Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

United Islands vybrali 1,7 milionu korun

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
United Islands
čtvrtek 19. června 2014 21:00
(konec +- pátek 20. června 2014 04:00)
Praha
Praha (CZ)
Kinského zahrada se poprvé otevře hudbě, přesněji řečeno festivalu United Islands. Fanoušci oblíbené hudební přehlídky organizátorům prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit.cz poslali přes 1,7 milionu korun, tedy o sto tisíc víc, než potřebovali na realizaci hlavního pódia v krásném prostoru pod Petřínem. Projekt United Islands na Hithit.cz končí ve středu v noci, stále je možné na festival přispívat.

Zároveň tím padl rekord v českém prostředí hromadného financování nebo-li crowdfundingu. V Kinského zahradě tak vystoupí skvělá britská zpěvačka Ella Eyre, argentinští Bajofondo, Britové Childfood a řada dalších vynikajících zahraničních i domácích kapel, například Ohm Square.

Na začátku projektu Ostrovů před 45 dny v získání 1,6 milionu korun věřil asi málokdo kromě organizátorů Ostrovů a provozovatelů portálu Hithit.cz Tak vysokou sumu se dosud v Česku "ze spoda" získat nepodařilo. David Gaydečka a Martin Voňka ale tvrdě pracovali na propagaci, zapojili do ní mnoho známých osobností, investovali čas a energii do přesvědčování fanoušků a vyplatilo se. Sto procent měli na Hithit.cz už den a půl před koncem projektu. Přispělo jim 3300 lidí.

"Je to skvělý pocit, když se něco povede. Věřím, že ho máme my i všichni podporovatelé naší sbírky, kterým moc děkujem. Podílet se na něčem, co nezůstane pouze snem, ale promění se to v realitu, je pecka. Celková vybraná suma bude známá až za pár dní, až přijdou poslední platby*, tak teď i věříme, že budeme ještě o kus úspěšnější, než bylo naše původní očekávání. Vše, co jsme slíbili, zrealizujeme. Máte se, na co těšit. A jedna důležitá věc, co bych chtěl říci. Těm, co se snaží také o svůj projekt a věří mu, přeji, aby se jim stejně jako nám podařilo přesvědčit své okolí o smysluplnosti, potřebnosti jejich záměru," říká promotér festivalu United Islands David Gaydečka.

Dosud nikdo z tvůrců projektů v historii Hithit.cz neměl tak propracovanou a důkladně připravenou strategii. Promotéři Ostrovů připravili nejen zvláštní webovou stránku, oslovovali fanoušky z rádií a v tisku, ale realizovali také velmi viditelnou outdoorvou kampaň a vsadili na virální videa, na nichž neváhali skočit do studené květnové Vltavy. "Věříme, že United Islands budou inspirací pro další organizátory festivalů. Sami jsme jich několik pořádali a stále organizujeme kulturní akce a víme, jak těžké je získat sponzorské peníze. Crowdfunding je pro ně nový finanční kanál, kterým fanoušky vtáhnou do organizace festivalu a zároveň jim můžou předprodat na něj nejen vstupenky," říká za Hithit.cz jeden ze spolumajitelů Pavel Eichler.

Festival United Islands se uskuteční v Praze od 19. - 21. 6. nejen v Kinského zahradě, ale i na Střeleckém ostrově, na Kampě, Žofíně, na Petříně, v klubech Roxy, MeetFactory, Rock Cafe, Lávka, Jazzdocku, La Loca, Palác Akropolis, Chappeau Rouge, Malostranská beseda, N.O.D., Café v lese, Zephyr Excelent Clubu a na Nákladovém nádraží Žižkov.

Portál Hithit.cz je jedničkou v českém crowdfundingu tedy hromadném financování. Od listopadu 2012, kdy ho firma Hithit s. r. o., spustila, úspěsně zafinancoval 115 projektů v souhré výši přes 10 milionů korun.

www.hithit.cz
www.unitedislands.cz

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 29. 5. 2014 09:00
Chovancová, Michaela. 2014. United Islands vybrali 1,7 milionu korun. Vychytané.cz. [Online] 29. 5. 2014. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7873. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/United-Islands-vybrali-1,7-milionu-korun
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 23:41