00
Chovancová, Michaela. 2014. CHASE AND STATUS NA ROCK FOR PEOPLE!. Vychytané.cz. [Online] 29. 5. 2014. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7874. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/CHASE-AND-STATUS-NA-ROCK-FOR-PEOPLE!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 00:44