Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Britští Editors přijedou zahrát na Grape Festival!

Grape festival doplnil další jméno do seznamu zahraničních účinkujících. Na Slovensko přijde indie rocková kapela Editors.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Grape Festival
pátek 15. srpna 2014 21:00
(konec +- sobota 16. srpna 2014 04:00)
Letisko Piešťany
Piešťany (SK)
"Jednání se skupinou Editors byly pro nás trochu specifické, protože jejich agent nás oslovil ještě v srpnu před začátkem loňského festivalu. Kapela měla čerstvě vydané čtvrté album a chtěli ho v roce 2014 odprezentovat i na Slovensku . Nakonec se vše vyvinulo tak , že jsme se dohodli , z čehož máme velkou radost, "přiblížil za organizátory Ján Trstenský.

Kapela Editors se začala formovat v britském městě Stafford v roce 2002. Prošla několika změnami názvů, od Pilot, The Pride nebo Snowfield, až po ten současný. Debutové album The Back Room vyšlo v roce 2005 a s ním i první hity Bullets, Munich a Blood. O rok později si vysloužilo nominaci na Mercury Prize a dopomohlo kapele k účasti na velkých světových festivalech jako Coachella, Lollapalooza nebo T In The Park. Studiovou dvojku An End Has A Start (2007) uvedl úspěšný singl Smokers Outside The Hospital Doors. Ta se nesla v duchu svého předchůdce a opět přinesla vlnu úspěchu. Další singl The Racing Rats pouze potvrdil pevné místo Editors na britské indie rockové scéně. Obě alba dosáhli na platinové prodeje a Editors se stali jednou z nejvyhledávanějších festivalových kapel.Na třetí album In This Light and on This Evening (2009 ) se čekalo dva roky a přineslo zásadní změnu v soundu kapely. Editors vyměnili kytary za elektroniku. Navzdory různým pochybám fanoušků se trojce dařilo, dosáhla první místo v UK Chart a singl Papillon se stal dosud největším hitem skupiny.

Nejnovější album The Weight of Your Love (2013) skupina začala připravovat již v roce 2010. Při hledání nového hudebního směřování kapely odchází kytarista Chris Urbanowicz. Editors se vracejí zpět k jednoduššímu kytarovému zvuku, což potvrdil singl A Ton Of Love. " Dlouho jsem mluvil o své oblibě amerických kapel jako REM nebo Arcade Fire a je to typ soundu, ke kterému se budou ubírat naše nové písně. Jsou přímočařejší než na posledním albu. Ten byl experimentálnější, kdežto nové věci se dají hrát s akustickou kytarou, "říká o poslední desce charismatický lídr kapely Tom Smith.

Editors jsou skvělou koncertní kapelou s nezaměnitelným Tomovým vokálem a dokonalou souhrou celé skupiny. V tomto roce budou patřit k headlinerem takových festivalů jako Rock Im Park, Pinkpop nebo Pukkelpop a je skvělé, že je uvidíme i na Grape festivalu.

Grape se uskuteční 15. - 16.8.2014 na piešťanském letišti, momentálně je cena vstupenky 35 €, od příštího měsíce se bude cena zvyšovat.

Další info naleznete na www.grapefestival.sk a www.facebook.com/grapefest.

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 30. 3. 2014 16:00
Chovancová, Michaela. 2014. Britští Editors přijedou zahrát na Grape Festival!. Vychytané.cz. [Online] 30. 3. 2014. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7615. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Britsti-Editors-prijedou-zahrat-na-Grape-Festival!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.061s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 10:14