Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Některé věci je lepší nevědět. Proč?

Dozvíte se v nové knize HRA NA LEŽ od Tess Stimson.
Přidat na Facebook
Edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství Domino přináší další – tolik očekávanou – novinku od britské spisovatelky Tess Stimson. Všechny její předchozí knihy, které dosud u Domina vyšly (Manželka, která utekla; Kdo miluje nejvíc; Co je tvoje, je i moje), vzbudily obrovský zájem čtenářek, ale i čtenářů.

Její česká nakladatelka – Karin Lednická – k aktuální novince říká: „Tess Stimson je moje srdeční záležitost – mimo jiné i proto, že právě ona stála u zrodu naší edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy. Získala si mě svou obrovskou empatií a tím, jak bravurně ovládá umění vyprávět prostřednictvím několika postav. Novinka Hra na lež je z jejích knih asi nejsyrovější. Obyčejná lidská touha po sounáležitosti a porozumění zde naráží u každé postavy na jinou překážku – všichni sice dělají to, co oni sami považují za správné, ale důsledky jejich činů jsou spíše katastrofou. Tess se ve Hře na lež snaží postihnout pocity lidí, kteří zjistili, že dítě, které patnáct let milovali a vychovávali, není jejich – že bylo nešťastnou náhodou zaměněno v porodnici. A není to bohužel případ, který bychom znali jenom z literatury…“

Hra na lež vychází ve středu 9. dubna. Jednou z hlavních hrdinek je Harriet Lockwoodová, která vždy věděla, že své dceři Florence nerozumí. Že si jedna k druhé neumí najít cestu a jejich pokusy o dialog jsou vlastně dvěma nesourodými monology. Nekonečný sled nedorozumění, trvalá rozladěnost. A pak jednoho dne Harriet zjistí, proč to tak je: dívka, kterou patnáct let vychovávala, není její biologická dcera.

Zoey Sandsová je pravým opakem energické Harriet. Ve svém chaotickém životě plném nejistot má jediný pevný bod: dceru Nell. A teď na jejím prahu stojí nějaká cizí ženská a tvrdí, že Nell není její? To přece nemůže být pravda!

Ukáže se, že to je pravda. Ale co teď s ní? Nešťastná shoda okolností, která se odehrála před patnácti lety, nyní zásadním způsobem ovlivní životy dvou rodin. Nic už nebude jako dřív. A nikdo vlastně nebude vědět, jestli se on sám zachoval správně…

Tess Stimson ke knize Hra na lež dodává: „Vždy mě fascinovalo téma, nakolik se v osobnosti dětí projevuje genetický základ a kolik se toho dá ovlivnit samotnou výchovou. Vím také, že celá řada matek nepřiznaně preferuje jedno ze svých dětí a trápí se kvůli tomu obrovskými výčitkami. Románem Hra na lež jsem obě tato témata chtěla posunout ještě o krok dál.“

Edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy (IRIŽ) nakladatelství Domino připravuje pro letošní první polovinu roku tyto tituly:

Na čem záleží, Emily Giffin, vyšlo 5. února

Stalo se včera v noci, Adele Parks, vychází 11. června

Dodala: Johana Turner

Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 2. 4. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Některé věci je lepší nevědět. Proč? . Vychytané.cz. [Online] 2. 4. 2014. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7622. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Nektere-veci-je-lepsi-nevedet.-Proc?-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 10:20