Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The Art Of Can

Energetický nápoj Red Bull osvěžuje nejen tělo, ale i ducha. Proto hledají a našli kreativní lidi s neomezeným arzenálem inspirativních a vtipných nápadů na vytvoření uměleckého díla z plechovky či plechovek Red Bull. Záleží na každém „umělci“, zda vytvoří minimalistické dílo z jedné plechovky čí býka v životní velikosti. Stačí dát křídla své fantazii…
Přidat na Facebook
Výstava na Slovanském ostrově v srdci Prahy představí od 16. do 26. října 2007 široké veřejnosti vybrané kreativní výtvory, jejichž hlavním stavebním prvkem je modrostříbrná plechovka. Kromě samotných děl bude originálně pojata i expozice, která se bude rozprostírat na souši, na vodě i ve vzduchu. Přístupná bude zdarma denně od 10 do 22 hodin.

Přes sto přihlášených děl předčilo očekávání a jejich originalita a propracování znamenaly pro porotu, která měla za úkol vybrat 80 exponátů pro výstavu, těžký oříšek. Kurátorka výstavy, galeristka Karolína Bayerová, navrhla jako předsedu poroty Milana Knížáka a jako další členy malíře Jakuba Špaňhela, architekta Davida Caise, designéra Maxima Velčovského a Šimona Čapka jako zástupce organizátora. Zajímavá kombinace různých uměleckých směrů zaručila širokospektrální pohled na jednotlivé výtvory a objektivní zvolení vítězných umělců.

Vítěz vybraný porotou se může těšit na prodloužený víkend strávený v New Yorku, autor jednoho z 80 vystavených exponátů má šanci na získání speciální divácké ceny dle hlasů od návštěvníků výstavy. Oceněno bude samozřejmě i dílo na druhém a třetím místě v hodnocení porotců.

Aplikační fáze The Art Of Can byla vyhlášena 1. května 2007 a trvala do 21. září. Účast v soutěži byla otevřená všem bez rozdílu věku, pohlaví a vzdělání – důležitá byla chuť tvořit, vymýšlet nové věci a soutěžit se stejně nadanými a zapálenými lidmi. Pravidla soutěže byla poměrně jednoduchá – vytvořit umělecké dílo z plechovek nápoje Red Bull. Nebyly dány žádné limity na jeho rozměr či hmotnost. Porota pak hodnotila tři základní kritéria: koncept, jak dobře dílo ladí s celkovou myšlenkou a konstrukci.

joslin
(Petra Hrabalová)
úterý 9. 10. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. The Art Of Can. Vychytané.cz. [Online] 9. 10. 2007. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=780. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-Art-Of-Can
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.054s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 02:31