Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Předprodej vstupenek na LSS startuje po Velikonocích

Letošní premiérou bude komedie Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela.
Přidat na Facebook
Rok 2014 je z pohledu příznivců díla Williama Shakespeara rokem jubilejním. Letos uplyne 450 let od narození tohoto výjimečného dramatika. Pořadatelé Slavností věnují Shakespearovi k narozeninám premiéru komedie MNOHO POVYKU PRO NIC, kterou připravuje na 24. června režisér JIŘÍ MENZEL. Připomínkou jedinečného výročí bude též hostování londýnského divadla GLOBE, které do Čech zavítá díky spolupráci Prague Shakespeare Company a Letních shakespearovských slavností a které ve dvou večerech (25. a 26. června) představí na Pražském hradě inscenaci HAMLET.

Letní shakespearovské slavnosti, jejichž generálním partnerem je již 15 let skupina PPF, uvedou Shakespearovu sváteční komedii Mnoho povyku pro nic ve vlastním nastudování poprvé. V režii Jiřího Menzela se divákům představí Václav Jílek, Petra Horváthová, Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Lenka Zahradnická, Radúz Mácha, Jan Révai, Pavel Nový a další skvělí herci. Jiří Menzel dodává: „Mám pro tuhle Shakespearovu komedii – nekomedii zvláštní slabost. Je rozkošně ukecaná a nepředstírá nijakou zvláštní filosofii, kromě té, že se nic nemá brát vážně. A taky nás poučuje, že na této planetě je ze všech božích tvorů člověk tvorem nejlegračnějším.“Jiří Menzel není na Slavnostech nováčkem. Režijně je podepsán pod jednou z nejúspěšnějších inscenací v historii Letních shakespearovských slavností, komedií VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ. Veselé paničky v hlavních rolích s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou vidělo již více než sto tisíc diváků a letos budou na repertoáru rekordní šestou sezonu. Dále se můžeme těšit na loňskou velmi úspěšnou hru SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ režijního tandemu SKUTR (v hlavních rolích Vanda Hybnerová, David Prachař, Hana Vagnerová, Zuzana Stavná, Czongor Kassai a další) či komedii Daniela Špinara ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY (v hlavních rolích Tatiana Vilhelmová / Jana Stryková, Roman Zach, Vojtěch Dyk / Matouš Ruml a další). Již podruhé přijede z Bratislavy na Pražský hrad slovensko-česká komedie DVAJA PÁNI Z VERONY Petera Mankoveckého (v hlavních rolích Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ondrej Kovaľ, Milo Kráľ a další). V Ostravě bude mít premiéru inscenace JAK SE VÁM LÍBÍ, kterou nastuduje s předními ostravskými herci režisér Michal Lang a která zavítá do Prahy na tři červencové večery. Letos naposledy budou mít diváci příležitost zhlédnout inscenaci RICHARD III. v hlavní roli s jedinečným Jiří Langmajerem. V napínavém příběhu jednoho z nejdokonalejších Shakespearových padouchů dále hrají Klára Issová, Karel Dobrý, Simona Postlerová, Kamil Halbich, Eva Salzmannová a další.

Letní shakespearovské slavnosti se konají od 24. června do 6. září a v Praze proběhnou již tradičně na dvou plenérových scénách. V Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí. Slavnosti se dále konají v Brně, Ostravě a Bratislavě. Vstupenky na pražská představení jsou v prodeji již od pondělí 22. dubna v síti Ticketportal. Představení začínají obvykle ve 20:30 a cena vstupenek je od 290 Kč.

Více informací o letošním programu, repertoáru, cenách vstupenek a možných slevách naleznete na www.shakespeare.cz nebo na www.ticketportal.cz

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 17. 4. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Předprodej vstupenek na LSS startuje po Velikonocích. Vychytané.cz. [Online] 17. 4. 2014. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7684. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/-Predprodej-vstupenek-na-LSS-startuje-po-Velikonocich
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.063s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 00:27