Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Duben ve znamení knižních bestsellerů

Vychází Instinkt dravce Thomase Engera, Ještě že nejsem kat Vlastimila Vondrušky a další novinky.
Přidat na Facebook
Několik skvělých knih si můžete už během měsíce dubna pořídit z nakladatelství MOBA. Jednu z nich přijede do Prahy pokřtít sám autor. Přesně na Světový den knihy 23. dubna si naplánoval setkání se svými fanoušky a křest nové knihy světově proslulý norský spisovatel Thomas Enger. Všichni, kdo dorazí ve středu 23. dubna v 17:00 do pražského Paláce knih Luxor na Václavském náměstí budou svědky křtu novinkové knihy Instinkt dravce – kmotrem bude Xindl X – a následné autogramiády. V tento den si navíc mohou knihy (i ty, co již Thomasu Engerovi vyšly - Kamenný déšť a Fantomová bolest) koupit za cenu bez DPH.

Severskou krimi Thomase Engera Instinkt dravce (orig. Blodtåke), kterou doprovázejí výborné ohlasy z celého světa (viz příloha press kit), do češtiny přeložila Alice Týnská. Hlavní hrdina novinář Henning Juul bude na stopě vrahovi mrtvé stařenky z pečovatelského domu v Oslu, které vrah do očí zarazil její vlastní pletací jehlice. Téhož dne se v tisku objeví palcové titulky, hlásající, že ministryně spravedlnosti Trine Juulová-Osmundsenová je nařčena ze sexuálního obtěžování mladšího politika, jehož totožnost zůstává utajena. Případ rozpoutá obrovské mediální šílenství. Do toho Trine obdrží anonymní výhrůžku, aby odstoupila z postu ministryně, jinak bude vyzrazeno její tajemství. Henning je pověřen, aby napsal o vraždě v pečovatelském domě, ale současně se živě zajímá o případ své sestry Trine. Mezitím vrah udeří nanovo…Spousta příznivců Vlastimila Vondrušky se již nemůže dočkat další novinkové knihy. Historická krimi s názvem Ještě že nejsem kat se odehrává v renesanční Praze. Nabízí plno zvratů, napětí, ale i zábavných situací a nečekané rozuzlení. Hlavními hrdiny nejsou detektivové, známí z jiných Vondruškových románů, ale zdánlivě nesourodá trojice hrdinů – staroměstský rychtář, katovka a zběhlý student teologie. Román vznikl na podkladě autorovy stejnojmenné divadelní hry a jeho součástí bude i CD obsahující písně a průvodní slovo ze zmiňovaného představení.

Historická detektivka Rožmberské dědictví z pera Jana Bauera nás zavede do doby Václava IV. Mnich Blasius se vydává do rodného Krumlova za svým těžce nemocným nevlastním bratrem Jindřichem III. z Rožmberka. „Kdybych zemřel, ujmi se mého malého synka Oldřicha,“ žádá Blasia vladař Jindřich, ale mnicha jeho žádost málem stojí život. Někdo další si brousí zuby na rožmberské dědictví a pokouší se zabít jak malého Oldřicha, tak Blasia. Oba jen tak tak uniknou smrti. Do Krumlova je proto povolán Blasiův přítel a zástupce královského sudího Jakub Protiva z Protivce, který začne celou podivnou záležitost vyšetřovat…Unikátní edice Původní česká detektivka se brzy dočká svého dvoustého svazku. Na duben jsou připraveny krimi příběhy Inny Rottové - Případ nechtěného milionu (197. svazek) a Petra Jirounka Pro hrst diamantů (198. svazek).

Vychází pokračování kočičí série Lydie Adamson, tentokrát s názvem Kočka, která ničeho nelitovala (překlad Helena Smolaková, originální název A Cat with No Regrets), román pro ženy od Anne Laureen Měsíc nad horami (překlad Tomáš Butala, originální název Der rote Mond von Kaikoura) a současný román od oblíbené Aleny Jakoubkové Manžel v domě není pro mě.

Dodala: Johana Turner

Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 10. 4. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Duben ve znamení knižních bestsellerů. Vychytané.cz. [Online] 10. 4. 2014. [Citace: 3. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7647. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Duben-ve-znameni-kniznich-bestselleru
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.115.114
Serverový čas: úterý 3. října 2023 16:25