Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Red Bull BC One Cypher se blíží

Kdo bude b-boys hrát na cestě za snem?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Red Bull BC One Cypher
pátek 23. května 2014 21:00
(konec +- sobota 24. května 2014 04:00)
RockOpera
Praha (CZ)
Red Bull BC One Cypher, ultimátní souboj nejlepších česko-slovenských b-boys, který se uskuteční už příští týden v Praze, nebude jen o pouličním tanci, ale také o skvělé muzice. Do holešovické Rock Opery ji 23. a 24. května přivezou Rus DJ Smirnoff a domácí Champion Sound. Na afterparty vystoupí Američan Skeme Richards.

K muzice se Sergej Smirnov dostal přes pouliční basketbal, ve Spojených státech úzce spjatým s hiphopem, funkem a b-boyingem. V 11 letech trávil každý den na betonovém hřišti ve hře dva na dva a jeden koš. O tři roky později se z médií dozvěděl o b-boyingu, když v televizi viděl klip Jam Style & Da Boogie Crew, a pak ho ohromil klip Music Instructor, v kterém tančí skupina Flying Steps.Od té doby se čtrnáctiletý Sergej b-boyingu věnoval 5 hodin denně, seznamoval s petrohradskými hvězdami, členy TOP9 crew. "To oni mě zformovali, byli mými učiteli," vzpomíná DJ Smirnoff. Neuplynulo dlouho a mladý tanečník si založil vlatní partu Syndicate, kde dodnes působí, mimo jiné vede breakovou školu.

K DJingu se Sergej dostal před 11 lety díky kámošovi z TOP9 Disko T, který rozpoznal jeho hudební talent a hučel do něj, ať se postaví za gramce a hraje. Že jako b-boy má skvělé předpoklady stát se ideálním DJem pro další b-boys. Nyní už víme, že Disko-T má pravdu, DJ Smirnoff platí za jednoho nejlepších DJs a díky tomu objíždí světové taneční klání a hraje funk, funky breaks, soul funk, disco, old school rap, broken beat, break beat, trip hop, deep house, afrobeat, salsu, latinu, old school dancehall.

Na Red Bull BC One Cypher, česko-slovenském ultimátním battle o postup do dalších bojů na světové finále nejprestižnější b-boyingové soutěži na světě v Paříži, bude DJ Smirnoff hrát na hlavním večeru v sobotu 24. května v Rock Opeře v areálu holešovické tržnice.O den dříve na kvalifikaci na stejném místě soutěžící skvělou muzikou podpoří domácí Champion Sound, živá hiphopová kapela kolem vynikajícího muzikanta Radima. Kdo o ní ještě neslyšel a tvrdí o sobě, že je hudební fanoušek, asi byl posledních pár měsíců v krymu nebo na Marsu, protože Champion Sound mají za sebou hraní například na světovém finále Battle Of The Year 2013 a nedávno se vrátili z Kodaně, kde v Red Bull Studiu natáčeli nové pecky se Stormem, jedním z nejznámějších b-boyem všech dob, který ovšem tentokráte netrsal, ale třímal majk, do kterého zpíval.

Afterparty po Red Bull BC One Cypher v Theatru karlínského divadla se ujme člen Rock Steady Crew a jeden z nejuznávanějších DJ´s b-boy komunity Skeme Richards. Aktivním členem hiphopové kultury je už téměř 30 let. Jeho specialitou je, že hraje pouze z vinylových desek, což na různých b-boy beattlech vyžaduje velmi velkou koncentraci a rychlost měnění vynilů na gramofonech.

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 16. 5. 2014 09:00
Chovancová, Michaela. 2014. Red Bull BC One Cypher se blíží. Vychytané.cz. [Online] 16. 5. 2014. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7812. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Red-Bull-BC-One-Cypher-se-blizi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 03:00