Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Supraphon: NEVER SOL má dvě nominace na Ceny Anděl

28. 3. vyráží na společné tour s třikrát nominovanou ILLE
Přidat na Facebook
- Never Sol se po nominaci na Cenu české hudební kritiky Apollo 2013 a 4. místě v žebříčku nejlepších domácíh alb 2013 dle Musicserver.cz může nově pochlubit také dvěma nominacemi na Ceny Anděl. Ty si zpěvačka, klavíristka a skladatelka vysloužila za loňský debut Under Quiet, který ji vynesl mezi tři nejlepší v kategoriích Objev roku a Zpěvačka roku. Ještě než se 14. 5. v Hudebním divadle Karlín rozhodne o tom, zda nějakou z nominací Never Sol promění, vyráží na společné jarní tour s dokonce třikrát nominovanovanými, loni rovněž debutujícími ILLE. První koncert proběhne už tento pátek 28. 3. v Dobříši.

"Udělalo mi to obrovskou radost, je hezké, když někdo ocení práci, kterou člověk dělá tak, jak si myslí, že je to správně a pak se setká s přijetím, o kterém předtím neuvažoval," říká k nominacím Never Sol, občanským jménem Sára Vondrášková.

Zmiňované nominace a chvála obecně však pro Never Sol nejsou důvodem k usnutí na vavřínech. Ba naopak - když se podíváme na její aktuální i plánované aktivity, je zřejmé, že se jedna z největších nadějí tuzemské hudební scény snaží posouvat stále dál.

V únoru se v Bratislavě zúčastnila česko-slovenského vydání prestižní Red Bull Music Academy, kde mimo jiné vznikl společný track se slovenskými talenty Ink Midget, Pjoni a Biomat, který si můžete poslechnou zde. "Jelikož RBMA znám a vím, že je to jedna z nejlepších věcí, kterou může muzikant absolvovat, neváhala jsem s účastí ani chvíli. A bylo to skvělé! Sešlo se tam 15 opravdu výborných producentů a muzikantů, s kterými jsme v průběhu dní pracovali na písničkách. Ze spolupráce s Ink Midget, Pjonim a Biomatem, mám obrovskou radost," komentuje to Never Sol.

Další aktualitou je již v úvodu zmiňované jarní turné s ILLE, v jehož rámci představí svou tvorbu v celkem osmi městech včetně Prahy (10. 4.), Brna (17. 4.) nebo Ostravy (18. 4.). Při té příležitosti vytvořily obě hudebnice společnou píseň a videoupoutávku, která by prý mohla zaznít i na koncertech, na nichž budou jak Never Sol, tak ILLE primárně sázet na materiál z loni vydaných debutů Under Quiet, resp. Ve tvý skříni.Po turné s ILLE se Never Sol kromě průběžného skládání nových písní pomalu začne chystat na hraní na letních festivalech, což - jak sama podotýká - pro ni bude novinka. Na podzim 2014 se pak talentovaná hudebnice vydá koncertovat mimo ČR, aby podpořila zahraniční vydání Under Quiet u německého labelu Denovali Records.

www.neversol.cz
www.supraphonline.cz
www.supraphon.cz

Termíny společného turné ILLE a Never Sol
28. 3., Dobříš - KS Dobříš
4. 4., Děčín - Le Noir
5. 4., Ústí nad Labem - Mumie
10. 4., Praha - Palác Akropolis
16. 4., Olomouc - Jazz Tibet
17. 4., Brno - Kabinet Múz
18. 4., Ostrava - Cooltour
19. 4., Uherské Hradiště - Kino MírDodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 27. 3. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Supraphon: NEVER SOL má dvě nominace na Ceny Anděl. Vychytané.cz. [Online] 27. 3. 2014. [Citace: 27. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7609. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Supraphon:-NEVER-SOL-ma-dve-nominace-na-Ceny-Andel
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: středa 27. září 2023 00:56