Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Květnové MOBA novinky

Žhavé knižní novinky pro celou rodinu přináší v průběhu května nakladatelství MOBA. Spalující erotický román, chladnou severskou krimi, knihu pro děti, ale i historický román či českou detektivku.
Přidat na Facebook
Opravdové knižní lahůdky si pro měsíc květen připravilo nakladatelství MOBA.

Vychází další kniha famózního švédského spisovatele Håkana Nessera Žena s mateřským znaménkem. Autor se dlouhou dobu živil jako učitel. Psát začal v roce 1988 a od té doby se mu podařilo získat mnohá světová ocenění. Jeho knihy vycházejí ve 25 zemích. Håkan Nesser stvořil inspektora Barbarottiho a detektiva Van Veeterena, který bude řešit další případ. Dva brutálně zavraždění. Oba zasaženi čtyřmi výstřely – dvěma do břicha a dvěma do hrudi. Není pochyb o tom, že v obou případech jde o stejného pachatele. Ukáže se, že ti dva mrtví před třiceti lety společně prošli důstojnickými zkouškami v armádě. A také se objeví jedna krásná mladá žena. Van Veeterenovi postupně dochází, že v nebezpečí jsou i bývalí přátelé zabitých mužů. Dokáže však zabránit dalším vraždám? Žena s mateřským znaménkem vychází 12. května a do češtiny ji přeložil Čeněk Matocha (orig. název Kvinna med födelsemärk).Pokračování loňského dětského podzimního bestselleru je další příběh Dannyho v knize Pomsta trapáků od H. N. Kowitta. Děti určitě ohlídají termín pondělí 12. května, kdy se kniha dostane na pulty prodejen. A o čem bude? Dannymu se sice podařilo dostat své jméno ze seznamu trapáků, přesto stále patří mezi smolaře. Navíc se pořád objevují nějaké problémy – jako třeba Ty Randall, který je jedním slovem dokonalý: sympatický, svědomitý a všemi oblíbený. Prostě pravý opak Dannyho. Nechá se Danny zaslepit žárlivostí, nebo se pokusí napravit chyby dřív, než bude příliš pozdě? Dannyho deník je jedno velké dobrodružství a rozhodně se nejedná o nudné čtení. Trefné popisy všech svých průšvihů, přešlapů, ale i veselých příhod Danny doplňuje vtipnými obrázky a komentáři, takže se máte opravdu na co těšit! Z originálu Revenge of the Loser přeložila Veronika Volhejnová.Další pokračování erotického románu Kathryn Taylor Barvy lásky – Ztracená je připraveno na 15. května. Návštěva Říma? Pro mladou Britku Sophii Conroyovou je to něco výjimečného. Ale nikdy by nevěřila, co na ni v tomto věčném městě čeká. Setkání s hříšně atraktivním profesorem umění Matteem Bertanim jí naprosto změní život a odhalí nové dimenze rozkoše. Sophie se brzy beznadějně ztrácí ve svých pocitech – a ignoruje veškerá varování. I přes spalující vášeň, která se mezi nimi rozhořela, jí Matteo stále odolává. A Sophie si uvědomí, že jeho srdce nezíská zadarmo...Z originálu Colours of Love – Verloren přeložil Tomáš Butala.

Literatura faktu přináší tentokrát známý český autor Vlastimil Vondruška. V knize Život ve staletích - 16. století popisuje, jak se proměnil život všech vrstev tehdejší společnosti v 16. století. Vychází z dostupných historických pramenů a spojením odborné erudice a svého vypravěčského umění vytvořil ojedinělé dílo, které všem zájemcům přehledně a současně zajímavě přiblíží jedno z nejvýznamnějších období českých dějin. Text opět doprovází řada fotografií, kreseb, plánků a ukázek z dobových pramenů.

Další květnové novinky nakladatelství MOBA:
Hana Marie Körnerová, Třetí přístav, román
Hana Prošková, Tajemství planet, 199. svazek v edici Původní česká detektivka
Zuzana Rampichová, Příliš vysoké podpatky, 200. svazek v edici Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 7. 5. 2014 11:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Květnové MOBA novinky. Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2014. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7768. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Kvetnove-MOBA-novinky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 19:44