Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Na Majáles nejen na profíky!

Majáles. Tradiční hudební oslava studentského bohémského života. Na žádném festivalu nenajdete tolik mladých tváří, směsku budoucích doktorů, právníků, inženýrů, atd., A s touto mladou krví se budeme moci blíže seznámit i v roli účinkujících díky soutěži “Gambrinus Excelent Talents“.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
10. pražský Majáles
středa 30. dubna 2014 12:00
(konec +- středa 30. dubna 2014 19:00)
Praha
Praha (CZ)
Soutěž ve svém prvním kole vyvrhla na prozatímní výsluní trojici středoškolských (Stand back 20 feet, The Seasirs, 2FALL) a trojici vysokoškolských kapel (Accent Trick, The Peppercubes, Psí Kšíry).

Soutěž vyvrcholila minulý čtvrtek gladiátorským hudebním kláním v pražském Rock Café. Všechny zúčastněné kapely finálového večera měly jisté hraní na studentské stagei Majálesu, ale vidina první ceny v podobě vystoupení na jedné z hlavních stageiích vyšponovala atmosféru na nejvyšší možnou mez. Není divu, studentíkům a studentkám šlo o největší úspěch jejich většinou krátké hudební kariéry (a mimo jiné o konzumaci piva na rok zdarma).Středoškolskou kategorii nakonec vyhrála rocková partička Stand back 20 feet.
Vysokoškolskou kategorii otevřela s úderem 21. hodiny ambiciózní kapela Accent Trick. Kapelu kolem zpěváka Alberta Němce, postavenou na indie rockových základech v nedávné době doplnil špičkový kytarista Filip Bartoš, který vnesl do songů geniální kytarové rify a sóla, a posunul celé seskupení o několik levelů výše. Pod nízkými stropy rockafáče roztancovali kluci i fanoušky svých soupeřů a nasadili laťku klání o hlavní cenu zatraceně vysoko.Po excentrických Accent Trick nastoupila na pódium daleko ostřílenější kapela The Peppercubes. Partička v mnohém připomínající americké Audioslave, si zahrála již na řadě festivalů a své zkušenosti, zejména při práci s fanoušky, dokonale využila. Jejich třicetiminutové vystoupení se proměnilo pro mnohé fanynky v nejdelší orgasmus jejich života a i přes horší ozvučení patřili tihle Pražáci k vrcholům večera.Posledními vystupujícími byly Psí Kšíry. Jejich absurdní název byl podtržen ještě absurdnější kombinací rádoby metalových gest, show, která bavila asi tak jenom zpěváka “Miro Šmajdu II.“, a nejjednodušších českých textů. Když se k tomu přidal i velmi slabý zvuk kytary a poloprázdný sál, bylo více než jasné, že Psí Kšíry do bojů o vítězství nezasáhnou. Po 23. hodině došlo na vyhlášení výsledků a i přes dosti společensky unaveného moderátora jsme se dozvěděli, že celkovým vítězem vysokoškolských kapel se nakonec stala kapela The Peppercubes! Velká gratulace!Celá soutěž potvrdila, že i mezi amatérskými kapelami dřímá spoustu talentovaných umělců a je třeba je podporovat, třeba prostřednictvím poskytnutí šance si zahrát na jednom z největších pražských festivalů. Řečeno FCB mluvou: “Thumbs up“ pro organizátory a i pro samotné kapely, se kterými se uvidíme již 30. dubna v pražských Letňanech!

A takhle nějak se ve čtvrtek pařilo:Autor: MarKorb (vychytane.cz)
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 14. 4. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Na Majáles nejen na profíky!. Vychytané.cz. [Online] 14. 4. 2014. [Citace: 16. 5. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7669. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-Majales-nejen-na-profiky!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.215.77.12
Serverový čas: pondělí 16. května 2022 11:33