Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tak to bude palba ostrými! NETSKY na RFP 2014!

Poté, co před dvěma lety spláchla festival místo hudební smrště ta přírodní, visel nad dalšími ročníky velký otazník, zejména co se týče kvality obsazení interpret listu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People 2014
čtvrtek 3. července 2014 21:00
(konec +- pátek 4. července 2014 04:00)
Letiště Hradec Králové
Hradec Králové (CZ)
Pořadatelé dělají ale pro nás co je v jejich silách a nekompromisně nás zasypávají lavinou es světové rockové i taneční scény. A posledním jejich úlovkem není žádné ořezávátko, ale obávaný, nakažlivý, rychle se šířící virus NETSKY, způsobující těkavé, až epilepticky vypadající taneční kreace všech, kteří s ním jednou přijdou do styku. Žádný z dostupných léků naštěstí nezabírá a my se můžeme těšit na další upocenou letní noc v rámci 20. ročníku Rock for people.

Člověk si musí připadat až méněcenně, když srovná svůj přibližně stejně dlouhý nicotný život s kariérou NETSKY (vlastním jménem Borise Daenena), producenta, který začal bavit svoji tvořivostí již ve 12 letech. Dnes čerstvě 25-ti letý Boris vzpomíná, jak ho tehdy jeho otec proklínal, že chce dělat “DUC DUC“ muziku. Naštěstí se NETSKY, milovník bubenického umění, nenechal odradit a jeho likvidační kombinace ryzího drum and bassu a dalších struktur “ničí“ více než dekádu naše sluchové ústrojí.

V jeho tvorbě lze při pozornějším poslechu zaregistrovat vliv soulu, funk music, reggae, apod., tedy žánrů, na kterých malý Boris ujížděl v dětství. Jeho profesionální dráha začala pod taktovkou DJ Murdocka, ale zlomovým bodem se zcela jistě stal rok 2009. Do hledáčku si ho vzali nikdo menší než Tony Coleman a Chris Goss, tedy šéfíci z londýnského labelu Hospital Records. Vedle persón jako jsou B – Complex, London Electricity nebo High Contrast, Netsky hudebně rostl jako houby po dešti a první deska pod názvem Netsky na sebe nenechala dlouho čekat. Kromě této prvotiny pracoval v témže roce 2010 zejména na remixech, za zmínku stojí Witchcraft od Pendulum, The Touch od zélanských Shapeshifter a troufl si i na kultovní Underworld a jejich masterpiece Scribble.Posledním studiovým počinem je album z roku 2012 s ještě originálnějším jménem než deska první, a to s nomen omen názvem “2“. Můžeme se jen dohadovat, jak se bude asi jmenovat další album. Každopádně, jestli bude dosahovat stejných kvalit jako předchozí dvě, tak drobný nedostatek inspirace při vymýšlení názvu budeme rádi tolerovat. Právě z poslední desky pocházejí největší šlágry “made by Netsky“, příkladem Come Alive s elektrizujícími vokály Scarlett Quinn, song Love has gone, který vznikl na motivy “oplodňováku“ Love Ballad od L.T.D., a v neposlední řadě track Puppy.

Borisova největší předností je bezesporu kooperace s diváky! Jak sám neskromně přiznává, tak miluje pocit, když 60 000 lidí křičí, tančí, skandují jeho jméno a on se jim odměňuje emotivními mixy, kterými dohání k slzám nejednu bloncku v bikinkách a s blikajícíma lightstickama po celém těle. Poslední dva roky vandruje mimo jiné s živým bandem po celém světě, podmanil si celou Evropu, Amíky i nejednoho protinožce. Skoro je mi líto umělců, kteří budou hrát v Hradci v tu samou dobu na jiné stagei a budou se poměřovat s tímto návštěvníkem z budoucnosti moderního DNB světa. Život je krutý, ale nám udělala přítomnost Netskyho na RFP ohromnou radost, ne? Dost psaní, jdu ho zase poslouchat. Co? Třeba tenhle živák…Autor: MarKorb / Vychytane.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 17. 4. 2014 19:00
Chovancová, Michaela. 2014. Tak to bude palba ostrými! NETSKY na RFP 2014!. Vychytané.cz. [Online] 17. 4. 2014. [Citace: 21. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7703. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tak-to-bude-palba-ostrymi!-NETSKY-na-RFP-2014!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.194.21
Serverový čas: čtvrtek 21. září 2023 23:14