Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na Majáles nejen na profíky!

Majáles. Tradiční hudební oslava studentského bohémského života. Na žádném festivalu nenajdete tolik mladých tváří, směsku budoucích doktorů, právníků, inženýrů, atd., A s touto mladou krví se budeme moci blíže seznámit i v roli účinkujících díky soutěži “Gambrinus Excelent Talents“.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
10. pražský Majáles
středa 30. dubna 2014 12:00
(konec +- středa 30. dubna 2014 19:00)
Praha
Praha (CZ)
Soutěž ve svém prvním kole vyvrhla na prozatímní výsluní trojici středoškolských (Stand back 20 feet, The Seasirs, 2FALL) a trojici vysokoškolských kapel (Accent Trick, The Peppercubes, Psí Kšíry).

Soutěž vyvrcholila minulý čtvrtek gladiátorským hudebním kláním v pražském Rock Café. Všechny zúčastněné kapely finálového večera měly jisté hraní na studentské stagei Majálesu, ale vidina první ceny v podobě vystoupení na jedné z hlavních stageiích vyšponovala atmosféru na nejvyšší možnou mez. Není divu, studentíkům a studentkám šlo o největší úspěch jejich většinou krátké hudební kariéry (a mimo jiné o konzumaci piva na rok zdarma).Středoškolskou kategorii nakonec vyhrála rocková partička Stand back 20 feet.
Vysokoškolskou kategorii otevřela s úderem 21. hodiny ambiciózní kapela Accent Trick. Kapelu kolem zpěváka Alberta Němce, postavenou na indie rockových základech v nedávné době doplnil špičkový kytarista Filip Bartoš, který vnesl do songů geniální kytarové rify a sóla, a posunul celé seskupení o několik levelů výše. Pod nízkými stropy rockafáče roztancovali kluci i fanoušky svých soupeřů a nasadili laťku klání o hlavní cenu zatraceně vysoko.Po excentrických Accent Trick nastoupila na pódium daleko ostřílenější kapela The Peppercubes. Partička v mnohém připomínající americké Audioslave, si zahrála již na řadě festivalů a své zkušenosti, zejména při práci s fanoušky, dokonale využila. Jejich třicetiminutové vystoupení se proměnilo pro mnohé fanynky v nejdelší orgasmus jejich života a i přes horší ozvučení patřili tihle Pražáci k vrcholům večera.Posledními vystupujícími byly Psí Kšíry. Jejich absurdní název byl podtržen ještě absurdnější kombinací rádoby metalových gest, show, která bavila asi tak jenom zpěváka “Miro Šmajdu II.“, a nejjednodušších českých textů. Když se k tomu přidal i velmi slabý zvuk kytary a poloprázdný sál, bylo více než jasné, že Psí Kšíry do bojů o vítězství nezasáhnou. Po 23. hodině došlo na vyhlášení výsledků a i přes dosti společensky unaveného moderátora jsme se dozvěděli, že celkovým vítězem vysokoškolských kapel se nakonec stala kapela The Peppercubes! Velká gratulace!Celá soutěž potvrdila, že i mezi amatérskými kapelami dřímá spoustu talentovaných umělců a je třeba je podporovat, třeba prostřednictvím poskytnutí šance si zahrát na jednom z největších pražských festivalů. Řečeno FCB mluvou: “Thumbs up“ pro organizátory a i pro samotné kapely, se kterými se uvidíme již 30. dubna v pražských Letňanech!

A takhle nějak se ve čtvrtek pařilo:Autor: MarKorb (vychytane.cz)
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 14. 4. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Na Majáles nejen na profíky!. Vychytané.cz. [Online] 14. 4. 2014. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7669. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-Majales-nejen-na-profiky!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: neděle 24. září 2023 07:03