Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ONEREPUBLIC vystoupí 14. října v pražské O2 areně

ONEREPUBLIC se na základě úspěšného a vyprodaného turné, které zahrnovalo i vyprodaný pražský koncer, vracejí do České republiky v rámci série několika exklusivních vystoupení. Fanouškům u nás tentokrát materiál ze své poslední desky a největší hity představí v prostorách O2 arény.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
ONEREPUBLIC
úterý 14. října 2014 21:00
(konec +- středa 15. října 2014 04:00)
O2 Arena
Praha (CZ)
Americká kapela OneRepublic v poslední době boduje s každým svým singlem. Autoři hitů „Apologie“, „Stop“ And Stare“ nebo „Secrets“ vydali v loňském roce hodně povedené album „Native“. Kapela v čele s charismatickým a hlavně extrémně nadaným zpěvákem a skladatelem Ryanem Tedderem ze zmiňované desky vydala již čtyři skvělé singly, které ve všech případech nejen ovládly rádiový éter, ale velmi slušně zabodovaly i v prodejních hitparádách po celém světě.

Kapela se tak rozhodla vydat novou reedici desky „Native“, na kterou přidala i nějakou tu novinku. Tou hlavní je svižná skladba „Love Runs Out“, kterou One Republic právě poslali do rádií. Ryan Tedder na mašírující novince opětovně dokazuje, že má čich na hitové melodie a líbivé písně a song má tak našlápnuto na dosavadní úspěchy, které mimo jiné čítají milióny prodaných alb a singlů a desítky prestižních cen, ve velmi krátké době navázat.

OneRepublic se na první pohled zdají být talentovanou poprockovou kapelou, která se přes noc vyšvihla na výsluní díky světově známému producentovi. Jejich první singl „Apologize“, který remixoval Timbaland, se držel v první pětce žebříčku Billboardu dlouhých deset týdnů a stáhly si jej dva milióny platících posluchačů.

Takové zdání ale klame - OneRepublic podnikli na vrchol dlouhou a komplikovanou cestu. Zpěvák kapely Ryan Tedder v roce 2001 v Nashville zvítězil v soutěži zpěváků a autorů. V té době mu zavolal Timbaland poprvé a nabídl mu spolupráci. Tehdy jednadvacetiletý Tedder neváhal ani vteřinu a ihned odletěl za Timbalandem do studia v Miami na Floridě. I když Tedder chtěl být umělcem, Timbaland ho formoval do pozice producenta. Záhy začal pod jménem Alias spolupracovat s lidmi, jako jsou Paul Oakenfold, Leona Lewis, Natasha Bedingfi eld a Bubba Sparxxx. Mimochodem složil a produkoval tři top hity včetně písničky „Do It Well“ od Jennifer Lopez.Tedderova touha postavit se před mikrofon ale neochabla. V roce 2002 se vrátil do Colorado Springs a kontaktoval svého kamaráda ze školy, kytaristu Zacha Filkinse. O rok později se oba přestěhovali do Los Angeles a protloukali se, jak se dalo. Konečná podoba vytoužené kapely se kromě Teddera a Filkinse rozrostla o Drew Browna(kytara), Brenta Kutzleho(basová kytara,violoncello) a Eddie Fishera(bicí).

Podepsali sice smlouvu s gramofi rmou, ale z různých důvodů to ani tentokrát nedopadlo dobře. Smlouva byla zrušena a kapela zůstala sama a demoralizovaná. Jako zázrakem však našli neuvěřitelnou odezvu na My Space, kde se stali jednou z nejpopulárnějších skupin. Brzy zaťukaly na dveře i gramofi rmy včetně Timbalanda s jeho labelem Mosley Music Group. OneRepublic se stali první rockovou kapelou na labelu a album „Dreaming Out Loud“ se začalo rodit s Timbalandem jako výkonným producentem. Remix písničky „Apologie“ se objevil na Timbalandově albu „Timbaland Presents:Shock Value“. Debutové album OneRepublic
produkoval většinou Greg Wells (Rufus Wainwright, Pink, Mika), tři písně produkoval Tedder. Druhým singlem je kytarově silná skladba „Stop and Stare“.

V listopadu 2009 se OneRepublic ohlásili s druhým albem „Waking Up“ a s hity „All The Right Moves“ (TOP 20 v hitparádě časopisu Billboard), „Secrets“ (zazněl ve fi lmu Sorcerer‘s Apprentice /Čarodějův učeň s Nicolasem Cagem v hlavní roli) či „The Good Life“ (stal se ústřední melodií upoutávky na fi lm Eat, Pray, Love (Jíst, meditovat, milovat s Julií Roberts). Skupině se navíc splnil sen v podobě společných koncertů s jedním z jejích největších idolů – irskými U2, kterým OneRepublic předskakovali ve Vídni, Mnichově a Curychu na jejich 360° Tour.

Třetí album „Native“ vydané v březnu 2013 přináší celkem dvanáct písní, přičemž všechny pochází z pera frontmana kapely, charismatického zpěváka Ryana Teddera. Ten tak opětovně potvrzuje, že právem patří i mezi nejnadanější hudební skladatele současnosti. Na desce, kde producentsky vypomohl mimo jiných i Benny Blanco (ten stojí například za hity Katy Perry, Britney Spears nebo Maroon 5), samozřejmě nechybí loňský úspěšný singl „Feel Again“ a především velká aktuální hitovka „If I Lose Myself“.

OneRepublic si deskou „Native“ upevnili pozici mezi těmi nejlepšími pop-rockovými kapelami. Třetí album je jednoznačně plnohodnotným nástupcem takových hitů jako „Apologize“, „Stop And Stare“, „Secrets“ nebo „Marchin’ On“. Díky nim se OneRepublic v hudebním průmyslu etablovali mezi první ligu a vybudovali si obrovský zástup fanoušků po celém světě… OneRepublic jsou ve fantastické formě.

Dodal: Petr Novák
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 28. 4. 2014 17:30
Chovancová, Michaela. 2014. ONEREPUBLIC vystoupí 14. října v pražské O2 areně. Vychytané.cz. [Online] 28. 4. 2014. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7732. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ONEREPUBLIC-vystoupi-14.-rijna-v-prazske-O2-arene
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 04:11