Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Supraphon: Michal Viewegh jde do světa

Můj život po životě Michala Viewegha vychází v pátek 18. 4. jako audiokniha
Přidat na Facebook
V pátek 18. dubna vydává Supraphon novou audioknihu Michala Viewegha Můj život po životě. Otevřený deník, který mapuje autorův návrat do života po prasknutí aorty a následné náročné operaci, načetl Saša Rašilov a hudbu k němu nahráli Laco Déczi a Zdeněk Sarka Dvořák. Audioknihu autor pokřtí 17. 5. na knižním veletrhu Svět knihy 2014.

Můj život po životě, který je třiadvacátou Vieweghovou knihou, začal autor psát čtyři měsíce po operaci, přičemž v začátcích vycházel ze zápisků dcery z prvního manželství Míši, která si vedla deník při návštěvách otce v nemocnici.

Po úspěšných pokusech o oživení se totiž zcela dezorientovaný Michal znovu pomalu začal učit mluvit a vnímat svět. Kolaps krátkodobé paměti byl takový, že se lidé ze spisovatelova nejbližšího okolí obávali nevratného poškození jeho intelektuálních schopností. Přesto se znovu pustil do psaní."Už jen fakt, že jsem byl schopen napsat čtyři stránky denně, pro mě znamenal návrat k životu. To mi hodně pomáhalo. A i den pak vypadal úplně jinak, když jsem za sebou měl tuhle práci, když jsem věděl, že mi vyjde knížka. Dostávám i spoustu emailů, dopisů od podobně postižených. Člověk vidí, že v tom není sám. Že prožívá něco, co prožívají opravdu tisíce lidí. I tohle pomůže," vzpomíná Viewegh na tuto etapu v rozhovoru pro Respekt blog.

V díle o deseti kapitolách Viewegh reflektuje období od 8. 12. 2012, kdy mu praskla aorta a absolovoval čtyřhodinovou operaci, do začátku srpna 2013. Je to čtení typicky "vieweghovsky" upřímné, ale také velmi silné.

"Náš zlatý retrívr Fate se na louce u řeky se zjevnou rozkoší vyválí v lidském hovně. Já jsem ve sračkách už několik měsíců, ale takovou radost mi to bohužel nepřináší," glosuje Viewegh s charakteristickou přímostí své pocity v kapitole Neděle 19. května.Nejen z citace výše je zřejmé, že v Můj život po životě autor s absolutní autenticitou a bez servítek odhaluje všechny své pocity a jeho sdělení - ač je někdy lítostivý a jindy zas až sžíravě cynický - je nakažlivě hojivé. Psaní je mu terapií a pomáhá jím nejen sobě ale i čtenářovi. V našem případě posluchači, jemuž sděluje Michalův text Saša Rašilov, interpret osvědčený již na Vieweghových Pohádkách pro unavené rodiče.

www.viewegh.cz
www.supraphonline.cz
www.supraphon.cz

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 17. 4. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Supraphon: Michal Viewegh jde do světa. Vychytané.cz. [Online] 17. 4. 2014. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7688. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Supraphon:-Michal-Viewegh-jde-do-sveta
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: neděle 24. září 2023 07:02