Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Experimentální prostor NoD hostí Amy Winehouse Tribute

Mimořádná událost připomene tvorbu populární britské zpěvačky Amy Winehouse. Vystoupí jeden z jejích bývalých kytaristů, dále pianista newyorské jazzové scény, který si zahrál s legendárním Gregory Porterem a další vynikající muzikanti v čele se Sisou Fehérovou, zpěvačkou s výrazným projevem plným groovu a feelingu. První zahajující večírek proběhne v Experimentálním prostoru NoD 12. dubna od 20:00.
Přidat na Facebook
V několika městech Jam Stream uvede speciální “tribute” na počest jazzové a soulové zpěvačky a skladatelky Amy Winehouse, jejíž druhá deska Back to Black ji přinesla celosvětový úspěch. Kytarista Robin Banerjee se podílel na natáčení této desky a koncertoval s ní různě po světě. Teď přijíždí do Čech a na Moravu, aby uspořádal malé turné. Dali jsme dokupy pět vynikajících instrumentalistů a narýsovali program ve čtyřech vybraných klubech.

Při této příležitosti se potkají na společném pódiu respektovaní zahraniční muzikanti s mladými a výraznými talenty naší domácí hudební scény v čele s vokalistkou Sisou Fehérovou.
První zahajující večírek proběhne v Experimentálním prostoru NoD. Po vystoupení zahraje stejně jako v Olomouci a Brně DJ Mr. Funky Machine v doprovodu živých kláves Anara Keytarmana, všestranného muzikanta, často experimentujícího se zvuky, který zároveň zpívá, skládá či hudbu aranžuje.

Vstupenky na koncert v ceně 200 Kč jsou již v předprodeji ke koupi prostřednictvím webu Ticketportal nebo služby SMS Ticket. Lze využít i předprodej v NoD každý všední den od 16 do 20 hodin v NoD. Na místě před začátkem koncertu budou k dostání vstupenky v ceně 250 Kč.

Více informací:
vocal SISA FEHÉROVÁ /SK /
guitar ROBIN BANERJEE /GB/
keys FEDERICO DE VITTOR /IT/
drums PHAROAH S.RUSSELL /GB/
bass MATĚJ ČERNÝ /CZ/
DJ Mr. Funky Machine /CZ/ & live keys Anar Keytarman /AZE /

Amy Winehouse Tribute turne:
12.4. Praha - Experimentální prostor NoD 20:00
14.4. Olomouc - S-Cube 20:00
19.4. Brno - Fléda 20:00
20.4. Hranice - Divadlo Stará Střelnice 20:00Biografie muzikantů:
Robin Banerjee je proslulý muzikant na londýnské scéně. Studoval na Musicians Instutute v kalifornském Hollywoodu pod vedením legendárního jazz/fusion kytaristy Scotta Hendrsona. Robin často vystupoval po Evropě a Spojených státech s umělkyní Amy Winehouse a podílel se také na tvorbě jejího CD Back To Black Deluxe a jejího DVD Amy Winehouse Band “Live In London” a "Live In Dingle”. Má bohaté zkušenosti ve všech žánrech. Hrál společně s Jazz Jamaica, Hugh Masekela, Rox, Anita Wardell, s malayskou vokalistkou Dasha Logan, kubánským zpěvákem Osvaldo Chacon. Hrál v mnoha top jazzových klubech. Robin má své dva původní projekty, které se jmenují Soundbeat Trio a Motif Ska/Jazz. Je také členem různých, tak zvaných, Amy Winehouse Tribute Bands v Peru, Itálii a Španělsku.

Sisa Fehérová je zpěvačka, skladatelka a muzikantka pocházející z Košic, která se přednostně zaměřuje na jazz a blues. Má výrazný hlas, plný pocitů a naplněný groovem. Její hudební kariéra odstartovala v jejích 16 letech, kdy byla vybrána k účasti na jazzovém workshopu se slovenskými jazzovými muzikanty (Oskarem Rozsem, Jurajem Tatarem a dalšími). Minulý rok úspěšně ukončila studium na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, kde studovala techniku zpěvu u Hany Peckové. Čerstvou novinkou je její přijetí na Guildhall School of Music & Drama v Londýně. V současnosti vystupuje s kapelou Pitch Bender (jazz/soul/alternative) a v nově založeném kvartetu Fehero Rocher (jazz/blues/alternative). Obě tyto seskupení vytváří své vlastní originální skladby. V minulosti Sisa vyhrála cenu za solo vystoupení v Jazz Junior competition 2009. S kapelou Pitch Bender získala druhé místo na Prague Jazz Contest 2012. Dříve Sisa zpívala ve ska a reggae/pop kapele The Spankers, se kterou získala zkušenosti na různých pódiích a se kterou jela na turné po Brazílii.

Federico de Vittor už v 5ti letech začal studovat klasickou hru na klavír a později se dostal k jazzu díky setkání s be-bop klavíristou Oskarem Zenari, který byl studentem Barryho Herrise. I navzdory jeho mladému věku byl přijat na prestižní Hudebně-dramatickou univerzitu v Grazi. Hrál s kapelou Baobab Ensemble na historickém “Verona Jazz Festival” jako předkapela Johnny Griffin quartetu. Se stejnou kapelou nahrál album Uzubuzu pro freecommusic label, se kterou získali vynikající kritiky.

Setkal se s legendárním saxofonistou Donem Menzanem, který byl okouzlen díky jeho potenciálu a melodickému stylu hraní, pozval ho na několik koncertů po Rakousku a Německu a turné po Itálii. V roce 2008 se Federico přestěhoval do New Yorku a studoval hru na klavír na Brooklynské konzervatoři. Na newyorské scéně měl možnost pracovat s jazzovými velikány jako jsou Dion Parson, Ron Blake, Tommy Campbell, Renee Manning and Earl McIntyre a Gregory Porter. Minulý rok nahrál první album svých skladeb a aranžmá s neuvěřitelně silnou kapelou, ve které hrají Dion Parson na bicí, Renato Thoms na perkuse, Steve Wood na basu a speciální host Renee Manning vokály.

Pharoah S. Russell, bubeník žijící střídavě v Praze a v Londýně, spolupracoval např. s The Noisettes, Cirque de Soleil či s Emilianou Torrini. V současné době se nejvíce věnuje electro-soulové kapele Thidius, se kterou se chystá na evropské turné. Pharoah se poprvé potkal na společném hraní s baskytaristou Matějem Černým na 18. ročníku festivalu Struny podzimu v klubu Roxy, kde vystupovali s Ianem Mikyskou & Profound Bass.

Matěj Černý studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka, VOŠ JJ a na jazzovém oddělení HAMU obor kontrabas. Působí například s Originálním Pražským Synkopickým Orchestrem, Triem Jana Steinsdörfera, Jan Fečo Quartetem či Evidence Quintetem. V poslední době vvystupuje také s kapelou Voilà (chanson/jazz/swing/klezmer/folk/hip hop/rock/reggae/ rnb). Nějakou dobu působil i v Gipsy.cz Se ska kapelou The Spankers absolvoval turné po Brazílii a s gipsy-swingovými Romano Bebop odehrál turné v Egyptě. Matěj je mladý energický a zkušený muzikant s groovovým feelingem. V roce 2012 vyhrál Czech Jazz Contest s kapelou Jan Fečo Quartet a v roce 2013 s Jan Steinsdörfer Trio.Dodala: Šárka Maroušková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 1. 4. 2014 16:00
Chovancová, Michaela. 2014. Experimentální prostor NoD hostí Amy Winehouse Tribute. Vychytané.cz. [Online] 1. 4. 2014. [Citace: 18. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7621. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Experimentalni-prostor-NoD-hosti-Amy-Winehouse-Tribute
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.239.95.36
Serverový čas: sobota 18. května 2024 17:54