Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Na Lunchmeat se vrací loňská hvězda Kangding Ray

Třetí warmup Lunchmeat Festivalu, který se uskuteční tento pátek v pražském Neone, přinese aktuální elektronický zvuk z Berlína v podání energického Francouze Kangding Raye. Ten se po roce do Prahy vrací s novou deskou.
Přidat na Facebook
„Kangding Ray je jednou z čelních postav známého labelu Raster-Noton – a také vystudovaný architekt a na geometrii zatížený vizuální umělec. Možná proto působí hutné beatové konstrukce francouzského tvůrce a nynějšího berlínského residenta chirurgicky precizně – a až nebezpečně návykově. Není všechno techno, co se třpytí – ale buďte si jisti, že vše, na co sáhne Kangding Ray, se promění ve zlato,” lákaji organizátoři hudební fajnšmekry do klubu Neone v pražských Holešovicích.

Nazvat Davida Letteliera, který se ukrývá za pseudonymem Kangding Ray, hlukovým architektem není bez ohledu na metaforičnost vyjádření zase tak daleko od pravdy. Loni to návštěvníkům festivalu Lunchmeat dokázal na hlavním večeru. Letos se do Prahy vrací s novou deskou Solens Arc, kterou potvrdil svou výlučnou pozici někde na hraně mezi avantgardou a klubem.Berlínský rezident a francouzský rodák svá živá vystoupení doplňuje geometrickými projekcemi, které vhodně sekundují lineárnímu proudu hudby, jež se mu line z laptopu. Po začátcích v noise-rockových kapelách se Letellier vydal prozkoumávat hlukový terén minimalistické elektroniky, v dobrém duchu německých dubtechno pionýrů Monolake. Jeho počítačové kompozice byly vždy tak trochu na půli cesty mezi tanečním technem a galerijní avantgardou – a na třetí desce OR opět dokazuje, že v pomyslné soutěži stírání hranic mezi experimentem a klubem by si zasloužil zlato, minimálně z celého mančaftu sonických šílenců Raster-Noton.

České producenty budou na tomto večeru zastupovat livesety Binar, Subject Lost, Sonority a DJ Abu.

Audiovizuální přehlídka současných trendů Lunchmeat festival poprvé trvá celý měsíc od 29. 3. až do 25. dubna, kdy vyvrcholí ve Veletržním paláci dvěma večery. Ve čtvrtek 24. dubna přivítá Česká republika vůbec poprvé kultovní a stále vlivný elektronický projekt Dopplereffekt. V roli headlinerů pátečního večera 25. dubna se představí IDM veterán Tim Exile a jeden z největších objevů poslední doby, Brit Evian Christ, který na sebe upozornil mimo jiné producentskou účastí na poslední desce Kanyeho Westa Yeezus.

V prodeji už jsou také vstupenky na hlavní večery Lunchmeat festivalu, čtvrtek 24. a pátek 25. dubna za 600 korun a také VIP Swag permanentka na celý festival za 1000 korun. Detailní info najdete zde
http://www.lunchmeat.cz/cs/events/lunchmeat-festival-2014-173/vstupenky-177.html

Vystoupení Kangding Raye je podporováno Francouzským institutem v Praze.Start: 21.00
Vstup:
150,- do 23.00
190,- po 23.00

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 10. 4. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Na Lunchmeat se vrací loňská hvězda Kangding Ray. Vychytané.cz. [Online] 10. 4. 2014. [Citace: 16. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7644. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-Lunchmeat-se-vraci-lonska-hvezda-Kangding-Ray
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.238.121.7
Serverový čas: úterý 16. července 2024 04:38