Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Porota vyhlásila filmy nominované na Cenu Pavla Kouteckého

V rámci nominačních projekcí budou k vidění v Praze, Ústí nad Labem a Plzni
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Slavnostní udílení Ceny Pavla Kouteckéh
úterý 10. června 2014 21:00
(konec +- středa 11. června 2014 04:00)
Divadlo Archa
Praha (CZ)
Nominace na 8. ročník Ceny Pavla Kouteckého za nejosobitější dokumentární počin vyhlásila po několikahodinové diskusi pětičlenná porota. Do finále letošního ročníku této prestižní ceny pro dokumentaristy postupuje sedm dokumentů - DK režisérky Báry Kopecké o architektovi Davidu Kopeckém, Pirátské sítě Davida Čálka a Jakuba Zahradníčka o fenoménu pirátství v mořích u somálských břehů, Show! Bohdana Bláhovce o odvrácené straně slávy dívčí teenage kapely, Velká noc Petra Hátleho zachycující atmosféru noční Prahy, Liebe Indigo Saši Dlouhého o tvorbě a cestě životem Halky Třešňákové, Parta Analog Martina Duška o matadorech televizní obrazovky a Felvidék – Horná zem Vladislavy Plančíkové, osobní příběh týkající se slovensko-maďarských vztahů.Nominované filmy bude možné zhlédnout v rámci speciálních nominačních projekcí od 2. do 7. června v Praze, Ústí nad Labem a Plzni, jméno vítězného režiséra zazní 10. června na slavnostním udílení ceny v pražském Divadle Archa. O vítězi rozhodne odborná porota.

Filmy nominované na Cenu Pavla Kouteckého uvidí diváci letos v Praze kromě tradičních Letenských sadů a kina Světozor také v Dejvicích v kavárně Už jsme doma a na Kampě v kulturním centru Containall, přičemž venkovní projekce budou pro veřejnost zdarma. V regionech se budou filmy promítat konkrétně v Ústí nad Labem ve Fokus kafe, Café Max, Galerii Armaturka a kině Mumie a v Plzni v Café Restaurantu Kačaba. Součástí nominačních projekcí budou jako každý rok debaty s tvůrci filmů.Snímek DK Báry Kopecké pojednává o životě, tvorbě a smrti radikálního architekta Davida Kopeckého, Pirátské sítě Davida Čálka a Jakuba Zahradníčka zase poodkrývají dosud netušené skutečnosti o informacích, které dostávají západní média o pirátství u somálských břehů. Film Show! Bohdana Bláhovce nabízí unikátní pohled na tvrdý dril v dívčí kapele, která je dobře promyšleným byznys plánem otce jednoho z andílků, Velká noc Petra Hátleho působivě zachycuje noční dobrodružství několika ztracených existencí v ulicích Prahy. Liebe Indigo Saši Dlouhého dokumentuje uměleckou tvorbu i životní příběh umělkyně, herečky a performerky Halky Třešňákové, dokureality Parta Analog Martina Duška umožní divákům seznámit se s legendami, které byly u začátků vysílání Československé televize, skrze jejich osobnosti, zkušenosti a vztahy. Režisérka Vladislava Plančíková ve svém filmu Felvidék – Horná zem prostřednictvím svého rodinného příběhu reflektuje dopad Benešových dekretů na mnohé slovenské a maďarské občany.

Organizátorka Ceny Pavla Kouteckého Jarmila Poláková na letošních nominovaných filmech oceňuje, že nejsou zaměřeny jen na témata týkající se „české kotliny“. Filmy jsou podle ní tematicky pestré a reflektují i problémy, které se dějí někde jinde. „Jejich režiséři jsou trpělivými pozorovateli světa nejbližšího a osobního, přinášejí však také výpověď o tématech zdánlivě vzdálených, jako například snímek Pirátské sítě,“ uvádí Poláková.Režisér Pavel Koutecký (1956-2006) byl jednou z nejvýraznějších osobností českého dokumentárního filmu, premiéry svého nejznámějšího filmu Občan Havel se nedožil. Cena spojená s jeho jménem je udělována od roku 2007 jeho pokračovatelům, trpělivým pozorovatelům světa se schopností sdělit své pocity a postřehy filmem. Cenu v minulých letech převzali režiséři Jan Šikl, Filip Remunda s Richardem Komárkem, Tomáš Škrdlant, Martin Ryšavý, Linda Jablonská, Klára Řezníčková, Pavel Abrahám a Tomáš Bojar.

Organizátoři dávají exkluzivně do prodeje omezený počet vstupenek na slavnostní vyhlášení Ceny Pavla Kouteckého 10. června od 20 hodin v Divadle Archa, lístky lze zakoupit na pokladně divadla. Hlavním partnerem Ceny Pavla Kouteckého se v letošním roce stal Nadační fond Avast, který podpoří oceněného tvůrce částkou sto tisíc korun. Více na www.cenakoutecky.cz

Dodala: Martina Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 22. 5. 2014 12:00
Chovancová, Michaela. 2014. Porota vyhlásila filmy nominované na Cenu Pavla Kouteckého. Vychytané.cz. [Online] 22. 5. 2014. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7831. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Porota-vyhlasila-filmy-nominovane-na-Cenu-Pavla-Kouteckeho
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 15:10