Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival Electronic Beats spojí elektroniku a jazz

Přímý přenos ze závěrečného koncertu Jazzfestu Bonn v podání Wayne Shorter Quartet a Matthew Herbert Big Band přináší exkluzivně Electronic Beats
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Electronic Beats meets Jazzfest Bonn: Přímý přenos
neděle 1. června 2014 20:00
(konec +- neděle 1. června 2014 22:00)
Electronicbeats.net
(CZ)
Festival Electronic Beats se letos poprvé spojil s jazzovým festivalem Jazzfest Bonn, který se koná od 22. května do 1. června v Bonnu. Pod názvem Electronic Beats meets Jazzfest Bonn zde proběhne závěrečný koncert Jazzfestu, na kterém zahrají Wayne Shorter Quartet a Matthew Herbert Big Band. Fanoušci jazzové i elektronické hudby budou mít ojedinělou příležitost v rámci přímého přenosu zhlédnout vystoupení těchto výjimečných hudebníků v neděli 1. června od 20 do 22 hodin na electronicbeats.net nebo přes mobilní aplikaci EB.TV.Festival Jazzfest Bonn je zaměřený na současný kreativní jazz a každoročně představuje to nejlepší z německé i světové jazzové scény. V průběhu deseti večerů může publikum navštívit koncerty klasických i progresivních jazzových hudebníků, které se konají na různorodých místech v Bonnu, jako je galerie Bundeskunsthalle, Beethoven-Haus či historické muzeum Haus der Geschichte. Závěrečný koncert Jazzfestu Bonn v podání Wayne Shorter Quartet a Matthew Herbert Big Band se odehraje v prostorách Telekom Fora.

Historicky první spolupráce mezi festivalem Electronic Beats a Jazzfestem Bonn propojuje dva zdánlivě odlišné světy – elektronickou hudbu a jazz. Festival Electronic Beats chce fanouškům jazzu a elektronické hudby přiblížit tento ojedinělý jazzový festival a zprostředkovat jim zážitek z živého vystoupení dvou hudebních legend. Organizátoři festivalu Electronic Beats si uvědomují, že bez vlivu jazzu by elektronická hudba nebyla představitelná.

Zcela zásadní byl pro elektronickou hudbu například přínos Milese Davise a jeho posun od hard bopu k fusion jazzu na jeho albech In a Silent Way a Bitches Brew, která jsou považovaná za ústřední zdroj inspirace elektronické hudby. Sám Wayne Shorter, který právě pro Miles Davis Quintet napsal několik skladeb, spolupracoval také například s Joe Zawinulem v jejich „kolektivní kapele“ Weather Report a nesmazatelně tak obohatil žánry, jako je fusion nebo jazz-rock. Hudebník a producent Matthew Herbert vydal několik elektronických hudebních alb ovlivněných jazzem pod pseudonymy Wishmountain, Radio Boy či Doctor Rockit a patří k zásadním osobnostem elektronické a experimentální hudební scény.Je autorem remixů pro zpěvačky Björk či Yoko Ono, kapelu R.E.M. nebo zpěváky Johna Calea a Serge Gainsbourga, produkoval také sólový debut zpěvačky Róisín Murphy, která v minulosti vystoupila i na pražském Electronic Beats. Od roku 2001 se svým Big Bandem doslova překračuje žánry jazzové a elektronické hudby a jeho živá vystoupení jsou vždy neopakovatelným zážitkem.

Dodala: Martina Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 28. 5. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Festival Electronic Beats spojí elektroniku a jazz . Vychytané.cz. [Online] 28. 5. 2014. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7859. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Electronic-Beats-spoji-elektroniku-a-jazz-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 03:30