Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Piknikovali, aby podpořili fairtradové a lokální pěstitele

Fairtradová káva nebo čaj, bábovka z domácích vajec a fairtradového cukru, mléko a sýry od lokálních farmářů. Takové dobroty posnídala zhruba padesátka lidí, kteří se v sobotu sešli na společném pikniku v parku vedle Zlínského zámku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Férová snídaně ve vašem městě
sobota 10. května 2014 10:00
(konec +- sobota 10. května 2014 12:00)
Zámek Zlín
Zlín (CZ)
Dali tak najevo, že podporují produkty, za něž pěstitelé dostali spravedlivě zaplaceno a při jejichž výrobě byl brán ohled na životní prostředí a nebyla zneužita dětská práce. Piknik s názvem Férová snídaně ve vašem městě proběhl ve Zlíně už počtvrté. Snídalo se po celé republice, a to na více než stovce míst. Stalo se tak na Světový den pro fair trade.

„Atmosféra byla skvělá i přes prvotní obavy z počasí – většina lidí přišla až kolem jedenácté, kdy už bylo jisté, že nezačne pršet. Na snídani bylo stálých asi 30 lidí, dalších 30 se v parku během dopoledne protočilo,“ uvedla k sobotní akci ve Zlíně Zdenka Vymětalová, organizátorka místní Férové snídaně.„Do akce se zapojuje stále více lidí, to svědčí o rostoucím zájmu spotřebitelů o spravedlivě obchodované produkty a o to, kdo a za jakých podmínek pro ně například kávu nebo kakao pěstuje," sdělil koordinátor Férové snídaně Stanislav Komínek z neziskové organizace NaZemi, která akci zastřešuje. „Letos se na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů piknikovalo na více než 100 místech republiky, počet míst se tak za poslední dva roky zdvojnásobil," doplnil Komínek.

Zájem o fair trade lze vyčíst i ze stále rostoucího prodeje těchto výrobků. Čeští spotřebitelé nakoupili vloni výrobky s certifikací Fairtrade v hodnotě 174 milionů korun. Maloobchodní obrat se oproti roku 2012 zvýšil o celých 80 %. „Výrobky se známkou Fairtrade jsou pro spotřebitele stále dostupnější. To je rozhodující faktor, který vloni ovlivnil rekordní nárůst spotřeby. Fairtradové produkty jsou dnes k dostání ve většině maloobchodních a kavárenských řetězců,“ upřesnila Hana Chorváthová z organizace Fairtrade Česko a Slovensko, která pravidelně tato data zvěřejňuje. Nejoblíbenějším fairtradovým produktem u nás zůstává káva.Při porovnání výsledků průzkumu spotřebitelského chování (1), který opakovaně v letech 2010 a 2013 provedla organizace NaZemi, vyplývá, že znalost loga Fairtrade mezi českou populací vzrostla za toto období o 45 %. Zatímco v roce 2010 toto logo znalo 15,9 % dotázaných, v roce 2013 to již bylo 23 %.

Další informace o Férové snídani ve vašem městě naleznete na www.ferovasnidane.cz

Dodala: Zdenka Vymětalová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 12. 5. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Piknikovali, aby podpořili fairtradové a lokální pěstitele. Vychytané.cz. [Online] 12. 5. 2014. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7779. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Piknikovali,-aby-podporili-fairtradove-a-lokalni-pestitele
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 00:22