Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

„Čí je moje dítě," zeptají se filmaři na Academia Olomouc

Už jste někdy zapochybovali o tom, že dítě, které vychováváte je vaše?
Přidat na Facebook
Dnešní genetika umožňuje, abyste si svoje pochybnosti potvrdili nebo vyvrátili s téměř stoprocentní jistotou. Jak tato možnost ovlivní váš život a vaše vztahy s okolím? Budete na partnerku méně žárlit, když víte, že vám věda poskytuje exaktní důkazy? Chováte se jinak k vlastním dětem a k dětem adoptovaným? A jak genetické testy rodičovství proměnily české zákony?

Tyto otázky si položili filmaři a výsledkem je film Čí je moje dítě, který bude mít ve čtvrtek 17. dubna premiéru v soutěžní sekci festivalu Academia Film Olomouc. Vznikl v koprodukci České televize, Produkce Radim Procházka a firmy Vernes. Jeho vznik podpořila Univerzita Palackého v Olomouci. Film je pilotním dílem cyklu Člověk, to je věda, který nyní tvůrci připravují.Film na konkrétním případě biologické příbuznosti jedinců z mnoha úhlů pohledu prozkoumává, jak znalosti současné vědy ovlivňují lidské chování. Vědci v čele s evoluční psycholožkou Kateřinou Klapilovou nejen vysvětlují genetické principy fungování člověka, ale ukazují také několik konkrétních výzkumů. Například experiment prokazující lidskou žárlivost.
Iniciátorem filmu byl publicista a producent Zdeněk Holý, který napsal scénář a dohlížel společně s vědci na odbornou správnost. V České televizi se jeho nápadu ujala kreativní producentka Martina Šantavá. Film režírovali Marek Duda a Radim Procházka (mj. Drnovické catenaccio).Produkce Radim Procházka má v olomoucké soutěži ještě jedno želízko. Je jím film s poněkud tajuplným názvem ... (film o filozofii pro děti). Režisérka Lucie Králová (mj. Ztracená dovolená) jej pojala jako filozofickou disputaci, ve které klade aktérům záludnou otázku, jak by se měl jmenovat film, který společně natáčejí. Film totiž pojednává o filozofii pro děti, novém oboru, který u nás rozvíjejí pedagogové Teologické fakulty Jihočeské univerzity, jež vznik filmu financovala. Cílem snímku je představit obor, který využívá metody filozofického rozhovoru k všeobecnému intelektuálnímu rozvoji dětí, včetně předškoláků.

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 17. 4. 2014 11:00
Chovancová, Michaela. 2014. „Čí je moje dítě," zeptají se filmaři na Academia Olomouc. Vychytané.cz. [Online] 17. 4. 2014. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7697. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/„Ci-je-moje-dite,_-zeptaji-se-filmari-na-Academia-Olomouc
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 17:58