Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

První český Urban kabaret

Hudba, která bolí, těší, přináší smutek i veselí nebo jen tak lehce plyne – to je první český Urban kabaret v podání Gabriely Vermelho a skupiny GaRe. Svou novinku - GaBaRet - představí a pokřtí v sobotu 17. května v oblíbeném pražském klubu JazzDock.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
GaBaRet
sobota 17. května 2014 21:00
(konec +- neděle 18. května 2014 04:00)
Jazz Dock
Praha 5 - Smíchov (CZ)
Název kapely GaRe, který ve francouzštině znamená nádraží, vznikl v pronajaté špeluňce na pražském sídlišti na Pankráci. Protagonistka GaRe, zpěvačka, kvintonistka, houslistka a skladatelka Gabriela Vermelho, v malé kuchyni typického komunistického paneláku točila svou předchozí desku – hudbu k baletu Jessie a Morgiana. Vydala si ji sama a při natáčení použila všechno možné, co v kuchyni našla. Jméno vydavatelství bylo nasnadě - Garbage Records a odtud i název GaRe. “Máme z něj radost, zcela odpovídá celkovému naladění skupiny a přitom evokuje napětí před cestou, smutek rozloučení i radost setkání. A taková je i naše hudba,” říká Gabriela.

První vlak se z nádraží GaRe vydává volně po stopách slavné kabaretní dvojice Kurt Weill – Bertolt Brecht. Jejich krátká spolupráce na přelomu 30. let minulého století přinesla mj. skvělou Die Dreigroschen Oper a největší, vlastně už tehdy hit – Die Morität von Mackie Messer. Tu Gabriela zaranžovala a zařadila na nové album.

„Hudbu jsem měla připravenou již poměrně dlouho, jen jsem hledala vhodné texty. Nakonec se mi dostala do rukou kniha mých přátel Malé hejno bílých vran, kterou sestavili fotograf a filantrop Jan Šroubek a básník Jan Velíšek. Nádherná zákoutí a jemné akty se v publikaci potkaly s civilními, krásnými a často krutými básněmi. Při listování novou knihou mi bylo jasné, že texty jsou na světě,“ říká o vzniku desky Vermelho.Na album se vešlo celkem čtrnáct skladeb, většinou původní hudba Gabriely Vermelho s texty Jana Velíška. Kromě kapely, do které patří perkusista Camilo Caller, violoncelista Ivan Vokáč a akordeonisté Jakub Jedlinský nebo Aliaksandr Yasinski, si Gabriela pozvala spřízněné hosty jako je Sasha Kunert na tubu, zpěvák a kytarista Norbert Červenák, smyčcový kvartet Gadrew Way a další.

Svou novinku kapela pokřtí 17. května v pražském klubu JazzDock od 19:00 a to za doprovodu svých hudebních přátel, mimo jiné, členů Epoque quartet, Gadrew Way, Heroldova kvarteta či Nora Červenáka.

CD Gabriela Vermelho a Gare – GaBaRet vyšlo u labelu GaRe.

Více informací najdete na www.gare.cz a na www.jazzdock.cz

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 7. 5. 2014 11:00
Chovancová, Michaela. 2014. První český Urban kabaret . Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2014. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7769. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prvni-cesky-Urban-kabaret-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 17:52