Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Exkluzivní rozhovor s GOLDFISH před jejich 1. vystoupením v ČR

Duben bude ve znamení koncertů elektronického dua GOLDFISH. První zastávka proběhne 24.4. v Roxy, druhá pak o den později v klubu SONO v Brně.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Goldfish
čtvrtek 24. dubna 2014 21:00
(konec +- pátek 25. dubna 2014 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s touto velmi sympatickou dvojicí, která za sebou během aktuálního tour zanechává kromě vyprodaných klubů také samé krásné hudební vzpomínky. Vstupenky za 320 Kč zakoupíte v síti Ticketpro.

www.facebook.com/GOLDFISHLIVE
www.goldfishlive.comQ: Jak se vede GOLDFISH v roce 2014?
A: Prožíváme úžasný rok. Momentálně jsme na tour po Spojených státech a máme za sebou skvělé vystoupení na Ultra Music Festivalu. Dnes večer hrajeme v New Yorku a rýsuje se pomalu další tour. Nedávno jsme zveřejnili remixy skladby Moonwalk Away a výsledky nové spolupráce s Bakermat zní také parádně.

Q: V těchto dnech probíhá také vaše evropské tour. Zbývá vám nějaký čas i na produkování nových skladeb?
A: Většinou skládáme jenom na cestách, ať už jsou to nové skladby nebo edity / remixy. Některé věci se dají tvořit takto, ale pak jsou samozřejmě chvíle, kdy nic nenahradí tvorbu ve studiu s živými nástroji. Během show zkoušíme neustále nové skladby, protože z publika vidíte ihned odezvu – a navíc vám nikdy nelže.

Q: Vaše první návštěva v ČR bude hned v rámci trojího vystoupení (Praha - Roxy, Brno - Sono a Finlandia Mácháč). To už je dost na to, abyste se naučili něco v češtině – co by to mělo být?
A: Vždy je vtipné, jak se ze všeho nejdříve učíte sprostá slova. Hned potom by to bylo, jak si objednat na baru pivo.

Q: Ví se o vás, že máte rádi snowboarding a také často surfujete. Je ve vaší hudbě nějaký vliv z této scény?
A: Určitě ano! Konkrétně surfová kultura má na naší hudbu velký vliv. Kapské Město je tak nádherné místo a naskytuje tolik možností a inspirace, že je téměř nemožné se vyhnout tomu, aby se to nepřeneslo i do naší hudby. Kdykoliv se na něčem ve studiu zasekneme, tak jít surfovat je v tu chvíli tou nejlepší volbou, která vás ve finále dovede ke zdárnému řešení. Ať už jsme kdekoliv na světě, tak se vždy poohlížíme po nějaké té vlně nebo sněhu.

Q: Kdo přišel s nápadem na track One Million Views?
A: Začalo to v našem studiu, kde jsme na toto téma často vtipkovali. Oba máme za sebou opravdu silné hudební a muzikantské zázemí a občas nám připadá, jako by se taneční scéna v některých chvílích vymykala logice a své podstatě. Najednou se do popředí dostává skupování „lajků“ na facebooku, nákup poslechovosti tracků na Soundcloudu a umělé navyšování počtu přehrání videí na YouTube. Do toho nejslavnější umělci používají předem nahrané sety, ve kterých slýcháváte téměř identické dropy, a ze všech stran čtete o aférách kolem funkce „Sync“. Vše jako by se ubíralo jen cestou popularity. Proto jsme o tom složili tuto skladbu. Teprve poté jsme vytvořili klip, na kterém se podílel náš kamarád a dvorní animátor Mike Scott.Mysleli jsme si, že bude opravdu vtipné udělat video, které nás paroduje jako děti ve škole pro DJe, kde navíc vyučuje sám „chief button pusher“ Deadmau5. Samozřejmě to navazuje na jeho slavné prohlášení „Wa all press play“ na jeho blogu. Hodně jsme se u toho pobavili a i Deadmau5 byl videem nadšen a ohodnotil ho 10/10. Samozřejmě jsou tu i nějaké negativní reakce, hlavně od mládeže, která podle nás nerozumí ani polovině vtipům, které video obsahuje. Pokud ale někdo nemá rád to, co jsme do videa dali, tak to může být i tím, že ne každému je tato pravda příjemná.

Q: Tato skladba ironicky zesměšňuje hned několik velkých djů. Objevil se od té doby někdo, koho byste tam rádi zpětně přidali?
A: Haha, ...je jich spousta. Možná uděláme brzy další video...

Q: Přijali byste pozvání od Deadmau5e na jeho „coffee run“?
A: Nemyslíme si, že bychom se oba vešli do jeho Ferrari. Každopádně může kdykoliv přijet na kafe k nám do Kapského Města.Q: S kým byste rádi spolupracovali na dalším albu?
A: V oblibě máme vokalisty a vokalistky se zajímavým hlasem, např. Feist, Julia Stone, John Legend, CeeLo Green. Z klasických jazzových umělců třeba Billie Holiday, Louis Armstrong nebo Ella Fitzgerald.

Q: Jak by vypadal nejlepší festivalový line up podle GOLDFISH?
A: Shodou okolností pořádáme v červenci vlastní festival, který se jmenuje Amsterdam Live On Stage, kam jsme takové umělce zabookovali: Pretty Lights, Bakermat, Klingande, FlicFlac...

Q: Vaše nejlepší vystoupení?
A: Rozhodně to bylo v rámci Amsterdam Live On Stage, kde jsme měli vyprodáno dva roky po sobě. Byl to nezapomenutelný zážitek, ten koncert měl neskutečnou energii!

Q: Nějaká rada pro dívky v prvních řadách před pódiem?
A: Ukažte nám ....sami sebe

Dodal: Petr Tajčman
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 14. 4. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Exkluzivní rozhovor s GOLDFISH před jejich 1. vystoupením v ČR. Vychytané.cz. [Online] 14. 4. 2014. [Citace: 30. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7671. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Exkluzivni-rozhovor-s-GOLDFISH-pred-jejich-1.-vystoupenim-v-CR
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.46.172
Serverový čas: sobota 30. září 2023 23:51