Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nový hudební autobus vyráží na festivaly v CZ i SK

Každá kapela sní o velkém turné ve vlastním autobusu. Pro vybrané kapely a muzikanty se sen stal skutečností v podobě Red Bull Tour Bus, který od minulého týdne brázdí nejvýznamnější hudební akce po Česku a Slovensku.
Přidat na Facebook
Jde o autobus, na jehož střeše se dá během chvíle postavit mobilní podium pro živá vystoupení. Uvidíte ho už tuto středu v Brně na Majálesu a na festivalech jako je Rock for People, Let It Roll nebo Pohoda. Jako svůj „tour bus” si jej na své letošní turné vybrala i skupina Lucie.

Vytuněný retrobus Karosa ŠL 11 přiveze na studentský festival v Brně hiphopovou sestavu Prago Union, Madamme Pepper, PSH, Majk Spirit & Champion Sound a Mydy Rabycard. První tóny se z jeho střechy ozvou v půl druhé odpoledne, produkce skončí těsně před půlnocí.Česká karosa je už třináctý Tour Bus na světě. První zemí na světě bylo Německo, kde vznikl podobný projekt na platformě krátkého výletního autobusu značky Mercedes. Poslední dva roky si česká pobočka půjčovala autobus ze zahraničí, což bylo složité kvůli přejezdům i vytíženosti v jiných zemích. „Protože Češi jsou jsou festivalový a mejdanový národ, rozhodli jsme se pro stavbu vlastního autobusu, který nyní budeme využívat v naší vlastní, speciální formě,” říká Jan "Jedi" Vondráček z Red Bull ČR.

V Česku hudební autobus vznikl z legendární Karosy ŠL 11, která nejednu generaci odvezla na školu v přírodě a tábor. Jde o typ linkového autobusu, který vyráběl československý podnik Karosa v letech 1970 až 1981. Kus určený pro přestavbu byl postaven v roce 1977 a po nasazení v běžném linkovém provozu se dostal do vlastnictví TJ Slavoj Chvaletice, od níž ho Red Bull zakoupil. Písmeno „Š” odkazuje na výrobce motoru, kterým byla Škoda, zatímco písmeno „L” je odvozeno o slova linkový. Je to ikonický český autobus, který měla kdysi spousta kluků jako hračku na dálkové ovládání.

Na návštěvě v „backstage”
V zadní části autobusu je vytvořená speciální backstage pro kapelu, která tam má šatnu, může si tam odpočinout nebo si tam udělat večírek. Řidič Red Bull Tour Busu dokáže kamkoli odvézt až osm lidí. Uvnitř je i spaní pro tři osoby. Autobus je plně klimatizován a uvnitř je spousta technických vychytávek. O napájení se stará nezávislý, benzínový generátor, který táhne klimatizaci a osvětlení, díky níž je autobus plně elektricky soběstačný. Z dalších zařízení nechybí vlastní soundsystém, dvě televize, mikrovlnka, tři lednice narvané red bullem, tekoucí vodu… co víc si přát?

Autobus je motorově po kompletní generálce a uvnitř je vše vyvařené, nalakované a opravené. „V interiéru jsme se snažili zachovat původní prvky, jako jsou nosiče na zavazadla, palubní desku, volant, automaticky otvíratelné dveře i takové detaily, jako jsou hliníkové lišty,” vypočítává Jan Vondráček.

Festivalová sezona začíná!
Během sezóny 2014 budou pro Red Bull Tour Bus klíčové tři projekty. Budou to open air festivaly, kdy autobus navštíví tři velké Majálesy, festivaly Rock for People a Let it Roll, na Slovensku festivaly Pohoda a Grape Festival. „Další projekt jsou naše vlastní turné. Na Slovensku bude Red Bull Tour Bus podporovat tři zastávky rappera Vece s živou kapelou, v Čechách pojede podobně na podzim na přelomu září a října turné Prago Union a PSH, a největší událostí bude šňůra s kapelou Lucie,” říká Jan Vondráček.Třetím posláním Red Bull Tour Busu budou kapelová turné, kdy bude naplňovat svůj vlastní název a sloužit jako dopravní prostředek pro kapely na jejich podzimních turné. Kapelám to bude šetřit náklady a zpříjemní cestování. Nemůže se stát, že skupina nestihne své vystoupení kvůli nějaké technické závadě? „Věříme práci, která na tom byla odvedená, ale přeci jen je to téměř čtyřicetiletý veterán, takže máme domluvenou asistenční službu pro případ, že by se Red Bull Tour Bus někde zapomněl,” poznamenal Honza Vondráček.

Více info: www.redbull.cz/tourbus

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 6. 5. 2014 09:00
Chovancová, Michaela. 2014. Nový hudební autobus vyráží na festivaly v CZ i SK. Vychytané.cz. [Online] 6. 5. 2014. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7761. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Novy-hudebni-autobus-vyrazi-na-festivaly-v-CZ-i-SK
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 00:20