Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Představujeme: The Naked and Famous

Lejdýs and džentlmen, THE NAKED AND FAMOUS!!!!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People 2014
čtvrtek 3. července 2014 21:00
(konec +- pátek 4. července 2014 04:00)
Letiště Hradec Králové
Hradec Králové (CZ)
Když jsem si přečetl na neustále se rozrůstajícím Interpret listu Rock for People jméno téhle mladé, progresivní partičky z novozélandského Aucklandu, srdce se mi rozbušilo o sto šest! Není moc kapel, které v současnosti produkují v podobném hudebním formátu jako právě The Naked and Famous. Snad jen elektro – alternativ – popoví Chvrches ze Skotska se mohou (a určitě obstojně) s nimi porovnávat. Každopádně organizátoři získali ideální spojující článek mezi rockově laděným festivalem a světem elektra a alternativy, který na rockáči ožívá každý večer po skončení hlavního programu v klubových stanech a kde můžete řádit a tančit jak blázen až do bílého rána.

Historie kapely není zdaleka tak vousatá, jak by se při poslechu jejich vyzrálé muziky dalo předpokládat. Vše začalo na hudební akademii v roce 2006, kde hudebně splynuli dva zakládající členové, a to zpěvačka Alisa Xayalith a Thom Powers, kytarista a zpěvák. Jejich spolupráce nabírala na obrátkách a do hry postupem času vstupuje Aaron Short jako jejich produkční, toho času klávesák a korunovaný vládce synťáků. Od roku 2008 vystupovalo trio za doprovodu bubeníka Jordana Clarka a basisty Bena Knappa, avšak v roce 2009 proběhlo v kapele personální zemětřesení. Přišel nový paličkář Jesse Wood a basák David Beadle a současní The Naked and Famous byli na světě!Zjevně to bylo ku prospěchu věci, protože od té doby stoupá jejich hvězda jak zlatá horečka ve sportce s letní prémií. Na rozdíl od sazky u zélandských naháčů máte ale jistotu výhry v podobě neobyčejného hudebního zážitku! Zvěčňovat svoji tvorbu začali v roce 2010 vydáním první studiovky pod názvem Passive Me, Aggressive You. A byla to rovnou rána do černého, kterou ovládli New Zealand Music Awards, kde vyhráli hned 7 kategorií z 9, a zlatého Tui (novozélandský zpěvný pták) si odnesli mimo jiné za nejlepší kapelu, album i singl roku (za track Young Blood).Tím se celé pětičlenné formaci otevřely dveře na západ (i když v trochu jiných historických souvislostech než v Československu). Přesto to hlavní boss kapely Thom Powers vnímá jako průlomový krok, jelikož novozélandská hudební kultura je do jisté míry omezená a izolovaná. Nové možnosti, nové koncertní prostředí, nová inspirace. To vše vyústilo v druhé studiové album z roku 2013 In Rolling Waves s titulními písněmi Hearts Like Ours nebo I Kill Giants.

The Naked And Famous jsou skutečnými dělníky hudby a na svých show po celém světě o tom přesvědčují desítky tisíc fanoušků. A že opravdu nezahálejí, dosvědčuje jejich nabitý koncertní program, kdy v půlce května odlétají na turné po státech a cestou zpátky přes Evropu si střihnou jakoby nic necelou patnáctku koncertů v patnácti dnech. Můžeme tedy jen líbat nohy organizátorům, že je dokázali přemluvit k vystoupení na letošním hradeckém festivalu a doufat, že Alisu a spol. Belgičané předešlý večer moc neopijí a předvedou nám minimálně stejně nadupanou show jako svým fans loni v San Franciscu. Těšíte se? Já teda rozhodně! Takže už za 2 měsíce a nějaký ten kousek pod stageí! See You!Autor: MarKorb (vychytane.cz)
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 5. 5. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Představujeme: The Naked and Famous. Vychytané.cz. [Online] 5. 5. 2014. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7756. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Predstavujeme:-The-Naked-and-Famous
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.113s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 18:33