Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Little Barrie se vrátí do Prahy k sólovému koncertu

Little Barrie vlastně existují již nějakých patnáct let. Během těch let ve stínu cizelovali své umění a zvuk. Vyhnuli se všem módním vlnám jako pořádná kapela.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Little Barrie (UK)
pondělí 16. června 2014 20:00
(konec +- úterý 17. června 2014 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Little Barrie jsou tři hudebníci – kytarista a zpěvák Barrie Cadogan, baskytarista Lewis Wharton a špičkový bubeník Virgil Howe – a právě vydávají nejlepší album své kariéry nazvané příznačně "Shadow" – Stín.

Album rozjíždí skladba ‘Bonneville Ride’ — jedna z několika skladeb alba, které se zabývají pohybem. Hned udává tón - hráčská jistota, živost a pestrost jsou pro desku charakteristické. Cadogan říká: “ Chtěl jsem udělat něco temnějšího a filmovějšího. Minulá deska byl takový surf rock ‘n’ roll. Teď jsem chtěl mít na albu různé kytarové zvuky, chtěl jsem to hrát jinak. Náladovější atmosférické skladby.”

Po svém minulém, kritikou skvěle přijatém albu "King Of The Waves" je tahle kapela pevně v sedle a vrací se s deskou, která je dostane na výsluní. “Nechci se nikdy opakovat. Chceme jít pořád kupředu, vyvíjet se. Zvuk kapely se změnil, na první desce jsme byli ovlivněni soulem, pak to bylo rockabilly a surf a teď zníme jako garážová kapela.” vysvětluje Barrie.

Nové album se nahrávalo ve studio Edwyna Collinse West Heath Studios, stejně jako jejich předešlá deska "King Of The Waves". Práce na "Shadow" trvala 17 dní – nahrávání i míchání. Inspirací byla i spolupráce s Antonem Newcombem , který nahrával s lidmi, jako jsou The Brian Jonestown Massacre, Damo Suzuki (Can), Andrew Weatherall a Pete Molinari.

Little Barrie díky svým skvělým koncertům nadchli mnohé slavné hudebníky a tak se představili jako předkapela The Stone Roses, Charlese Bradleyho, Dinosaur Jnr, Kasabian a Primal Scream.

V titulní skladbě "Shadow" Cadogan zpívá "Ve zvuku jsem vzplál." A kdo by si dovolil nesouhlasit? Ti, co zažili Little Barrie při jejich předskakování Primal Scream v roce 2011 v Praze, rozhodně vědí, že Little Barrie jsou skvělá kapela a headlinování jim bude slušet mnohem víc, než pozice zahřívačů pódií, byť pro věhlasné kapely.

Little Barrie se do Prahy vrátí, aby si vychutnali svůj sólový koncert 16.6. v Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 230,- + poplatky jsou k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Tickestream a na webu musicbar.cz, v pokladně LMB bez poplatku. Na místě v den koncertu za 300,- Kč.

Více info na:
www.littlebarrie.com
www.facebook.com/littlebarrieband
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 13. 4. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Little Barrie se vrátí do Prahy k sólovému koncertu. Vychytané.cz. [Online] 13. 4. 2014. [Citace: 15. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7667. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Little-Barrie-se-vrati-do-Prahy-k-solovemu-koncertu
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.11s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 35.172.230.21
Serverový čas: pondělí 15. července 2024 00:55