Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kom!ks: Současné umění a hudba pod jednou střechou

Za akcemi, kde se potkává komiks a pop art s elektronickou hudbou, se jezdí běžně do Berlína. Ve středu 7.5. se něco takového bude dít konečně i u nás. V pražském prostoru Microna proběhne vernisáž Bereniky Saudkové a Car2na a stylová warehouse party s projektem Catz'n Dogz, který patří mezi špičku současné house music.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
KOM!KS feat. CATZ 'N DOGZ /art exhibition & warehouse party/
středa 7. května 2014 21:00
(konec +- čtvrtek 8. května 2014 04:00)
Praha
Praha (CZ)
Hudební party v galerii, která původně ani nebyla galerií, to nejzajímavější z elektronické scény a mladí výtvarníci, kteří jsou „hot“ – přesně takový mix mají znalí fanoušci současné kultury nejraději a díky akcím jako je KOM!KS už za nimi nemusí cestovat nikam daleko. V modřanské budově Microna, kde momentálně sídlí galerie Art Salon S, mají tohle všechno pod jednou střechou a v té nejlepší kvalitě. „Koncept KOM!KS ale vzniknul z druhé strany. S Lumierem a s Fattym M jsme chtěli přivézt naše oblíbence Catz'n Dogz, kteří v Praze ještě nikdy nehráli. A protože rádi děláme party „jinak“, rozhodli jsme se pro tenhle berlínský směr a spojili house music s výtvarným uměním. Navíc prostor Mikrony si o to přímo říkal,“ vysvětluje jeden z trojice známých DJů, Michal Růžička – DJ Schwa.Akci Kom!ks zahájí v 18:00 vernisáž dvou mladých malířů a kreslířů Bereniky Saudkové a Car2na, jejichž tvorba vychází nejen z klasického komiksu, ale i z lásky ke starým filmům a celkovému duchu doby kolem poloviny 20. Století. V jejich dílech se promítá zejména vliv "pin-up girls", tedy obrázků spoře oděných žen ladných křivek, které ve své době zdobily zejména pánské skříňky a přídě amerických bombardérů. Tato část akce proběhne v horním patře Mikrony a doprovodí jí house DJs Pat Heart, Alex Neivel, IM Cyber a Animal Print. Po desáté hodině se pak všechno dění přesune o spoustu podlaží níže, do atomového krytu pod budovou...

Noční program bude patřit trojici organizátorů party Kom!ks, DJům Lumiere, Fatty M a Schwa a jejich hostům – house projektu Catz'n Dogz. Tito dva Poláci minulý rok namixovali Essential Mix pro legendární stejnojmenný pořad Peta Tonga a BBC Radio 1. To, že jsou momentálně skutečně „in“, potvrzuje i jejich umístění v TOP 100 nejlepších producentů na Resident Advisor.

Něco speciálního připravilo pro event KOM!KS také vydavatelství Comics Centrum, které v současné době pracuje na velkolepém projektu – vydání „Kurva velkýho Sin City“, tedy všech dílů slavné série Franka Millera v jedné knize. V rámci vernisáže budou k zakoupení komiksy z nabídky e-shopu comicscentrum.cz se slevou a na samotné party se pak mohou návštěvníci těšit na stylovou Sin City chill out zónu.

Více informací o party KOM!KS: http://www.facebook.com/events/819140484767713/
Více informací o výstavě KOM!KS: http://www.facebook.com/events/650148661707760/

Dodal: Michal Růžička
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 5. 5. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kom!ks: Současné umění a hudba pod jednou střechou. Vychytané.cz. [Online] 5. 5. 2014. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7755. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kom!ks:-Soucasne-umeni-a-hudba-pod-jednou-strechou
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 00:36