Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Do pražské Lucerny přijedou Chrome

V Lucerna Music Baru se premiérově představí legendární kalifornská kapela Chrome
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Chrome
pondělí 9. června 2014 20:00
(konec +- úterý 10. června 2014 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Od svého vzniku v roce 1976 Chrome překonávali zvukové bariéry a stali se průkopníky v mnoha subžánrech, včetně stylů jako psychedelický punk, art rock, avant punk, industrial, electronic rock a space rock.

Chrome jsou také mostem mezi psychedelickým noisem šedesátých let, art-glamem Ena, Bowieho, Hammila, postmoderním cool Neu! Kraftwerk atd. a postojem a etosem punku.

Helios Creed, legendární frontman a kytarista je zpět v plné polní s novým obsazením Chrome a muzikanty, kteří se podíleli na zmrtvýchvstání Damned, Stranglers, Sex Pistols, Hawkwind, James White & the Blacks, Farflung a dalších až k Beatles a světu performančního umění.

Mezi fanoušky Chrome patří NIN, Ministry, Butthole Surfers, Sonic Youth, Nirvana, MGMT a další.Chrome právě vydávají Half Machine from the Sun, the Lost Tracks from '79-'80, album dosud nevydaných skladeb z období let 1979 Half Machine Lip Moves a 1980 Red Exposure sessions.

Album získalo skvělé recenze, protože mnozí považují toto období kapely za nejlepší. Ale tohle není retro kapela!

V roce 2014 vychází také zbrusu nové album Chrome: FEEL IT LIKE A SCIENTIST se singlem Prophecy, který také nadchl kritiky. Album je 38. počinem Helios Creeda, jehož neuvěřitelná kreativita jako sólového umělce i jako člena Chrome ovlivnila většinu postmoderního rocku od cold wave k new wave, industriálu, od noise rocku k grungi.

Inovativní a přelomoví Chrome si zasluhují status undergroundové legendy. Posunují hranice a naperou vám svou muziku přímo mezi oči!

CHROME
Avant-punkoví psychedelici Chrome jsou považováni za "Kmotry toho, co se stalo později industriálním rockem" (Wikipedia) díky jejich převratnému experimentování se zvukem a syrové energii. "Nastartovali revoluci v hudbě" (Rockerilla Magazine, Italy 2011). Chrome jsou známí svou de/re-konstrukcí rock and rollu, inovací, podivností, zvukovými samply, riffy, rytmy sbíječky a efekty Helios Creeda – Hendrixovskou vrstvenou kytarou a vokály. Jejich směs syrové energie a audio manipulací ovlivnila mnoho hudebních žánrů – kapely jako Sonic Youth i the Flaming Lips, industriální rockery Nine Inch Nails i Ministry.

Kapelu založil zpěvák a bubeník Damon Edge v roce 1975 inspirovaný proto-punk pionýry typu Stooges a experimenty Johna Cage. V původní sestavě hráli Gary Spain-zpěv & housle, John Lambdin-zpěv, kytara & basa, & Mike Low-kytara, syntezátor a basa.

Kytarista a zpěvák Helios Creed začal hrát s Chrome v roce 1976, kdy nahradil původního kytaristu. Ve studiu hrál na basu i kytaru. Druhé album Alien Soundtracks se stalo undergroundovým hitem a jejich další deska Half Machine Lip Moves naprostou klasikou.

Čtvrtým a pátým albem se staly Red Exposure a Third from the Sun.

Kromě Helios Creeda je v současnosti v Chrome klávesák Tommy Grenas z Farflung a bubeník Aleph Omega – oba v Chrome od ‘97; doprovodný kytarista Keith Thomson z Groggs, performanční umělec/video umělec a vokalista Monet Clark a nováček Jay Tausig na baskytaru.Chrome v květnu a červnu absolvují evropské tour, při kterém 9.června přijedou premiérově také do Prahy, kdy zahrají v Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 350,- Kč + poplatky budou v předprodejích sítí Eventim, Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a na webu www.musicbar.cz, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 450,- Kč.

Více info na:
www.helioschrome.com
www.facebook.com/chromechronicles
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 30. 3. 2014 16:00
Chovancová, Michaela. 2014. Do pražské Lucerny přijedou Chrome. Vychytané.cz. [Online] 30. 3. 2014. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7617. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Do-prazske-Lucerny-prijedou-Chrome
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 09:19