Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Praha zažije největší breakdance bitvu své historie

Míří k nám kvalifikace soutěže Red Bull BC ONE. Reprezentovat bývalou federaci ve světě může jen jeden vítěz, bude to Čech či Slovák?
Přidat na Facebook
Red Bull BC ONE je nejdůležitější breakdance soutěž na světě, do které se každoročně přihlásí tisíce tanečníků. V několika kvalifikacích po celém světě, které se nazývají cyphery, tanečníci bojují o postup do finále a titul absolutního šampiona celé soutěže. A právě zmiňovaná kvalifikace, tedy Red Bull BC One Cypher, se poprvé v historii uskuteční v Česku a to 24. května v ultimálním prostoru Rock Opery v Praze. Do této velmi očekávané breakdance bitvy se mohou přihlásit tanečníci z Česka i Slovenska a bojovat tak o postup do dalšího mezinárodního kola, kde se vítěz utká s šampiony jiných zemí. Na Prahu se řítí breakdance bitva, kterou Česko ani Slovensko ještě nezažilo.Co je breakdance a jaká je historie Red Bull BC ONE?
Breakdance nebo také b-boying je pouliční, akrobatický styl tance, který se zrodil v ulicích New York City v 70. letech. Je jedním ze základních pilířů hiphopové kultury vedle DJingu, rapu a graffiti. Za více než 40 let existence vyrostl do bohaté a živé scény zasahující do všech koutů zeměkoule. První světové finále Red Bull BC One se uskutečnilo před 10 lety ve švýcarském Bielu a postupně navštívilo Berlín, Sao Paolo v Brazílii, Johannesburg v Jižní Africe, Paříž, New York City, Tokio, Moskvu, Rio de Janeiro a jihokorejský Soul.Podívej se na 10 let Red Bull BC One ve 127 vteřinách
http://www.redbull.com/cz/cs/stories/1331605699127/red-bull-bc-one-10-let-v-127-vte%C5%99in%C3%A1ch

Jak bude cypher probíhat?
Šestnáct špičkových česko-slovenských b-boys, nebo-li breakdanceových tanečníků, se utká v nelítostném K. O. battlu (tanečním souboji). Každý z nich bude mít pouze tři pokusy, aby tancem porazil svého soupeře. Svou originalitou, muzikalitou a tanečními prvky musí přesvědčit porotu složenou z nejlepších světových b-boys, kteří se sami v historii do světového finále Red Bull BC One probojovali. V Praze bude lokální tanečníky hodnotit Lil G z Venezuely, Kleju z Polska a Robin z ruského Petrohradu.

Co bude k vidění?
Česko-slovenský Red Bull BC One Cypher se odehraje v ultimátním prostoru Rock Opery v holešovické tržnici. Publikum se může těšit na výkony na hranicí možností lidského těla, hustou atmosféru a dechberoucí zážitek. Všech 16 vybraných Čechů a Slováků se při premiéře Red Bull BC One Cypher poperou o šanci protančit se do světového finále, které se letos uskuteční na konci listopadu v Paříži. Při battlech zahraje špičkový DJ Smirnoff z Ruska, večerem provede dvojice ostřílených moderátorů Pablo a Osťo ze Slovenska.Program Red Bull BC ONE cypheru je rozdělený do dvou dnů. V pátek proběhne kvalifikace do sobotního česko-slovenského finále, z níž vzejde osmička, která se v sobotu postaví proti osmi předvybraným tanečníkům – 4 z Česka a 4 ze Slovenska. Vítěz bude bývalou federaci reprezentovat na východoevropském finále.

Registrace pro tanečníky se otevírá 3. dubna, pozor limit je jen 100 míst. Více info na www.redbull.cz/cypher

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal.Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 3. 4. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Praha zažije největší breakdance bitvu své historie. Vychytané.cz. [Online] 3. 4. 2014. [Citace: 3. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7624. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Praha-zazije-nejvetsi-breakdance-bitvu-sve-historie
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.115.114
Serverový čas: úterý 3. října 2023 16:07