Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Pentatonix

Tak tohle si prostě nemůžete nechat ujít! “Like nothing you’ve heard before!!“, těmito slovy láká nové fanoušky vokálová hvězdná pětice Pentatonix, která se již 4. 5. rozzáří nad hlavami diváků pražského Lucerna Music Baru, opět pod záštitou hudebního projektu Excelent Jukebox, který neustále plní diáře českých fanoušků pěknou řádkou skvělých koncertů.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Excelent Jukebox: PENTATONIX (USA)
neděle 4. května 2014 21:00
(konec +- pondělí 5. května 2014 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Tentokrát přilákal tuto “a capella“ pětici, tedy muzikanty, kteří nepotřebují ke svému umění nic víc než své hlasivky, dostatečný příjem syrových vajec po ránu a “asi“ i trochu toho talentu.
Nicméně, právě talentová soutěž The Sing – Off americké televize NBC otevřela v roce 2011 bránu velkých koncertních hal těmto nadáním a pozitivní energií oplývajícím “Amíkům“. Další důkaz, že i přes přesycenost zábavního trhu pěveckými soutěžemi stále existují neobjevené surové diamanty.

A co jsou Pentatonix vlastně zač? Vše začalo na střední škole v texaském Arlingtonu, kde se dali dohromady Scott Hoying, Mitch Grassi a Kirstie Maldonado. Po odchodu Scotta, mimochodem skvělého pianisty, na vysokou školu dostal jeden z jeho kamarádů nápad, aby se přihlásili do The Sing – Off. Spásné myšlenky se všichni chytli, avšak cítili, že potřebují jejich zvuk něčím ozvláštnit, okořenit. Proto se rozhodli přijmout mezi své řady Avi Kaplana, studenta klasické hudby, kytaristu, ale v prvé řadě excelentního bass - barytonistu, který dodal Pentatonix mohutný basový základ. Avi byl v té době již ostřílený harcovník, který, přes svůj útlý věk, například koncertoval s jazzovým ansáblem Syncopation ve slavné new yorské Carnegie Hall.

Bystřejším z vás asi neuniklo, že chybí ještě jeden kousek do party. Tím posledním se stal Kevin K.O. Olusola. Dítko nigerijského psychiatra a grenadské zdravotní sestřičky. S Pentatonix to pro Kevina byla doslova láska přes internet. Kevin zaujal Scotta, Mitche, Kirstie a Aviho na portálu youtube. Tam si získal jejich obdiv zejména Cello - boxem, tedy prazvláštní kombinací hry na violoncello a beatboxu. A tak se rozezněl i poslední tón pentatonické stupnice a mohlo se jít na věc. Fakt, že si členové bandu sednou jak sedací část těla na hrnec, se potvrdil hned při jejich zrodu, kdy se poprvé setkali všichni dohromady necelých 24 hodin před prvním vystoupením v soutěži. Holt, kdo umí, umí. A kdo neumí, nebo umí míň, tak si tuhle mnohotvárnou partičku, která si zakládá na čistotě svých tónů a perfektním provedení všech jejich singlů, prostě nemůže nechat ujít.

V dobrém slova smyslu musím dodat, že Pentatonix bezezbytku využívají všech výhod éry propagace po internetu. Jejich první velká pecka Evolution of Music rozžhavila optické kabely natolik, že za první týden počet zhlédnutí překročil cifru pěti miliónů. Ještě větší úspěch sklízejí se setíkem francouzských Daft Punk, samozřejmě vše ve vokálové podobě. I když osobně jsem velkým fanouškem francouzského elektra a obecně nemám rád jakékoli covery, tak dokonalost, přesnost a rytmika, s jakou Pentatonix produkují svoji hudbu, mé negativní ohlasy stoprocentně utlumily.

Pentatonix prostě táhnou lidi. Při počítání jejich naplánovaných koncertů do půlky května jsem se zastavil na čísle 53, v drtivé většině s commentem “sold out“. K tomu není třeba něco dodávat. Těšte se na exkurzi do světa, kde síla hlasu je mocnější než nejdražší hudební aparatury. Základ večera obstarají dvě studiová alba (PTX, volume I.,PTX, volume II) doplněné o nové tracky a interakci s diváky, na kterých si Pentatonix zakládají. Takže oprašte své znalosti angličtiny, ať nejsme za burany a uvidíme se 4. května v LMB ve 20.00. A možná Kevin vezme s sebou i své cello!Autor: MarKorb / Vychytane.cz

Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 1. 4. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Pentatonix. Vychytané.cz. [Online] 1. 4. 2014. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7619. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pentatonix
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 08:10