Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Brooklynští The Antlers mají 5. desku, představí ji i v Praze

Brooklynská alternativní rocková skupina The Antlers způsobila tichou revoluci v myšlenkách a zvuku svými působivými a často strašidelnými příběhy lidských emocí.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Antlers
středa 15. října 2014 20:00
(konec +- čtvrtek 16. října 2014 00:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Na svém pátém albu Familiars The Antlers — zpěvák / kytarista Peter Silberman, multiinstrumentalista Darby Cicci a bubeník Michael Lerner — završili svou pouť, kterou začali albem Hospice z roku 2009 a pokračovali na dalších dvou albech Burst Apart a Undersea, na kterých trio bloudilo labyrintem strachu, pochyb, lásky a ztráty za doprovodu vrstevnatých písní, které měly úžasnou atmosféru a sílu.

Nové album je tematicky nadějnější než předešlé desky - zoufalství vyprchává a devět písní desky, která vznikala přes rok a půl, je odehráno s nesmírnou vervou.

Familiars je pokračováním emocionální a duchovní cesty Antlers, zvuků, které rezonují v srdci a arytmického beatu Lernerových bicích. Chór dechů v písničkách působí jako druhý hlas.
Familiar obsahuje poselství — je andělem strážným, vaším stínem, vaším vědomím.
“Pokud by nastala chvíle, kdy byste si připadali ztraceni a viděli jste se svýma očima, mohli byste si dát nějakou radu a ozářit svou situaci jasným světlem, jaké by to bylo?” ptá se Silberman.

Familiars nejen ukazuje, jaké by to bylo, ale předvádí, jak toho prostřednictvím devíti písní dosáhnout.

Album bylo nahráváno ve studiu skupiny v Brooklynu v New Yorku a představuje další vývoj v tvořivém procesu a v muzikantství jejích členů.

“Byli jsme úplně posedlí několika staršími deskami - Journey in Satchidananda od Alice Coltrane, The Black Saint and The Sinner Lady od Charlese Minguse a Bitches Brew od Milese Davise,” říká Silberman. “V kontextu začátku nahrávání představovaly takřka duchovní sebereflexi, opakování témat fugy a svobodu použít prostý objev jako konečné dílo."
“Chtěli jsme se spojit s humanitou hudby minulosti,” dodává Silberman. “Zachytit půvab a srdce, které jsou v těchto vystoupeních.”

The Antlers natočili soulovou desku v nejryzejším významu toho slova. Desku, která je schopna vyjádřit neviděné. Metafyziku za vší tou fyzikou. Po prvním singlu „Palace“ včera zveřejnili druhý song z desky, který má název „Hotel“. Album vyjde 17.června a 15.října The Antlers zahrají živě v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 350,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu www.musicbar.cz, v pokladně LMB pak bez poplatku.

Více info:
www.antlersmusic.com
www.facebook.com/theantlers
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 7. 5. 2014 12:00
Chovancová, Michaela. 2014. Brooklynští The Antlers mají 5. desku, představí ji i v Praze. Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2014. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7771. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Brooklynsti-The-Antlers-maji-5.-desku,-predstavi-ji-i-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 11:38