Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Trancefusion Power of Elements aneb jak to vidím já

Minulou sobotu se v pražském Průmyslovém paláci uskutečnilo další pokračování série Trancefusion, tentokrát s podtitulem Power of Elements. Pojďme se poohlédnout za touto našlapanou transfúzí!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Trancefusion - Power of Elements
sobota 19. dubna 2014 18:00
(konec +- neděle 20. dubna 2014 06:00)
Průmyslový palác (areál Výstaviště Holešovice)
Praha 7 (CZ)
I když trance není tak docela můj šálek kávy, takový line-up jaký nabízela letošní jarní Trancefusion jsem si prostě nemohla nechat ujít. Ferry Corsten – má srdeční záležitost, Sean Tyas – dj, jehož tracky mě braly ještě před tím, než jsem přesedlala na techno, Aly a Fila se svým futuristickým zvukem Egypta a mnoho dalších slibovalo, že tahle party bude opravdu našlapaná.Na místo konání akce jsme se dostali něco po deváté hodině, kdy svůj set rozjížděl Solarstone. Trancefusion pro mě byla první party v prostorách pražského Průmyslového paláce a i když jsem byla z nového místa prvně trochu rozhozená, musím uznat, že je to skvělý prostor. Nejvíce jsem byla ohromená hlavní stageí v pravém křídle paláce, která báječně ladila s atmosférou akce. Nádherné světelné efekty a vizualizace podtrhovaly architekturu haly a působily někdy až pohádkovým dojmem. Někdy zase naopak působily trochu šíleně až hororově (hlavně ty z filmu Pátý element). Jen občas na mě byly hlavně bílé reflektory trochu moc silné – naštěstí jich nebylo zase tak mnoho, takže se to dalo přežít. Na druhou stranu ne všem djs se dostalo rovnoměrného osvětlení po dobu jejich setu, takový John Askew odehrál svůj set poměrně ,,ve tmě“. Možná to ale bylo na jeho vlastní přání. Co se týká zvuku, celou akci mu nemohu nic vytknout – ani moc siný, ani moc slabý, zkrátka tak akorát. Jediný drobný problém vyvstal před setem Aly and Fila, ale o tom až potom.

Solarstone_-_Live_at_Trancefusion_Power_of_Elements_Prague_19-04-2014-Razorator by Razorator on MixcloudJak už jsem v úvodu zmínila, trance není zrovna můj šálek kávy, takže Vám nebudu popisovat konkrétní tracky, které jednotliví djs hráli, protože jsem mnoho z nich jednoduše slyšela poprvé, ale byly zde i světlejší chvilky. Solarstone to na můj vkus velmi dobře rozjížděl a my jsme se rozhodli jít otestovat bary na hlavní stagei. Ačkoli nejsem úplně příznivcem token systémů, musím říct, že jak na pokladnách, kde se tokeny měnily, tak na barech (alespoň na těch, co jsme navštívili) probíhalo vše bez větších problémů. Jen snad členů obsluhy by mohlo být pro příště víc. Co se týká cen, přiměřené, řekla bych už takový ten standard.

Po Solarstonovi nastupuje na stage Andrew Rayel, který pokračuje v příjemném tempíčku a doslova si hraje s publikem … několikrát za set skáče na stůl a zase zpět za mix a zase na stůl a zase za mix za bouřlivé podpory tančících party people. Jak se tak kolem sebe rozhlížím, nejsem jediný ,,technař“, který se vyskytl na Trancefusion. Vidím spoustu známých tváří, za celou akci potkávám desítky přátel a známých, které znám především z jinak hudebně orientovaných akcí.Andrew Rayel končí svůj set a nastupuje druhá patnáctiminutovka britského zpěváka Christiana Burnse tohoto večera. Pro mnohé úžasný zážitek, pro mě zpívánky, co mě nebaví, tudíž vhodný prostor k vydechnutí a čumendě po paláci . Tak se jdeme mrknout na vedlejší stage Johana Gielenů, kde dojíždí svůj set Three Drivers. Nutno podotknout, že na této stagei jsme se po celý večer moc neohřáli, ale pokaždé, když jsme se tu ukázali, stálo to za to. Největší pecky hrál samozřejmě samotný Johan.Po Christianovi nastupuje BT, za mě jeden z nejslabších setů hlavní stage. Spojení komerce a nudy. BT to zabíjí, když jako druhý dj večera, kterého jsme slyšeli, pouští do éteru Love Comes Again od Tiësta. To nám od tohodle mistra stačí a jdeme se porozhlédnout na ostatní pódia. Potěšující byl zákaz kouření na stageích a vyhrazená místa pro kuřáky. Ta se ale s přibývajícími hodinami rozšiřovala i na dříve zakázané prostory. Yes/No New Talents Stage nabízela vyžití pro kuřáky, ale nejen pro ně byla připravena spousta zajímavých úkolů a soutěží o vtipné ceny. Fotofanoušky určitě potěšila velká oficiální TF fotostěna. Akčňáci si mohli zahrát fotbálek nebo se nechat namasírovat asijskými profi masérkami. V prostorách paláce bylo dost místa k sezení a odpočinku, paradoxně nejvíce z nich však bylo v místech, kde byla poměrně velká zima vzhledem k otevřenému prostoru.Blíží se 0:40, což je čas, kdy má svůj set začít báječný Ferry Corsten, kterého jsem si zamilovala od Mácháče 2009. Zásadní chyba byla těšit se na jeho set, protože musím říct, že to, co předvedl, bylo pro mě jedno velké zklamání. Asi by nebylo, kdybych od něj tolik nečekala, ale nemůžu si pomoct. Co se týká tracků, k těm snad ani výhrad nemám, až na to, že jsem čekala, že do publika pustí některou ze svých magických vypalovaček, kterou všechny odrovná a ne zrovna to, že konec setu zabije dalším Tiëstenm, už třetím toho večera. Nehledě na to, že několikrát za set nechal vygradovat dav do největších otáček a pak to zabil nějakou pomalou linkou. Co mi v jeho setu chybělo, bylo pořádné vyvrcholení. Věřím, že podobně zklamaných lidí jako já nebylo na hlavní stagei málo, ostatně dost o tom řekl i výsledech hlasování v aplikaci TF, kdy si headliner Ferry odnesl pouze něco přes 50 %. Snad i posluchači přímého přenosu na Danceradiu a Afterhours.fm museli být přinejmenším v rozpacích.

Ferry_Corsten_-_Live_at_Trancefusion_Power_of_Elements_Prague_19-04-2014-Razorator by Razorator on MixcloudFerryho set končí, hlavní stage se trochu vylidňuje a my se jdeme s neurčitými pocity posilnit k baru na hlavní stagei, ale co se nestane … Pokus nahodit intro pro Aly and Fila končí tmou a tichem …situace se opakuje znova …a znova …a znova …tma zůstává, ticho ale přehlušuje pískot a nespokojenost fanoušků. Aly a Fila nakonec rozjíždí svůj set bez intra, už bez větších technických potíží. Zdržíme se chvilku a odcházíme do odpočinkové zóny trochu načerpat síly.

Zatím nebyl na všechno čas, ale některé sety, které jsme v sobotu nestihli, jsme si už doposlouchali zpětně v průběhu neděle a pondělí a je třeba říct, že takový Reorder s Thomasem Coastlinem, kteří otevírali hlavní stage, zahráli velmi velmi dobře a klidně bych je vyměnila za to, co předvedl takový BT, potažmo možná i Ferry.

Ferry_Corsten_-_Live_at_Trancefusion_Power_of_Elements_Prague_19-04-2014-Razorator by Razorator on MixcloudDoposud zvláštní hudební dojmy z Trancefusion naprosto šíleným způsobem převrací Sean Tyas. Úderem 3:20 spouští svůj set a začíná řežba, kterou jsme čekali už o tři hodiny dříve. Naštěstí jsme se zatím moc neunavili, takže energie máme dost a paříme ,,o dušu“. Na lidech kolem jde vidět, že jsou konečně spokojení. Konečně někdo hraje svižně a podle jejich představ. A to ještě neví, co je čeká.

Sean_Tyas_-_Live_at_Trancefusion_Power_of_Elements_Prague_19-04-2014-Razorator by Razorator on MixcloudO hodinu později se za mix dostává John Askew a musím říct – za mě nejlepší set večera. Láduje do lidí neskutečnou trance smršť, která – za mě – už mnohdy balancovala na pokraji žánrů. S přibývajícími hodinami jako by přibýval i počet bpm.

Opomněla jsem říct, že intra některých djs byly doplněny živými hudebníky. Smyčcové nástroje, které uvedly Ferryho byly nádherné, bubny, které uvedly Johna Askewa byly monstrózní. Ostatně poslechněte si sami …

John_Askew_-_Live_at_Trancefusion_Power_of_Elements_Prague_19-04-2014-Razorator by Razorator on MixcloudVelká paráda byli také krásné gogo tanečnice a tanečníci s nádhernými kostýmy a doplňky, kteří úžasně doplnili atmosféru.

Chválím také TF aplikaci pro chytré telefony, která obsahovala jak line-up a info o djs, tak speciální výhody jako přednostní vybavení u vstupu, možnost welcome drinku a také hodnocení setů. Kdo neměl tuto aplikaci, mohl jako zdroj informací použít TF booklety, kterých bylo na místě dostatek a bsahovaly podobné informace v praktickém formátu do kapsy.

Po skvělém našlapaném setu Johna Askewa přichází na řadu dvojice Ferry Tayle a Manuel Le Saux. Jedním slovem – baviči. Od začátku jejich setu mě nestačili udivovat…jejich kontakt s publikem byl úžasný. Hráli si s ním jako s malým děckem, doslova nás ovládali a my se nechali. Běhali po stagei, stříleli do nás vzdušným dělem, donutili půlku lidí na parketu, aby si čopla, aby mohla následně vyskočit do vzduchu jako raketa…neskutečný mazec až do 6:20, kdy svůj set začínal Darren Porter. Menší error přišel pár minut před koncem jejich setu, kdy se nečekaně spustilo právě Darrenovo intro (cca o 10 minut dříve než mělo) – stane se.

Ferry_Tayle_b2b_Manuel_Le_Saux_-_Live_at_Trancefusion_Power_of_Elements_Prague_19-04-2014-Razorator by Razorator on Mixcloud

Ze setíku Darrena už jsme slyšeli jen pár minut, ale i těch pár minut nás přesvědčilo, že do konce akce musel být na hlavní stagei ještě pořádný mazec. Bohužel nám jel vláček domů, takže jsme utratili poslední tokeny, vyzvedli jsme si věci v šatně a hurá směr Hlavní nádraží a domů.

I přes pár zádrhelů a ne úplně naplněné představy musím říct, že Trancefusion Power of Elements byla Party s velkým P a budu na ni dlouho vzpomínat, stejně jako spousta fanoušků, kteří na TF přijeli z celé Evropy i světa – mimo sposty Angličanů, Francouzů, Poláků nebo Španělů jsme potkali taky bandičku z Nového Zélandu.

Claim TF slibuje, že po party se budeme cítit jako znovuzrození. Po fyzické stránce jsem po skončení akce byla naprosto fyzicky vyčerpaná, ale co se týká hudebního zážitku – FENOMENÁLNÍ. Opravdové znovuzrození.

Další sety k poslechu najdete na tomto odkaze: http://www.tranceaddict.com/forums/showthread.php?threadid=687507&forumid=6&s#.U1VppVV_tDL

Vyzpovídala jsem také pár účastníků akce, níže najdete jejich odpovědi.

Přemek, 32 let, Blansko

Q: Kdo/co Tě přilákalo na TF POE?
Asi nejsilnější lineup v historii všech trancových akcí co kdy v ČR byly. A skvělá kombinace jak matadorů jako Ferry Corsten a Johan Gielen s borcema, kteří jsou momentálně v kurzu, jako třeba John Askew.

Q: Zúčastnil/a ses předchozích TF?
Moje první TF byla loni jarní halová. Podzimní jsem sice vynechal, ale o to víc jsem si užil klubovou TF Old School Edition. Strašně se proto těším na podzim na TF - The Legends. Ta bude určitě legen.....dární

Q: Který z DJs Tě nejvíc potěšil a který nejvíc zklamal?
V tomhle mám naprosto jasno - Johan Gielen the best! Na jeho stagi byla doslova klubová atmosféra. Na mainu určitě nejlepší John Askew, hodně potěšil i Solarstone a Manuel le Saux vs. Ferry Tayle. Kdo podle mě v lineupu naopak nemusel být vůbec byl Andrew Rayel, ten mi prostě nesedí.

Q: Chceš něco vzkázat pořadatelům TF?
Na TF se mě líbí, že je dělaná od srdce pro lidi, co trance milují. Že pořadatelé dokážou vyslyšet jejich přání a aktivně s nimi komunikují. Navíc v architektonicky krásném prostředí Průmyslového paláce. Snad jim to nadšení ještě dlouho vydrží. TF je bez debat trancová #1 akce v ČR.

Pavla, 25, Ostrava

Q: Kdo/co Tě přilákalo na TF POE?
Jarní edice TF je vždy velkolepá. Vždy mě láká skladba line upu a představení djs, kteří v Čechách moc často nehrají. Navíc TF se koná v jedinečném prostoru, který této velké párty dává úplně jiný rozměr než hala. A kombinace netradičních věcí, je pro mě vždy lákadlem.

Q: Zúčastnil/a ses předchozích TF?
Byla jsem na všech TF kromě jedné.

Q: Který z DJs Tě nejvíc potěšil a který nejvíc zklamal?
U letošní edice musím říct, že mě žádný dj nezklamal, spíše mě překvapili, kam až jsou schopni posunout své hranice. To že se od 2 ranní hrálo svižnější tempo na hlavním pódiu bylo dle mého názoru velké plus. lidé si to užívali. Po hudební stránce jednoznačně nejlepší TF za svou existenci.

Q: Chceš něco vzkázat pořadatelům TF?
Pořadatelům TF bych chtěla vzkázat, aby neměli velké oči a nesnažili se zásadně měnit koncept párty a naopak ji drželi pořád na tak vysokém standardu jako doposud. "Ještě že Vás máme!"

Zvláštní ocenění ode mě dostává tento tanečník :)Peace, Misha
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 23. 4. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Trancefusion Power of Elements aneb jak to vidím já. Vychytané.cz. [Online] 23. 4. 2014. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7714. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Trancefusion-Power-of-Elements-aneb-jak-to-vidim-ja
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 11:47